Ana SayfaABDDallas'ta Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Dallas’ta Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Kuzey Teksas’ta bulunan Dallas, büyük, kozmopolit, yoğun ve sürekli büyüyen bir şehir. Çok sayıda banliyö ve mahalleye ev sahipliği yapan Amerika’nın bu sevilen şehrinde konaklama ise, birçok turistik ABD şehrine nazaran daha uygun olsa da, ucuz olduğu da söylenemez.

Birkaç önemli müzeye, farklı mahallelere ve gelişen bir mutfak ve sanat ortamına ev sahipliği yapmasına rağmen, “Big D” (Dallas) en çok 1963’te Başkan Kennedy’nin öldürüldüğü yer olmasıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Amerikalı turistlerin favori gezi duraklarından biri olan Dallas, her geçen gün yabancı turistlerin de favorisi olmaya devam ediyor.

Dallas’ta konaklama için tercih edebileceğiniz en iyi yer, Dallas Downtown, yani şehir merkezi. Fakat şehir merkezi, hem daha pahalı olmasından hem de buradaki otellerin yüksek sezonda çok çabuk dolmasından dolayı diğer bölgelere de mutlaka göz atın deriz.

Dallas’ta Nerede Kalınır ?

Dallas’ta kalabileceğiniz en iyi ve en popüler bölgeler ; Dallas Downtown (şehir merkezi), Deep Ellum, Main Street District, Uptown Dallas ve Bishop Arts District. Bu bölgeler, hem gezip görülecek yerlere kolay ulaşım sunuyor olması, hem de birçok otel seçeneğine sahip olmasından dolayı, Dallas’taki en çok tercih edilen bölgelerdir.

 • Dallas Downtown (Dallas Şehir Merkezi) ; Gökdelenleriyle göz kamaştıran, şehrin nabzının attığı yer. Ana cazibe merkezlerine yakın olmak ve çok sayıda otel seçeneğine sahip olmak için kalınacak en iyi yer.
 • Uptown Dallas ; Klyde Warren Parkı ile ayrılmış, Downtown’ın hemen kuzeyinde yer alır. Şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi bölge.
 • Deep Ellum ; Bütçe dostu tesisleriyle öne çıkan bu bölge, Dallas şehir merkezinin doğusunda arabayla 5 dakika uzaklıkta yer alıyor. 1920’lerden beri blues ve caz müziğinin evi olmuş ve şehirdeki en ekonomik otellere, restoranlara ve barlara ev sahipliği yapıyor.
 • Bishop Arts District ; Gece hayatı, şık moda mağazaları ve renkli duvar resimleri ile tanınan bu bölge, şehir merkezine arabayla 10 dakika uzaklıkta yer alıyor. 3-4 gün gibi uzun süreli seyahatler için tercih edilebilir.
 • Main Street District ; Downtown Dallas’ın bir parçası olan Main Street District, şehrin çekirdeğinin canlı bir dilimidir. Teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alsa da, tamamen farklı bir bölgedir.

İşte tüm detaylarıyla Dallas’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler ve bölgelere özel otel tavsiyeleri ;

1.Dallas Downtown (Dallas Şehir Merkezi)

Dallas Şehir Merkezi

Gökdelenlerle dolu Dallas Şehir Merkezi, görülecek yerler ve kalacak yerlerle dolu, şehrin ticari ve tarihi kalbidir.

West End Bölgesi, JFK Memorial Plaza’yı, Dealey Plaza’daki The Sixth Floor Museum’u ve Kennedy suikastıyla ilişkilendirilen ikonik “çimenli tümseği” ve ayrıca 3 County binasına yeni yerleştirilmiş Old Red Museum’u bulacağınız yer burasıdır.

20 kare bloklu Sanat Bölgesi (Dallas Arts District), şehir merkezinin kuzey ucunda, mükemmel Dallas Sanat Müzesi ve Nasher Heykel Merkezi’nin yanı sıra, AT&T Gösteri Sanatları Merkezi kompleksi ve Winspear Opera Binası’nın bulunduğu, yürünebilir bir mahallede yer alır. Bu Sanat Bölgesi, şehir merkezinde kalacaksanız, listenizin ilk sırasına eklemeniz gereken yer, özellikle sanata merakınız varsa.

Dallas’ı keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası olan Dallas Şehir Merkezi, toplu taşımanın en gelişmiş olduğu bölge olmasıyla da ilgi görüyor. Şehir merkezinden metroları ve tramvayları kullanarak şehrin dört bir yanına çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Zaten amacınız tarihi ve turistik yerleri görmek ise, şehir merkezinin dışına çıkmanıza bile gerek kalmıyor.

Dallas Şehir Merkezi’nde kalacak olursanız, çok sayıda restoran, bar, cafe ve alışveriş yapabileceğiniz spotlarla çevrili olacaksınız. Ayrıca şehir merkezinin büyük bir bölümünü yürüyerek keşfedebiliyorsunuz.

