Budapeşte’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt ve Oteller

Zengin bir tarihe ve farklı bir kültüre sahip olan Budapeşte, Macaristan’ın başkenti, en büyük şehri ve Avrupa Birliği’nin ise 9. en büyük şehri. Tüm bu özellikler de Budapeşte’yi Avrupa’nın en popüler destinasyonlarından biri yapıyor. Buna bağlı olarak da Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna cevap bulmak çok da kolay olmuyor, özellikle yoğun sezonda şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız.

Budapeşte’de konaklama için her bütçeye, zevke ve şehirdeki konaklama süresine göre farklı bölgelerde konaklamak mümkün. Şehir, genel olarak yürüyerek gezilebilecek bir yer olsa da, birçok turistik cazibe merkezi için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız oluyor.

Budapeşte’de kalınacak en ideal bölgeyi seçerken ;

 • İlk olarak bölgenin toplu taşıma bağlantılarına sahip bir bölge olduğundan emin olun.
 • İkincisi, bölgenin yeme içme için ne kadar seçenek sunduğuna bakın. Çok fazla restorana ve cafeye ev sahipliği yapan bölgelerde, daha uygun fiyatlı öğle ve akşam yemeklerini yiyebilirsiniz.
 • Üçüncüsü, tercih edeceğiniz bölgenin Budapeşte’nin en önemli turistik cazibe merkezine yakınlığı/uzaklığı.
 • Son olarak gece hayatı olan bir yer mi ? yoksa daha sessiz bir bölge mi ? aradığınıza karar verebilirsiniz. Yani sessiz sakin, ailenizle bir Budapeşte gezisi planlıyorsanız Buda tarafında, biraz daha hareketli, kalabalık ve gece hayatına yakın olmak için de Peşte tarafında konaklayabilirsiniz.

Budapeşte’de Nerede Kalınır ? & En İyi ve En Popüler Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en popüler semtlere geçmeden önce, şehirdeki ‘District’ (Bölge) konusu hakkında az çok fikir sahibi olmanızda yarar var.

Budapeşte 01, 02…. 07 gibi bölge numaralarına ayrılıyor. Fakat birinci bölgenin en merkezi veya en popüler, 7. bölgenin de merkeze en uzak ve en az tercih edilen bir bölge olduğu anlayışı yanlış. Mesela 5. ve 6. bölgeler Budapeşte’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden ve turistik yerlere ve merkeze oldukça yakın. 1. Bölge ise, Buda tarafında, Kale bölgesidir. Popüler bir bölgedir, fakat her şeyin tam ortasında olmak için iyi bir seçenek olmayabilir.

Gelelim Budapeşte’de kalınacak en popüler semtlere ;

1.Belvaros – Lipotvaros

(District 5 – PEŞTE TARAFI – Budapeşte Şehir Merkezi)

Budapeştede nerede kalmalı
Belvaros – Lipotvaros – kaynak ; flickr / Zsolt Andrasi

Belvaros – Lipotvaros bölgesi Tuna nehrinin yanında yer alır ve merkezi konumu ve şehrin ilgi çekici yerlerine kolay ulaşımı nedeniyle Budapeşte’de kalınacak en iyi bölgelerden biridir.

Budapeşte’yi yürüyerek keşfetmek için en iyi ve en popüler bölge olan Belvaros, Lipotvaros olarak da biliniyor. Sebebi ise, bu iki farklı semtin tek bir bölge olarak kabul ediliyor olması.

Esasen Budapeşte’nin merkezi olan Belvaros bölgesi, birinci sınıf barları, restoranları ve cafeleriyle öne çıkıyor. Alışveriş için de birçok seçeneğe sahip olan bölge, Budapeşte’nin nabzını tutmak için kalınacak en iyi yer.

Macaristan’ın en ünlü caddesi olan ‘Vaci Caddesi’ bu bölgenin ana cazibe merkezlerinden. Üst düzey lüks butikleri ile ünlü bu cadde, Budapeşte’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Hem lüks hem de bütçeli otellere ev sahipliği yapan Belvaros bölgesi, Budapeşte’de 1-2 gün konaklamak için tercih edilebilir.

Belvaros’un hem gündüz hem de geceleri oldukça hareketli bir bölge olması, ziyaretçilere sunacak çok fazla şeyin olduğu anlamına geliyor. Yapılacak birçok turistik aktiviteyi bulabileceğiniz gibi, Budapeşte’nin olmazsa olmaz en önemli turistik yerlerini de burada görebilirsiniz.

Belvaros, sayısız metro durağı sayesinde şehrin geri kalanıyla muhteşem bir bağlantıya sahip. Şehrin birçok yerine buradan yürüyerek gidilebilir, fakat yürüyerek gidemeyeceğiniz yerlere 5-10 dakika içinde toplu taşımayla rahatlıkla gidebilirsiniz.

BELVAROS’TA KONAKLAMANIN AVANTAJLARI ;

 • Romantik atmosfer
 • Harika toplu taşıma bağlantıları
 • Yürünebilir bir bölge
 • Art Nouveau anıtları ve harika müzeler
 • Tuna Nehri
 • Aksiyonun kalbinde her şeye yakın
 • Buda Kalesi’ne yürüme mesafesinde
 • Çok sayıda butik ve hediyelik eşya dükkanının bulunduğu alışveriş için mükemmel bir bölge
 • Popüler barların, kafelerin ve gurme restoranların çoğu burada

BELVAROS’TA GEZİLECEK TURİSTİK YERLER

Vidago Sarayı (Konser Salonu), Büyük Pazar Salonu (Great Market Hall), Aziz Stephen Bazilikası, Tuna Nehri kıyısındaki ayakkabılar, Vaci Caddesi, Zincir Köprü, Budapeşte Parlamento Binası, Gresham Sarayı

Popüler Belvaros Otelleri

NOT ; Otel fiyatları düşük ve orta sezona göre baz alınmıştır. Yüksek sezonda fiyatların biraz daha artabileceğini olabileceğini unutmayın.

2.Budavar – Buda Kale Bölgesi

(District 01 – BUDA TARAFI – Kim İçin ; Ailece seyahat edenler ve çiftler)

Budapeşte de nerede kalmalı
Budavar – Buda Kale Bölgesi – kaynak ; flickr / rchappo2002

Varkerület olarak da bilinen Buda Kale Bölgesi, Prag’da sessiz ve sakin bir konaklama için tercih edilebilecek en ideal yer.

Budapeşte’nin en iyi ve en popüler gezilecek yerlerinin tam merkezinde olmak istiyorsanız bu bölge, size göre olabilir. Şehrin en ikonik ve en önemli tarihi yapısı olan Budin / Buda Kalesi tam olarak burada bulunuyor. Bunun yanında, Zincir Köprü, Matthias Kilisesi ve Balıkçı Tabyası da bu bölgede konaklayarak kısa bir sürede ulaşabileceğiniz popüler cazibe merkezlerinden.

Kale Tepesinin üzerinde yer alan ve şehrin silüetine hakim olan bu bölge, Barok, Neoklasik ve hatta Ortaçağ mimarisine sahip binalarla çevrili. Ayrıca bölge, Füniküler demiryolu ile hem Clark Adam Meydanı’na hem de Szechenyi Zincirli Köprü’ye bağlı. Yani Peşte tarafına gidip gelmek de oldukça kolay.

Buda Kale bölgesi, şehrin en sakin ve en sessiz bölgesi. Yani gece hayatı için bir planınız varsa aradığınızı burada bulamazsınız. Ancak romantik bir gezi planı yapıyor, en önemli turistik yerlere taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız burası tam size göre. Ayrıca Buda Kale bölgesi, şehirdeki en güvenli 3 bölgeden biri.

BUDA KALE BÖLGESİNDE KONAKLAMANIN AVANTAJLARI;

 • Budapeşte’nin en ikonik yapılarına yakın
 • Cafe ve restoran seçeneği bol
 • Otellerin yanı sıra, daire ve pansiyon tarzı konaklama birimlerine sahip
 • Hem gündüz hem de gece nehir ve Peşte tarafının muhteşem manzarası
 • Metroyla Peşte tarafında dilediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz
 • Sessiz ve romantik bir bölge

BUDA KALE BÖLGESİNDE KONAKLAMANIN DEZAVANTAJLARI;

 • Gece hayatı yok
 • Alışveriş yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunmuyor

BUDA KALE BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Budin Kalesi bölgenin ana cazibe merkezi olsa da, bu tarihi yapının dışında bölgede, Balıkçı Tabyası, Matthias Kilisesi, Zincir Köprü, Gellert Tepesi, Rudas Termal Banyoları, Ulusal Galeri ve Kraliyet Sarayı gibi şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler de var.

Buda Kale Bölgesi Otel Tavsiyeleri

3.Terezvaros

District 06 (En Ucuz Bölge – Sırt çantalı gezginler ve gece hayatı arayanlara hitap ediyor)

Terezvaros – kaynak ; flickr / Istvan

Eğer Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna en ekonomik olan cevabı arıyorsanız, Terezvaros‘ta aradığınızı bulabilirsiniz. Burası, sadece konaklama birimleriyle değil, cafe, restoran ve barlarıyla da uygun fiyatlı. Ayrıca şehirdeki en ekonomik alışveriş butiklerini bulabileceğiniz bölgelerden biri de burası.

Bir Unesco Dünya Mirası Alanı olan Andrássy Bulvarı, şehir merkezini Kahramanlar Meydanı ve Şehir Parkı ile birleştiren geniş ve zarif bir caddedir ve bu bölge, bu ünlü caddeye ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

Vajdahunyad Kalesi ve Terör Evi gibi önemli turistik çekim merkezleriyle tanınan bu bölgede, lüks oteller ve alışveriş mağazaları da var. Fakat genel olarak konuşacak olursak, oldukça ucuz. Hatta şehirdeki en ucuz bölge bile denebilir. Bu mahallenin güney ucu size daha lüks oteller sunarken, kuzey ve doğu uçlarında daha ekonomik bir seyahat ortamı bulacaksınız. Bu yüzden nerede olmak isteyeceğinize çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Terezvaros, Budapeşte’de gece hayatı konusunda planı olanlar için de ideal bir yer. Burada çok sayıda bar ve şehrin önde gelen clublarından bazılarını bulabilirsiniz. Burada konaklayarak Budapeşte’nin en eski ve en ünlü termal banyolarından biri olan Szechenyi Hamamları’na da yakın olacaksınız.

TEREZVAROS BÖLGESİNDE KONAKLAMANIN AVANTAJLARI;

 • Her bütçeye uygun otelleri bulabileceğiniz ucuz bir yer
 • Budapeşte’de dairede konaklamak isteyenlere çok farklı seçenekler sunuyor
 • Lüks otellerden düşük bütçeli butik otellere ve hostellere kadar farklı konaklama birimleri var
 • Yakınlarda gezilecek çok sayıda yer ve yapılacak aktiviteler var
 • Budapeşte’nin en iyi gece hayatı deneyimi sunan bölgelerinden biri
 • Toplu taşıma ağı en gelişmiş yer
 • Yürünebilir bir bölge
 • 7/24 oldukça canlı ve hareketli

En Popüler Terezvaros Otelleri

4.Erzsebetvaros

(District 07 – Gece Hayatı)

Budapeşte otel tavsiyeleri
Erzsebetvaros – kaynak ; flickr / Ted & Jen

Budapeşte’de gece hayatının en iyi olduğu bölgelerden biri olan Erzsebetvaros, komşu Terezvaros’a yakın olmasıyla da ilgi görüyor.

Eski Yahudi Gettosu’nun evi olarak da bilinen bu bölge, savaş nedeniyle harap olmuş bir bölge olsa da, günümüzde Budapeşte’nin gelişmekte olan en havalı bölgelerinden biri olmaya devam ediyor.

Yahudi yaşamının ve tarihinin merkezi olmasının yanı sıra, Budapeşte’nin tartışmasız gece hayatı merkezi olan Erzsebetvaros, ünlü ‘Harebe Barları’nı bulabileceğiniz yer olmasıyla dikkat çekiyor.

Daha çok genç turistlerin ve öğrencilerin zaman geçirdiği bu bölgenin bazı sokaklarının biraz gürültülü olduğunu da unutmayın. Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, biraz daha barlara ve clublara uzak olan yerlerdeki otelleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Şehrin Peşte tarafında yer alan bu bölge, tarihsel olarak Budapeşte’nin Yahudi mahallesi olarak da biliniyor. Bu yüzden de, buranın en önemli turistik yeri Dohany Sokağı Sinagogu. 1800’lerin ortalarında inşa edilen ve Mağribi Revival tarzı bir mimariye sahip olan bu sinagog, tüm Avrupa’nın en büyük işleyen sinagogu olması bakımından da önemli bir yere sahip.

ERZSEBETVAROS’TA KONAKLAMANIN ARTILARI;

 • Bol seçenekli gece hayatına sahip
 • Ünlü harabe barların büyük bir bölümü burada
 • Yapılacak aktivitelerle dolu olduğu gibi, diğer bölgelere ve turistik çekim merkezlerine çok uzak değil
 • Ucuz konaklama birimler var
 • Şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına sahip bölgelerden

ERZSEBETVAROS’TA GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Raoul Wallenberg Parkı’ndaki Hayat Ağacı, Büyük Sinagog, Ortodoks Sinagogu ve New York Palace.

En Popüler Erzsebetvaros Otelleri

5.Jozsefvaros

District 08

Budapeşte de nerede konaklanır
Jozsefvaros – kaynak ; flickr / Istvan

Budapeşte şehir merkezinin güneyinde yer alan Jozsefvaros bölgesi, Prag’da kalınacak en iyi otelleri, en uygun fiyata bulabileceğiniz popüler bölgelerden bir tanesi. 2-3 veya 4 günlük Budapeşte gezisi için en ideal konaklama bölgelerinden biri.

Şehrin ana metro hatlarına mükemmel erişime sahip olan bölge, Budapeşte’nin 8. bölgesinde, alternatif ve genç bir atmosfere sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Jozsefvaros, Viyana’nın 8. bölgesi olan Josefstadt ile birçok özelliği paylaşıyor. Öyle ki onlara “ikiz mahalle” diyorlar.

Rahat atmosferi ve güzel konumuyla da sevilen Jozsefvaros bölgesi, Budapeşte’nin önemli turistik yerlerine de yakın bir konumda bulunuyor. Çoğu yere toplu taşıma araçlarıyla gitmek zorunda olsanız da, yürüyerek gidebileceğiniz cazibe merkezleri de var.

Saray bölgesi olarak da bilinen bu bölgede ağırlıklı olarak 3-4 yıldızlı otel var, ancak bölgenin biraz daha doğu tarafında bütçeli butik otelleri ve konukevlerini de bulabilirsiniz.

Jozsefvaros Otel Tavsiyeleri

Maple Tree Budget Apartments

50€-120€ ARASI OTELLER;

6.Ferencvaros

District 09

Budapeşte de nerede konaklanır

Rahat ve sanatsal bir havası olan büyük ölçüde yerleşim bölgesi olan Ferencvaros, Budapeşte’nin son yıllarda en hızlı gelişen semtlerden biri. Budapeşte şehir merkezine ve önemli turistik çekim merkezlerine biraz uzak olsa da, şehirde uzun süre konaklamayı planlayan ve toplu taşıma ile arası iyi olan turistlerin tercih edebileceği bölgelerden bir tanesi.

Buradaki konaklama birimleri turist kalabalığından uzak, yavaş tempolu bir tatilin tadını çıkarmak için sakin bir ortam sunuyor. Şehrin tam merkezinden biraz uzak olmak istiyor, daha yeni ve daha sessiz bir bölgede yerel hayatı deneyimlemek istiyorsanız Ferencvaros, size göre olabilir.

Ulusal Tiyatro, Tuna Nehri’nin Peşte tarafında, Rakoczi Köprüsü’nün yakınındadır. Tuna nehri boyunca uzanan gezinti yolu ve Büyük Pazar Salonu, tadını çıkarabileceğiniz diğer ilgi çekici yerler.

Ferencvaros Otel Tavsiyeleri

BUDAPEŞTE’DE KONAKLAMA İÇİN TERCİH EDİLEBİLECEK ALTERNATİF BÖLGELER

Yukarıdaki Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler 6 bölgeden aradığınızı bulamadıysanız aşağıdaki bölgelere de alternatif olarak göz atabilirsiniz.

7.Obuda

(III. Bölge)

Obuda – Christo/commons.wikipedia.org

Turist kalabalığı ve gürültüsünden uzak bir yerde bulunan Obuda bölgesi, bir köy havasına hakim olmasıyla dikkat çekiyor. Budapeşte şehir merkezinden ve turistik yerlerden biraz uzak bir yerde bulunuyor olsa da, metroyla kolaylıkla Obuda’ya gidebiliyorsunuz. Ayrıca bölgede çok sayıda görülecek yer var.

Budapeşte’nin en büyük ikinci semti olan Obuda, ayrıca şehrin en eskisidir. Turistlerin burada kalmasının ana nedenlerinden biri Sziget Festivali’ne yakınlığıdır. Ünlü Sziget Festivali, III. Bölge’deki Hajógyári-Sziget’te düzenleniyor. Fakat festival olmadığı bir zamanda da burada konaklamayı düşünebilirsiniz. Hem ekonomik oluşu hem de yoğun turist trafiğinden uzak oluşu bölgenin en önemli özelliği.

NOT : Obuda bölgesinin kendisi kesinlikle görülmeye değer olabilir, fakat her ne kadar popüler bir kalınacak bölge olarak tavsiye edilse de, ana turistik yerlerden bir hayli uzak olduğu için burada konaklamadan önce bir kez daha düşünün deriz. Eğer 4-5 günlük bir Budapeşte gezisi planlıyorsanız burada konaklama iyi bir fikir olabilir, fakat 2-3 günlük bir Budapeşte seyahati için çok daha merkezi yerlerde daha iyi bölgeler bulabileceğinizi de unutmayın. Obuda, Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna alternatif ve sessiz bir yer arayanların göz atabileceği bölgelerden.

En İyi ve En Popüler Budapeşte Otelleri

Budapeşte’de ucuz otel tercihi yaparken hangi bölgede olacağınıza mutlaka göz atın. Şehirde, yukarıdaki 6 semtin dışında daha birçok farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerin bazıları hem şehir merkezi hem de turistik cazibe merkezleriyle alakası olmayan yerler olabiliyor. Bu yüzden çok ucuz otel dahi olsa, ilk olarak tesisin hangi bölgede olduğuna, daha sonra da konuk değerlendirme puanına göz atın.

Aşağıdaki otel fiyatları normal sezona göre baz alınmıştır. Yüksek sezonda Budapeşte’yi ziyaret ediyorsanız fiyatların biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

İşte Budapeşte’nin hem en iyi hem de en popüler 10 oteli ;

The Magazine Hotel & Apartments

★★★★ (45€’dan başlayan fiyatlar – 5.Bölge BELVAROS)

The Magazine Hotel & Apartments

The Magazine Hotel & Apartments, Aziz Stephen Bazilikası’na bir taş atımı uzaklıkta ve Zincirli Köprü’ye ve nehir kıyısındaki turistik noktalara kısa yürüyüş mesafesinde yer alır.

Bulunduğu konum itibariyle gece hayatına ve şehrin kalbine de yakın olan otel, düşük sezonda 45€’ya kadar odalara sahip. Yüksek sezonda ise gecelik konaklama fiyatları 65€’ya kadar çıkabiliyor.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Danubius Hotel Astoria City Center

★★★★ (60€’dan başlayan fiyatlar – 5. Bölge – BELVAROS)

Budapeşte de nerede kalınır
Danubius Hotel Astoria City Center

Budapeşte’nin tarihi otellerinden biri olan Danubius Hotel Astoria City Center, adından anlaşılacağı üzere şehir merkezinde, hemen her şeye yakın ve güzel bir konumda yer alıyor.

İçeride, mermer ve yaldızlı küçük lobi, otelin mimari tacındaki mücevhere, parke zeminli ve avizeli bir kafe-restoran güzelliğini veriyor.

Kafe, 20. yüzyılın başlarındaki yüksek sosyeteyi o kadar andırıyor ki, film yapımcıları tarafından dönem dramalarının fonu olarak sıklıkla kullanılıyor.

Budapeşte’de ne yapılır ? sorusuna cevap olabilecek birçok aktiviteyi bu otel yakınlarında bulmak mümkün.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Casati Budapest Hotel

★★★ (80€’dan başlayan fiyatlar – 6. Bölge – TEREZVAROS)

Budapeştede nerede kalınır
Casati Budapest Hotel

Çağdaş bir tarza sahip otellerden biri olan Casati Budapest Hotel, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otellerin şıklığını ve rahatlığını aratmıyor. Mükemmel konumu, şık ve zarif odalarıyla öne çıkan tesis konum olarak şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olan Terezvaros bölgesinde bulunuyor.

Atriyumdaki kahvaltı alanını parlak, ana renkler karakterize eder ve bunun dışında çok renkli çizgilerle çaprazlanmış duvarları olan cazip bir oturma alanı bulunur.

25 oda, her biri farklı bir ruh hali uyandıran Heaven, Natural, Classic ve Cool olmak üzere dört tarzda dekore edilmiştir.

Heaven odalarda güvercin beyazı duvarlar ve buzlu cam klozet kapıları bulunurken, Classic odalarda daha koyu, daha gösterişli tonlar kullanılmış.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

PEST-BUDA Design Hotel

★★★★ (80€’dan başlayan fiyatlar – 1. Bölge – BUDAVAR)

PEST-BUDA Design Hotel

Budapeşte’nin en küçük otellerinden biri. 10 odasıyla hizmet veren bu küçük otel, Buda Kale bölgesinde merkezi bir konuma sahip. Ancak bu otelde oda bulmak pek de kolay olmuyor, özellikle yoğun sezonda Budapeşte’yi ziyaret ediyorsanız.

Tarihi bir binada Matthias Kilisesi’ne üç dakika yürüme mesafesinde olan otel, 1696 yılından beri hizmet veriyor. 2016 yılında yenilenmiş olan tesisin ayrıca ev yemekleri sunan bir restoranı var.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın ; Booking.com

Mystery Hotel Budapest

★★★★★ (125€’dan başlayan fiyatlar – 6. Bölge – TEREZVAROS)

Budapeştede en ucuz nerede kalınır
Mystery Hotel Budapest

Budapeşte’nin en lüks ve en şık otellerinden biri olmasına rağmen, şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Mystery Hotel, tarihi 19. yüzyıla uzanan eklektik bir sarayda hizmet veriyor. Otel fiyatları 125€’dan başlamakta ve 350€’ya kadar çıkabilmektedir.

Konum olarak Budapeşte’nin en canlı bölgelerinden biri olan Terezvaros’ta bulunuyor. Ayrıca otel yakınlarında metro istasyonu da var. Macaristan Devlet Operası’na 10 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks otel, romantik bir Budapeşte gezisi için mükemmel bir seçim olabilir.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Prestige Hotel Budapest

★★★★ (130€’dan başlayan fiyatlar – 5. Bölge – BELVAROS)

Prestige Hotel Budapest

Tuna Nehri’ne ve Zincir Köprü’ye 3-5 dakika yürüme mesafesinde, Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otellerden biri olan Prestige Hotel Budapest, muhteşem tasarımı ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Yenilenmiş tarihi bir binada hizmet veren otel, Aziz Stephan Bazilikası ve Buda Kalesi gibi şehrin öne çıkan cazibe merkezlerine de yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Tüm odalarda zarif Cavalli mobilyalar, klima, minibar, düz ekran kablo TV, dizüstü bilgisayar kasası ve şık bir banyo var. Bazı odalar sokak, bazıları ise avlu manzarasına sahip.

Oteldeki Costes Downtown Restaurant’ta uluslararası gurme yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu restoranda zengin bir kontinental kahvaltı da servis ediliyor.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hilton Budapest

★★★★★ (155€’dan başlayan fiyatlar – 1.Bölge – Buda Kale Bölgesi)

Hilton Budapest

Budapeşte’nin en ikonik turistik yerlerinden biri olan Balıkçı Tabyası ve Matthias Kilisesi’nin hemen yanında güzel bir konumda bulunan Hilton Hotel, 5 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı ve en iyi konumlu tesislerden bir tanesi.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Clark – Sadece Yetişkin Oteli

★★★★ (165€’dan başlayan fiyatlar – 1. Bölge – Buda Kale Bölgesi)

Hotel Clark

Budapeşte’nin en romantik oteli olarak bilinen Hotel Clark, muhteşem konumu ve lüks odalarıyla görenleri büyülüyor. Muhteşem banyosundan özenle tasarlanmış şık odalarına, manzarasından olanaklarına kadar herkesi tatmin edebilecek lüks bir otel.

Otelin bazı odalarının banyosundan Zincir Köprü’nün muhteşem manzarasını dahi seyredebiliyorsunuz. Buda Kalesi’ne birkaç dakika uzaklıkta olan otel, konum olarak şehirdeki en iyi otellerden bir tanesi.

Çatı barı ve restoranı da olan otelin gecelik konaklama ücretleri 165€’dan başlıyor ve 400€’ya kadar çıkıyor. İyi bir fitness merkezi de olan Budapeşte’yi çift olarak ziyaret edenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir otel.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Kempinski Hotel Corvinus

★★★★★ (165€’dan başlayan fiyatlar – 5.Bölge – BELVAROS)

Budapeşte de nerede konaklanır
Kempinski Hotel Corvinus

Yukarıdaki otel tavsiyelerinden bahsettiğimiz, Belvaros bölgesinin en lüks ve en iyi otellerinden biri olan Kempinski Hotel, 315 oda ve 38 süitiyle hizmet veriyor. 

Nobu Restaurant’ta lezzetli suşi ve yenilikçi Japon yemekleri, yaz terasına sahip ÉS Bisztró-Brasserie’de ise Macar ve Viyana spesiyaliteleri sunulur. The Living Room modern unsurlara sahip klasik bir kafedir. Blue Fox The Bar’da içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz. Alakart kahvaltı servis edilmektedir.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Aria Hotel

★★★★★ (280€’dan başlayan fiyatlar – 5. Bölge – BELVAROS)

Budapeşte de nerede kalınmalı
Aria Hotel

Budapeşte’nin lüks otelleri arasında açık ara farkla önde olan Aria Hotel, sırf terası için bile tercih edilebilecek konaklama birimlerinden bir tanesi. Şehrin tam kalbinde, muhteşem bir konumda yer alan bu otelden turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Ayrıca gece hayatı için popüler olan mekanların büyük bir bölümü de tesise yakın bir konumda bulunuyor.

Spa ve sağlık merkezi de olan tesis, kendini şımartmak isteyen her turistin Budapeşte’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi otelidir.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Booking.com
error: Content is protected !!