Dallas Fort Worth Uluslararası Havaalanı’na en yakın bölge de, yine Dallas Şehir Merkezi’dir. 20 dakika gibi kısa bir sürede havaalanından merkeze ya da merkezden havaalanına gidebilirsiniz.

West End, uzun tarihi ile İllüzyon Müzesi, Dallas Soykırım ve İnsan Hakları Müzesi, Dallas Dünya Akvaryumu ve Eski Kırmızı Müze gibi birçok başka müzeye de ev sahipliği yapıyor.

Şehir merkezi, tarihi binaların yanı sıra Reunion Kulesi gibi modern gökdelenlere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu kulenin gözlem güvertesine çıkarak Dallas’ın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Şehir merkezi ayrıca harika bir alışveriş deneyimi sunuyor çünkü bölge birçok alışveriş merkezine ve Neiman Marcus’un amiral mağazasına ev sahipliği yapıyor.

Dallas şehir merkezi, şehirdeki en yüksek konaklama seçeneklerine sahiptir. Hem lüks hem de ekonomik gezginler için seçenekler var.

En Popüler Dallas Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Dallas’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız (Şehirdeki iş (business) otellerinin büyük bir bölümü merkezde yer alıyor)
 • Yoğun insan trafiğini dert etmiyorsanız
 • Otel konusunda seçici biriyseniz (Burada çok fazla otel var)
 • Şehir merkezinin dışındaki diğer bölgelere nazaran biraz daha fazla ücret ödemeyi dert etmiyorsanız
 • Çok sayıda restoran, cafe, bar ve alışveriş spotlarıyla çevrili olmak istiyorsanız

2.Uptown Dallas

Uptown bölgesi, Dallas'ta nerede kalınır

Dallas şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan Uptown Dallas, şehrin en iyi otellerinden, mağazalarından ve restoranlarından bazılarına ev sahipliği yapan, başlı başına dinamik bir bölgedir.

Uptown, öncelikle yeme, içme ve alışveriş sahneleriyle tanınır. Kuzeyde, Knox/Henderson olarak bilinen bölge (adını 2 caddeden alır) popüler bir eğlence merkezidir, West Village ise Uptown’ın kalbindeki McKinney Caddesi boyunca uzanır. Uptown ayrıca, Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanmış Kalita Humphreys Theatre ve Uptown Players gibi mekanların yanı sıra Theatre Three gibi mekanlarla desteklenen kendi performans sanatları ortamına sahiptir.

Şık Viktoryen malikaneleri ve üst sınıflar için alışveriş ve eğlence merkezleri bulunan çok eski bir mahalle olan Uptown, şehrin en sessiz bölgelerinden biri ve aileler için kalınacak en iyi yerlerden biridir.

Uptown Dallas, şehirdeki en lüks bölgelerden biri olduğu için buradaki otel fiyatları, şehir merkezine nazaran biraz daha pahalı. Ancak hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan Uptown Dallas, eklektik gece hayatı ve popüler barlar, lüks uluslararası bistrolar ve kokteyl salonları gibi yemek mekanlarıyla ünlüdür.

Hareketli McKinney Bulvarı, gölgeli bir bulvar ve tarihi tramvayların kullanıldığı ve St Paul İstasyonu’nu Cityplace/Uptown DART istasyonuna bağlayan M-line tramvay sisteminin ana caddesi etrafında toplanmıştır.

Bölgede taksiler yaygın olarak bulunabildiğinden ve tramvaylarla şehir merkezine çok iyi bağlandığından, dilediğiniz hemen her yere bu bölgedeki otellerden çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Uptown, West Village, Victory Park, The Pearl, Turtle Creek, State Thomas ve Routh South gibi daha küçük mahallelerden oluşuyor. Fakat Uptown Dallas’ta olduğunuz sürece hangi mahalleyi tercih edeceğinizin çok da büyük bir önemi yok.

En Popüler Uptown Dallas Otelleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Dallas’ın en lüks yerinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en güvenli bölgede olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine yakın olmak istiyorsanız (1-2 km)
 • Merkeze nazaran daha sessiz bir yer arıyorsanızBooking.com

3.Deep Ellum

Deep Ellum Bölgesi, Dallas'ta nerede kalınır

Şehir merkezinin hemen doğusunda yer alan canlı ve hareketli Deep Ellum mahallesi, Dallas’taki en ekonomik konaklama birimlerini, restoranları, cafeleri ve barları bulabileceğiniz yer.

Bu kompakt alan aynı zamanda inanılmaz bir yemek seçkisine sahiptir. İster pub yemekleri isterseniz de şık bir restoranda akşam yemeği, ne ararsanız Deep Ellum’da bulabilirsiniz.

Downtown Dallas’ın birkaç dakika doğusunda yer alan bu tarihi bölge, Dallas’ın patlayan canlı müzik ve kültürel ortamının merkez üssü. Eklektik kokteyl salonları, ilginç butikler, konuşma salonları, performans sanatları alanları ve müzik mekanları ile dolu.

Sokak sanatıyla da adından söz ettiren Deep Ellum bölgesi, 1920’lerden beri blues ve caz müziğinin evi olmuştur.

Deep Ellum, karmaşık sokak sanatı ve ilginç galerileriyle de bilinir. Her yıl çeşitli festivallere ev sahipliği yapan Deep Ellum’da, bölgenin her yerinde yaratıcılık duygusunu gerçekten hissedebilirsiniz.

Birçok gece kulübü, domino salonu, kafe ve 30’dan fazla canlı müzik mekanına ev sahipliği yapan Deep Ellum, Dallas’ta geceleri dışarı çıkmayı planlayan her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden biri. Fakat bu bölgede çok fazla otel olmadığını da unutmayın. Eğer burada kalmayı planlıyorsanız birkaç otelden seçim yapmanız gerekiyor.

En Popüler Deep Ellum Otelleri

4.Bishop Arts District

Bishop bölgesi Dallas

Bishop Arts District, Dallas’ın güneyinde, North Oak Cliff’in kalbinde yer alıyor.

Dallas şehir merkezine taksilerle ortalama 10 dakika uzaklıkta olan bu küçük mahalle, daha çok uzun süreli Dallas seyahatleri için tercih ediliyor olsa da, 2-3 gün Dallas’ta kalacaksanız bile burada konaklamayı düşünebilirsiniz. Öncelikle bölge şehir merkezine çok uzak değil. Ayrıca çok sayıda uygun fiyatlı restoran, cafe ve bara sahip.

Bishop Arts District, canlı sosyal yaşamı ve canlı kültürel ortamları seven gezginler için mükemmel bir kalacak yer. Bu bölgede kalmayı tercih ederseniz, bol eğlence seçenekleri, alışveriş ve yemek mekanlarının yanı sıra çeşitli gece hayatı sizi bekliyor. Yemek hizmetleri, Teksas tarzı barbeküden Vietnam usulü pho’ya kadar çeşitlilik gösterirken, rahat bir tarza sahip kokteyl barları size şehirdeki en iyi kokteyllerden bazılarını sunacak.

Mahalle, sahne sanatları ve yaratıcı kültür için çeşitli alanlara ev sahipliği yapıyor.

Bishop Arts, tramvay hattının gelişinden bu yana 1904’e dayanan tarihiyle şehrin tramvay döneminden kalma en büyük alışveriş bölgesidir.

Bishop Sokak Pazarı’ndan mum, kitap, hediyelik eşya gibi yöresel ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca yenilikçilerin plak veya çizgi roman bulmaları için harika bir yerdir. Fakat bu bölgede de çok fazla otel seçeneği olmadığını unutmayın.

En İyi Bishop Arts District Otelleri

5.Main Street District

Main Street bölgesi, Dallas'ta nerede kalınır

Teknik olarak şehir merkezinin sınırları içerisinde yer alan Main Street District, Dallas’ın kalbi diyebileceğimiz yer aslında. Fakat çoğunlukla şehir merkezi bölgesiyle bir tutulduğu için listemizin en son sırasına ekledik.

Eğer şehir merkezinin de merkezinde olmak istiyorsanız, kalabileceğiniz en iyi yer, Main Street District olacaktır. Burada birçok farklı konaklama birimi var. İster lüks bir otel, isterseniz de butik bir otel ya da konukevi bulabilirsiniz.

Tarihi Downtown Dallas’ın bir parçası olan Main Street District, şehrin çekirdeğinin canlı bir dilimidir. Main Street boyunca yer alan ve kuzeyde Elm Street ve güneyde Commerce Street ile sınırlanan bu kentsel omurga, bitişikteki eğlence ve iş bölgelerinin çoğunu birbirine bağlar. Gösterişli oteller ve yüksek binaların sıralandığı Main Street District, tasarımcı butikleri, lüks restoranlar ve canlı bir bar ortamıyla doludur.

Şehrin en sevilen parklarından biri olan ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri olan Belo Garden da tam olarak burada bulunuyor.

En Popüler Main Street District Otelleri

 • The Joule – 5 yıldız ; Kay Bailey Hutchison Kongre Merkezi’ne taksilerle 3 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks iş oteli, Dallas’ın en çok rezervasyon alan otellerinden biri. Sunduğu benzersiz olanakları, modern ve şık odaları, konumu ve en önemlisi erken rezervasyon fırsat indirimleriyle lüks otel arayanlara hitap ediyor.
 • Hilton Garden Inn Downtown Dallas – 4 yıldız ; Dallas World Aquarium’a 10 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumuyla dikkat çeken bu lüks otel, açık yüzme havuzu, fitness merkezi, barı, restoranı ve iyi bir kahvaltısıyla hizmet veriyor.
 • Hampton Inn & Suites Dallas Downtown – 3 yıldız
 • Mint House Dallas – Downtown – 3 yıldız

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR