Ana SayfaTaylandBangkok3 Günde Bangkok'ta Gezilecek Yerler | Haritalı Gezi Rotası

3 Günde Bangkok’ta Gezilecek Yerler | Haritalı Gezi Rotası

Tarih ve eğlence dolu Asya şehirlerinden olan Bangkok, Tayland’ın en çok ziyaret edilen ve en çok turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan şehirlerinden bir tanesi. “Bangkok’ta gezilecek yerler” ise genellikle tapınaklar, modern binalar ve alışveriş spotlarından oluşuyor olsa da, her yaştan ve her türden gezgine hitap edecek birçok farklı cazibe merkezini de bu şehirde bulabiliyorsunuz.

Kalabalık, ucuz mu ucuz kıyafetler, lezzetli yemekler, sıcak ve nemli hava, tapınaklar, modern binalar ve en önemlisi gece hayatı Bangkok’u tanımlamak için yeterli oluyor.

Tayland’ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok, hafızalara kazınacak bir kültür ve eğlence deneyimi sunuyor. Gece hayatı konusunda Asya’daki en iyilerden biri olan Bangkok’ta, tarih, sanat ve mimariye meraklı olanlara hitap eden onlarca çekim merkezi de var. Ayrıca şehir, festival konusunda da oldukça fazla seçeneğe sahip diyebilirim.

Bangkok, artık eskisi kadar ucuz olmasa da, yine de Singapur veya Hong Kong kadar pahalı da değil. İçki fiyatları tercih edeceğiniz mekana ve gideceğiniz bölgelere göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Bunun yanında Bangkok’ta hemen her bütçeye uygun bir otel, hostel, konukevi veya daireyi de çok rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bangkok için en ideal süre 3 gün olsa da, bu şehirde 4-5 gün veya daha uzun bir süre konaklamayı da düşünebilirsiniz. Eğer kalabalık, trafik ve aşırı sıcak havalar sizi bunaltmıyorsa Bangkok’u çok çabuk seveceksiniz.

Bangkok’ta Gezilecek Yerler Listesi

Bangkok'ta Gezilecek Yerler Haritası
Bangkok’ta Gezilecek Yerler Haritası – Haritayı google maps‘te açmak için tıklayın

Bangkok’ta gezip görülecek yerler listesine geçmeden önce kısaca şehirdeki konaklama bölgeleri hakkında bilgi vermekte de yarar var.

⇒Sukhumvit ; Bangkok’taki turistik cazibe merkezlerine en kolay şekilde ulaşabileceğiniz bölgelerden biri. Ayrıca diğer semtlere de en kolay Sukhumvit’ten ulaşabilirsiniz. Bu bölgede her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimi bulmakta mümkün. Otel önerisi olarak ; 5 yıldızlı SKYVIEW Hotel Bangkok veya 3 yıldızlı ibis Styles Bangkok Sukhumvit Phra Khanong adlı tesisi tavsiye ederim.

⇒Khao San Road ; Bangkok gece hayatı planı yapıyor ve sırt çantalı gezginlerin en çok tercih ettiği mekanlara yakın bir yerde olmak istiyorsanız, Sukhumvit’e nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Khao San Road bölgesine göz atabilirsiniz. Otel tavsiyesi olarak, 2 yıldızlı Khaosan Art Hotel veya 3 yıldızlı Taraplace Hotel Bangkok adlı tesisi önerebiliriz. Daha detaylı bir konaklama rehberi için Bangkok’ta nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

1.The Grand Palace (Büyük Saray)

Şüphesiz Bangkok’ta gezilecek yerler dendiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi The Grand Palace (Büyük Saray) oluyor.

1782’de inşa edilen büyük saray, nesiller boyu kraliyet ikametgâhı olarak kullanılmış ve hâlâ önemli törenler ve devlet başkanlarını ağırlamak için kullanılıyor.

Büyük Saray’ı ziyaret ederken giydiğiniz kıyafetlerin çok açık olmadığından da emin olun.

Saray kompleksini ister bireysel olarak isterseniz de turlarla ziyaret edebiliyorsunuz. Turlar genellikle yarım güne yakın sürüyor ve biraz detaylı oluyor. Bu yüzden sarayın tarihi ve mimarisi hakkında çok detaylı bilgiler almak istemiyorsanız, bireysel gezi yeterli olacaktır.

214.000 metrekarelik oldukça geniş bir alana yayılmış bu saray kompleksi, Bangkok’un en ünlü yerleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu yüzden de yüksek sezonda aşırı yoğun bir turist trafiğiyle karşılaşabiliyorsunuz. Eğer daha sakin bir saray gezisi yapmak istiyorsanız, ya sabahın erken saatlerini ya da akşam üzeri saatlerini tercih edin. Çünkü gün içinde saray çok kalabalık oluyor. Ayrıca tüm tur operatörleri de öğle saatlerinde ya da öğleden hemen sonra sarayı ziyaret ediyor.

Tayland halkının yaratıcılığını ve işçiliğini gururla selamlayan güzel mimarisi ve karmaşık detaylarıyla ziyaretçileri hayran bırakmaya devam eden Büyük Saray, günümüzde Tayland Krallığının manevi kalbi olmaya devam ediyor.

Büyük Saray, tek bir saraydan oluşan yapı değil, birçok farklı yapının bir araya geldiği bir tür kompleks. Yani saray dışında bu komplekste görülmeye değer birçok farklı tarihi yapının olduğunu da unutmayın.

 • Giriş ücreti ; 600 baht
 • Ziyaret saatleri ; 08:30-15:30
 • Nasıl gidilir ? ; Saray kompleksinin bulunduğu yere kara yolunun yanı sıra, nehir yoluyla da ulaşabilirsiniz. Bu şekilde hem yoğun araç trafiğinden kurtulmuş olursunuz hem de tekneyle ulaşım sırasında eşsiz bir manzara da seyredebilirsiniz. Khao San Yolu bölgesi yakınlarında konaklamayı planlıyorsanız, saray kompleksine yürüyerek 25-30 dakikada ulaşabileceğinizi de unutmayın.
 • Saray kompleksi için kıyafet kuralı olduğunu unutmayın. Bacaklarınızın ve omuzlarınızın kapalı olduğundan emin olun. Yanınızda kıyafet getirmeyi unutursanız girişte kiralayabilirsiniz, ancak çok uzun kuyruklar olabileceğinden dolayı yanınızda mutlaka bir şeyler getirin derim.

2.Wat Pho

Bangkokta gezilecek yerler listesi

Grand Palace bölgesinin hemen güneyinde yer alan Wat Pho, Bangkok’un en önemli ve en popüler cazibe merkezleri arasında yer alır. Kaçırılmaması gereken bu tapınak Kral I. Rama tarafından yaptırılmış ve Bangkok’un en eski tapınağı olarak biliniyor.

Wat Pho, en çok 45 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğindeki ‘Yatan Buda’ ile tanınıyor. Tüm heykel altın varakla kaplı ve özellikle sayısız değerli taşlarla işlenmiş ayak tabanları heykelin en dikkat çeken yeridir.

Dünyanın en ünlü yatan Buda heykellerinden birine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, tapınak arazisinde 1000’den fazla Buda resmi tutuluyor.

Wat Pho, Thai masajının doğum yeri ve hâlâ geleneksel tıp eğitimi için önemli bir merkez olarak hizmet vermektedir. Dilerseniz tesis bünyesindeki geleneksel tıp okulunda Tay veya ayak masajı yaptırabilirsiniz, ancak fiyatlar şehrin başka yerlerindeki masaj salonlarında bulacağınızdan çok daha yüksektir.

 • Giriş ücreti ; 300 Baht
 • Ziyaret saatleri ; 08:30-18:30 (Masaj merkezi 17:00 kapanır)
 • Nasıl gidilir ? ; Wat Pho, Bangkok’un en eski bölümü olan Rattanakosin Adası’nda, Chao Phraya Nehri’nin doğu kıyısında yer alıyor. Büyük Saray’ın tam olarak güneyinde bulunur. Wat Pho’ya ulaşmanın en heyecan verici yolu nehir taksisidir. Ayrıca tekneler ucuzdur. Tha Tien İskelesi’ne giden Chao Phraya Ekspres teknesine binmeniz, tapınağa gitmek için yeterli olacaktır. Wat Pho’ya en yakın MRT istasyonu Sanam Chai’dir. BTS’lerle tapınağa gidemeyeceğinizi de unutmayın.

3.Wat Arun

Wat Arun, Siam ve Burma arasındaki eski savaşların zamanına dayanan görkemli bir kompleks.

Şafak Tapınağı olarak tercüme edilen Wat Arun kompleksini ziyaret için en ideal zaman ise gün batımı saatleridir. Muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan kompleks, ayrıca fotoğraf tutkunlarının da favori spotları arasında yer alıyor.

Chao Phraya Nehri’nin kıyısında yer alan bu güzel tapınak, yaklaşık 79 metre uzunluğuyla da göz kamaştırıyor. Yerel halk dilinde Wat Chaeng olarak bilinen tapınak, rengarenk dekore edilmiş kuleleriyle de dikkat çekiyor.

Wat Arun, Wat Pho’nun neredeyse tam karşısındadır. Bu yüzden ulaşım da oldukça kolaydır. Saphan Taksin tekne iskelesinden 8 numaralı iskelede duran nehir teknesine binebilirsiniz. Bu küçük teknelerle nehrin diğer tarafına geçebilirsiniz.

Wat Arun için en azından 1 saatinizi ayırın derim. Bu tapınak da tıpkı Wat Pho gibi detaylı bir incelemeyi hakediyor.

Wat Arun, 1768’de Kral Taksin tarafından tasavvur edilmiş. O zamanlar Birmanya ordusu tarafından ele geçirilen Ayutthaya’dan çıkmak için savaştıktan sonra bu tapınağa şafak sökerken geldiğine inanılır.

Dilerseniz bu tapınağın zirvesine de çıkabiliyorsunuz. Merdivenler biraz dik olsa da, korkuluklar olduğu için tırmanmak pek de zor değil. En üstten seyredebileceğiniz gün batımı manzarası ise, kelimenin tam anlamıyla muhteşem.

 • Giriş ücreti ; 100 baht
 • Ziyaret saatleri ; 08:30-17:30
 • Nasıl gidilir ? ; Tapınak, Chao Phraya Nehri’nin batı kıyısında, Wat Pho’nun tam karşısında ve Amarin Yolu ile veya Wat Pho yakınlarındaki Than Tien İskelesi’nden tekneyle erişilebilir. Bu iskele Grand Place’nin güneybatı köşesinde yer alır ve buradan sık sık kalkan tekneleri bulabilirsiniz.

4.Chatuchak Market

Bangkok Gezi Rehberi

Chatuchak Market/Pazarı, Bangkok’ta gezilecek yerler arasında yer alabilecek en popüler çekim merkezlerinden biri.

27 dönümlük alanı kapsayan 8000’den fazla tezgah ile burası dünyanın en büyük pazarlarından biri. Bangkok’ta alışveriş için bir planınız varsa Chatuchak Pazarı’na mutlaka uğrayın derim.

Her cumartesi ve pazar günleri açık olan pazar, günde yaklaşık 200.000 ziyaretçiyi çekiyor. Burada hayal edebileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz ve fiyatlar turistlere göre değil, yerel halka göre düzenlenmiştir. Bu yüzden de pazardaki birçok ürün ciddi anlamda ucuz olabiliyor.

 • Nasıl Gidilir ? ; Takı ve dini ikonlardan evcil hayvan malzemelerine, kağıt lambalara ve lezzetli sokak yemeklerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bu pazar, Kamphaengpecth İstasyonu’nun (MRT) bitişiğinde, Mochit Skytrain (BTS) İstasyonu ve Suan Chatuchak (Chatuchak Parkı) İstasyonu’ndan (MRT) yaklaşık beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

5.Bangkok Ulusal Müzesi

Bangkok ta gezilecek yerler listesi

Tayland mirasının ve sanatının değerli parçalarını yakından görmek için Bangkok Ulusal Müzesi‘ni de listenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

Tay tarihinin her döneminden antik heykelleri, kraliyet antikalarını ve Buda heykellerini görebileceğiniz bu müze, ayrıca etkileyici mimarisiyle de ziyaretçilerini büyülüyor.

Bangkok Ulusal Müzesi, kraliyet törenleri için kullanılan 30 dönümlük bir alan olan Sanam Luang’ın kuzeybatı köşesinde yer alıyor.

Müzenin tarihi 19. yüzyıla kadar uzanıyor. Kral Rama V, babası tarafından kendisine bırakılan birçok hazineyi sergilemek için 1874’te Grand Palace kompleksinde bir halk müzesi açar ve bu müze daha sonra bugünkü bulunduğu yere taşınır.

Bugün, müzenin birçok galerisi, ilk başkentler Sukothai ve Ayutthaya’dan Rattanakosin’e ve modern Tayland Krallığı’na kadar tarihi kapsıyor.

Sadece sanat koleksiyonuna, müzik aletlerine, kostümlere ve antikalara bakarak bile bir gün geçirebilirsiniz. Sınırlı zamanınız varsa, girişten bir harita alın ve farklı sanat dönemlerine ve çeşitli Asya bölgelerine ayrılmış galerilerden birini seçin. Müzenin tamamını gezmeyi planlıyorsanız da en azından 1-2 saatinizi ayırın derim.

 • Giriş ücreti ; 200 Baht
 • Ziyaret gün ve saatleri ; Pazartesi ve salı günleri kapalı olan müzeyi diğer günler 08:30-16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 • Nasıl gidilir ? ; Bangkok Ulusal Müzesi, Eski şehirde yer alıyor. Büyük Saray’dan veya Khao San Yolu’ndan yürüyerek müzeye ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki, BTS Skytrain veya MRT’yi kullanarak Bangkok Ulusal Müzesi’ne gitmek pek mümkün değil. Ancak nehir taksileriyle birçok yerden müzeye gidebilirsiniz.

6.Lumpini Park

500.000 metrekarelik oldukça geniş bir alana yayılan Lumpini Park, şehrin koşuşturmasına mola verebileceğiniz en ideal ve en popüler spotlardan biri.

Gölün hemen kenarında ağaç altında birçok bankın da bulunduğu park, daha çok çiftlerin Bangkok’ta gezilecek yerler listesine eklediği cazibe merkezlerinden biri olsa da, park, her  gezgine hitap ediyor.

Parkta yürüyüş yapabilir, temiz havanın keyfini çıkarabilir veya etraftaki kalabalığı seyredebilirsiniz. Tabii dilerseniz parktaki aktiviteler için de zaman ayırabilirsiniz. Bunlar arasında en popüler olan şüphesiz gölde tekne turudur. Parkın büyük bir bölümünü bu tekne turlarıyla görebilirsiniz.

Gün batımı manzarasını seyretmek için de gidilecek yerler arasında olan Lumpini Park, hafta içi oldukça sakin oluyor olsa da, hafta sonu Bangkok halkının da zaman geçirmek için geldiği bu park, biraz yoğun olabiliyor. Bu yüzden hafta sonu parkı ziyaret etmeyi planlıyorsanız sabahın erken saatlerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Lumpini Parkı, adını Siddhartha Gautama’nın Nepal’deki doğum yeri olan Lumpini’den alıyor.

Lumpini Park’ın çoğu duvarlarla çevrilidir. Bu yüzden altı kapıdan birinden girmeniz gerektiğini unutmayın.

 • Lumpini Parka girişler ücretsiz ve 04:30-21:00 saatleri arasında parkı ziyaret edebilirsiniz
 • Nasıl gidilir ? ; Khao San Yolu bölgesinden parka gitmeye çalışıyorsanız, taksileri veya tuk tuk araçlarını kullanabilirsiniz. Bangkok’un herhangi bir yerinden trenle parka gitmek istiyorsanız, Silom MRT istasyonu (Mavi Hat) veya Lumpini MRT istasyonuna gelmeniz gerekiyor. En yakın BTS (skytrain) istasyonu, Lumpini Park’ın biraz güneyinde bulunan Sala Daeng’dir. Bu istasyonlardan yürüyerek parka çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

7.Chinatown

Chinatown (Çin Mahallesi), Bangkok’un olmazsa olmaz turistik çekim merkezleri arasında geliyor. Yemekleri, alışveriş spotları, gece hayatı ve atmosferiyle her turistin popüler gezi duraklarından biri olan bu bölge, ayrıca Bangkok’ta konaklama için de düşünülebilecek seçeneklerden.

Bangkok Chinatown, dünyanın en büyük Çin Mahallesi olması bakımından da önemli bir yere sahip.

Bangkok’un Çin Mahallesi’nden geçen ana yol, 1891’de inşa edilen Yaowarat Yolu‘dur. Bu 1,5 kilometrelik yol, genellikle Çin Mahallesi’nin tarihi mahallesinin içinde ve dışında uzanan ejderha benzeri bir yol olarak anılır ve bölgenin ana cazibe merkezi de tam olarak burasıdır.

Deniz ürünlerini seviyorsanız, Chinatown, Bangkok’ta olmanız gereken yer. Şehirdeki en iyi yemeklerden bazılarını bulmak için hava karardıktan sonra ünlü Yaowarat Yolu’na gitmeniz yeterli. Hemen her damak zevkine ve bütçeye uygun bir akşam yemeğini bu yol üzerinde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Sokak yemeklerinin yanı sıra, birbirinden ilgi çekici tapınaklarıyla ilgi gören Chinatown’da yapılacak birçok turistik aktivite de bulabiliyorsunuz. Görülecek yerler arasında Yaowarat Yolu başta gelse de, Chinatown Gate adlı mimari yapı, Guan Yin Tapınağı, Wat Traimit Tapınağı, So Heng Tai Konağı ve Sampheng Market te mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

8.Jim Thompson House

Jim Thompson Evi, müze tasarımcısı ve evin eski sahibi olan Amerikalı işadamı ve mimar Jim Thompson’ın sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan bir müze olarak hizmet veriyor.

Hem farklı mimarisi hem de sergilediği sanat eserleriyle ilgi gören müze evi 1959 yılında inşa edilmiş.

Şehrin en işlek bölgesinde, huzurlu ve sakin bir yerde bulunan bu müze evi, Bangkok’un yoğun trafiğinden ve telaşından kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşmak için göz atabileceğiniz yerlerden.

Rama I Yolu’nun hemen dışında merkezi bir konumda bulunan bu evde kalan Jim Thompson’un hikayesi hakkında bilgileri müzedeki eserler üzerinden öğrenebilirsiniz.

Malezya ormanlarında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra, arkasında, Jim Thompson’ın Evi ve Müzesi’nde sergilenen geniş Tay sanatı ve antika koleksiyonlarına yansıyan bir miras bıraktı. Orijinal ihtişamıyla korunmuş 6 Tay tarzı tik ağacından yapılmış evden oluşan bu kompleks yakınlarında da Bangkok’un en ünlü AVM’lerini de bulabilirsiniz.

 • Giriş ücretsiz

9.Sky Bar

Bangkok ta gezilecek yerler blog

Sky Bar, Bangkok’un en yüksek binalarından biri olan State Tower’ın tepesinden nefes kesici manzaralara sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bangkok’ta çok sayıda çatı katı barı var ve bunların hemen hepsi Bangkok’un eşsiz şehir manzarasını sunar, ancak Sky Bar, bu çatı katı barlar arasında en ünlüsü ve en çok tercih edilenlerden bir tanesi.

Bir restorana da sahip olan bar, 64. kattan sunduğu manzaranın yanı sıra, birbirinden popüler kokteylleriyle de dikkat çekiyor.

Silom’da bulunan bu çatı barını bulmak oldukça kolaydır. Saphan Taksin BTS Skytrain İstasyonu’na 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan bara, şehrin birçok yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bangkok’taki bu Sky Bar’ın ünü ise, bir Hollywood filmi The Hangover Part II‘den geliyor. Filmin bir bölümünde gösterildikten sonra çok daha ünlü bir yer haline gelen bu mekan, şehirdeki diğer barlara nazaran biraz daha pahalı olsa da, yine de Bangkok’ta gezilecek yerler listesine eklenebilecek en popüler cazibe merkezlerinden.

10.Damnoen Saduak Yüzen Pazar

Bangkok yüzen pazarlarının öncüsü Damnoen Saduak, giderek artan turistik atmosferine rağmen otantik bir deneyim sunmaya devam ediyor. Her biri ağzına kadar taze çiftlik meyveleri, sebzeleri veya çiçeklerle dolu düzinelerce ahşap kürekli tekneleri bulabileceğiniz bu pazar, daha çok Bangkok halkının günlük ihtiyaçlarını karşıladığı bir yer olsa da, turistler arasında da oldukça popüler bir çekim merkezi.

Damnoen Saduak Yüzen Pazar, Bangkok’un yaklaşık 100 km güneybatısında yer alıyor. Şehir merkezinde bu pazar yerini ziyaret etmek için birçok farklı tur firması bulabilirsiniz. Tabii dilerseniz bireysel olarak da pazarı ziyaret edebilirsiniz.

Geçmiş yaşam tarzı hakkında bir fikir sunan bu yüzen pazar, Bangkok’taki en ünlüsü olsa da, şehrin diğer kesimlerinde de birkaç yüzen pazar bulabilirsiniz.

Eğer turlar ile pazarı ziyaret etmek istiyorsanız, tur otobüslerinin sabah 07:00’de Bangkok’tan hareket ettiğini unutmayın. Tercih edeceğiniz tur paketlerine göre, otobüslerin kalkış yerleri de değişiklik gösteriyor. Otobüslerle sadece belirli bir yere kadar gidebiliyorsunuz, bir yerden sonra teknelere aktarma yapıp 20 dakika gibi bir süre seyahat etmeniz gerekiyor. Tabii yolculuğunuza muhteşem bir manzara da eşlik ediyor.

11.Khao San Road

Khao San Road / Yolu, Bangkok gece hayatı sahnesinin en iyisini bulabileceğiniz yer. Fakat buradaki gece hayatının go go barlardan veya Soi Cowboy gibi yerlerden biraz daha farklı olduğunu unutmayın.

Buradaki gece hayatı, daha çok sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği nezih bir yer. Gece kulüpleri ve barlar genellikle turistlerle dolu oluyor. Yani Nana Plaza veya Soi Cowboy’daki gibi bir ‘Red Light District’ havasındaki gece hayatını burada bulamazsınız.

Modern dünyanın her köşesinden gelen gezginler, sofistike sesler çalan şık kulüpler, eklektik pazar tezgahları, dönüştürülmüş kokteyl barları ve Batı damak tadına göre düzenlenmiş bu bölge, hem Bangkok’ta ucuz konaklama hem de gece hayatı ve yeme içme için gidilecek şehrin en ünlü yerlerinden biri.

Bangkok Ulusal Müzesi’ne ve Büyük Saray gibi birçok turistik cazibe merkezine yakın bir konumda olan Khao San Yolu çevresindeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Otel önerisi olarak da, Bangkok’ta nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan biri olan fakat modernliği ve muhteşem konumuyla popüler 2 yıldızlı Rambuttri Village Plaza‘yı tavsiye edebilirim.

12.Asiatique The Riverfront

Asiatique The Riverfront, bir alışveriş merkezi olsa da, sunduğu olanakları ve yapılacak aktiviteleriyle Bangkok’ta gezilecek yerler arasında.

Hem gece pazarı hem de avm olarak hizmet veren Asiatique, aslında bir tür kompleks. 1.500’den fazla butik ve 40 restoran ile hem turistlerin hem de Bangkok halkının favorileri arasında olan bu alışveriş merkezi çevresinde ayrıca çok sayıda yapılacak şeyler ve görülecek yerler bulabilirsiniz.

1897 yılında inşa edilen liman, 1907 yılında faaliyetlerine son vermiş ve Nisan 2012’de eski binaları alışveriş ve eğlence alanı olarak yeniden açılmıştır. O günden günümüze Bangkok’un en önemli çekim merkezlerinden olan kompleks, Calypso ladyboy şovu ve Muay Thai Legends gösterisinin yapıldığı yer olmasıyla da ilgi görüyor.

14.Wat Phra Kaew

Mimari olarak harika bir yapı olan Wat Phra Kaew tapınak kompleksi, aynı zamanda Tayland Budizminin ve monarşinin manevi çekirdeğidir ve ülkenin en kutsal imgesi olan Zümrüt Buda’da sembolik olarak birleşir.

1784 yılında tamamlanan Wat Phra Kaew (Zümrüt Buda Tapınağı), Tayland’daki en önemli Buda heykeli olarak kabul edilen Emerald Buddha’ya (Zümrüt Buda) ev sahipliği yapıyor. Tapınak, kraliyet ailesi tarafından önemli dini törenler için kullanılmadığında halka açıktır.

Wat Phra Kaew’in Bangkok’taki resmi adı Wat Phra Si Rattana Satsadaram’dır (Kutsal Mücevher Buda Tapınağı).

Zümrüt Buda’nın kesin kökeni bile bilinmiyor. Tarihsel kayıtlar, heykelin 1434’te Chiang Rai yakınlarında ortaya çıktığını, ancak yaratılışının çok daha eski olduğunu söylüyor. Kayıtlar ayrıca heykelin Laos’ta 200 yıldan fazla kaldığını gösteriyor.

Wat Phra Kaew adı verilen bu Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray ile aynı arazide bulunuyor. Bu yüzden her iki cazibe merkezini aynı yerde görebilirsiniz.

 • Giriş ücreti ; 500 Baht (Büyük Saray + Zümrüt Buda Tapınağı kombineli bilet)
 • Ziyaret saatleri ; 08:30-15:30

15.Wat Suthat

Bangkok’un budist tapınaklarının en eski ve en güzellerinden biri olan Wat Suthat inşaatı üç kral tarafından yaptırılmış. Rama I’in (Chakri hanedanının kurucusu) 1782’de taç giyme töreninden kısa bir süre sonra başlamış olan inşaat, Rama II ile devam etmiş ve 10 yıl sonra Rama III tarafından tamamlanmış.

Etkileyici mimarisinin yanı sıra tapınak, ilginç duvar resimleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Girişinde duran yükselen kırmızı Dev Salıncak ile tanınan bu tapınak, Bangkok’un eski kent bölgesinde yer alıyor ve Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray ve Wat Pho gibi turistik yerlere oldukça yakın olduğundan dolayı ulaşım kolaydır.

Ana ibadet salonunun içindeki duvar freskleri, Buda’nın önceki 24 enkarnasyonunu detaylandırıyor. Çin taş heykelleri ve 8 katmanlı altıgen pagodalar ise, tapınağın dış duvarlarını kaplıyor.

Ana ibadethaneyi çevreleyen revaklı avlu, yaklaşık 156 Buda resmine sahipken, dış duvarlar ve 4 giriş kapısı, karmaşık detaylarla ayrı ayrı elle oyulmuştur.

 • Giriş ücreti ; 200 Baht
 • Ziyaret saatleri ; 09:00-18:00
 • Bangkok’ta birçok tapınakta olduğu gibi bu tapınakta da kıyafet kuralı bulunuyor.

16.Wat Traimit (Altın Buda Tapınağı)

Bangkok’ta belki de en ilgi çekici eserlerden biri olan Altın Buda, Wat Traimit Tapınağı‘nın öne çıkan cazibe merkezi. Bu paha biçilmez heykelin kökenini bulmaya yönelik tüm girişimler şimdiye kadar başarısız olmuş, ancak yağmacı işgalcilerin ülkeyi ve hazinelerini tehdit ettiği ve değerli Buda figürlerini bir kaplamanın altına gizlemenin yaygın bir uygulama haline geldiği Sukhothai döneminden kalma olduğu varsayılıyor.

Samphanthawong Bölgesi’nde, Talad Noi Alt Bölgesi’ndeki Charoen Krung Yolu üzerindeki Hua Lamphong Tren İstasyonu’nun batısında yer alan tapınağa şehrin birçok noktasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tapınaktaki bu altın Buda heykeli 3.01 metre genişliği ve 3.91 metre boyuyla da dikkat çekiyor.

 • Sanatsal değerlerle dolu ve birçok eşsiz kutsal nesneye ev sahipliği yapan tapınağa girişler de ücretsiz.

17.Dusit Palace

Bangkokta gezilecek yerler blog

Aslen 1868 yılında Ko Si Chang üzerine inşa edilen ve 1910 yılında bugünkü yerine taşınan Vimanmek Teak Konağı, 81 oda, salon ve antreden oluşuyor ve tek bir çivi kullanılmadan inşa edildiği iddia edilen dünyanın en büyük altın binası olduğu söyleniyor.

Konak, Dusit Sarayı arazisindeki ilk kalıcı binaymış ve 20. yüzyılın başlarında Rama V’nin ikametgâhı olarak hizmet etmiş. Konağın içi, kralın çeşitli kişisel eşyaları ve erken Ratanakosin dönemi sanat objeleri ve antikalarından oluşan bir hazine içeriyor.

Dusit Palace, 20. yüzyılın başında Bangkok’ta inşa edilen Saraylar, konaklar ve taht salonlarından oluşan geniş ve ferah bir kompleksten oluşuyor, yani burada sadece saray binası bulunmuyor.

Bu saray kompleksi Büyük Saray’ın bulunduğu eski Rattanakosin bölgesinin birkaç kilometre kuzeyinde, Dusit semtinde yer alıyor.

 • Giriş ücreti ; 100 Baht
 • Ziyaret saatleri ; 09:30-16:00

Daha Başka Bangkok’ta Nereler Gezilir ?

Bangkok, sadece yukarıdaki 17 turistik cazibe merkezinden ibaret değil. 100’den fazla gezilmesi gereken yere ev sahipliği yapan bu şehirde, yeteri kadar zamanınız varsa, aşağıdaki popüler çekim merkezlerini de mutlaka rotanıza ekleyin deriz. Bu cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü Bangkok şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, bazıları şehir merkezine araçla 30-45 dakika uzaklıkta yer alıyor. Bu yüzden Bangkok’ta 1-2 gün kalmayı planlıyorsanız, ilk olarak yukarıdaki 17 yer ile başlayın deriz.

18.Soi Rambuttri

Soi Rambuttri, Bangkok Tayland

Khao San Yolu’nun daha sakin bir versiyonu olan Soi Rambuttri, yeme içme mekanları ve barlarıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Bu cadde size gökdelenler gelmeden önce Bangkok’un nasıl göründüğüne dair bir fikir veriyor. Yapraklı banyan ağaçları kaldırımları gölgeliyor ve birçoğu artık kötü şöhretli Khao San Yolu yerine burada kalmayı seçse de, sırt çantalı gezginlerden ziyade atmosfer yerel halktan oluşuyor.

Soi Rambuttri’de çok sayıda misafirhane, restoran, bar ve sokak yemeği tezgahı bulunmaktadır. Mağazaların çoğu, bölgenin herhangi bir yerinde bulabileceğiniz, alışılagelmiş tişörtler, DVD’ler ve diğer turistik eşyaların satıldığı mağazalara benziyor. At nalı şeklindeki yolun tamamını yürüyerek 30 dakika içinde keşfedebilirsiniz.

19.Phra Sumen Fort

Phra Sumen Kalesi, Bangkok Tayland

Eski Şehir’in sınırlarını korumak için Kral I. Rama’nın hükümdarlığı sırasında on dört kale inşa edilmiş, ancak çoğu yıllar içinde ortadan kaybolmuş. Bangkok’ta yalnızca Phra Sumen Kalesi ve Mahakhan Kalesi günümüze kadar kalabilmeyi başarmış.

Siperli bu soluk beyaz beton kale, Chao Phraya Nehri’nin kıyısında yer alan sessiz Suan Santichaiparkran Parkı’nda yer alır. Oraya taksiyle veya Chao Phraya Ekspres Teknesi ile ulaşabilirsiniz.

20.Baiyoke Tower II

Baiyoke Kulesi, Bangkok

84 katlı Baiyoke Kulesi, Bangkok’un Pratunam bölgesinde kaçırılmaması gereken simge yapılardan biridir. 77. kattaki gökyüzü geçidi geniş izleme pencerelerine sahiptir ve ufuk çizgisinin panoramik kuşbakışı manzarasını elde etmek için bölgedeki en iyi yerdir. 84. kattaki döner çatı gözlem güvertesi, şehrin daha yüksek ve daha etkileyici manzaralarını görebileceğiniz yerdir.

Baiyoke Tower, 1998 yılında inşa edilmiş eski bir otele ev sahipliği yapmaktadır ve çoğunlukla bir cazibe merkezi ve bir alışveriş kompleksi haline gelmiştir.

Günün saatine ve gökyüzünün ne kadar açık olduğuna bağlı olarak Baiyoke Tower deneyimi farklı olacaktır. Gün batımı ve gece çok popüler olmasına rağmen manzaralar gündüz de aynı derecede muhteşemdir. Batıda ve güneyde Chao Phraya Nehri’nin çok ötesini görebilirsiniz.

Döner güverteye çıktığınızda, ücretsiz içkinizin tadını çıkarmak için bir kat aşağı inmeden önce istediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz.

21.Democracy Monument (Demokrasi Anıtı)

Demokrasi Anıtı, Bangkok

Ratchadamnoen Yolu üzerinde sürekli trafik yoğunluğuyla çevrelenen Demokrasi Anıtı, Tayland’ın demokrasi ve özgürlüğü benimsemesinin batı tarzı büyük bir sembolüdür. Field Marshall Plaek Pibulsonggram, bunu ülkenin mutlak yönetim yerine ilk demokratik anayasasına yol açan Haziran 1932 askeri darbesini anmak için yaptırmış. Çok popüler bir çekim merkezi olmasa da, yeteri kadar zamanınız varsa 5 dakikalığına da olsa göz atmaya değer.

22.Maeklong Demiryolu

Maeklong Demiryolu, Bangkok

Muhtemelen dünyada ve Bangkok’ta yapılacak en eşsiz deneyimlerden biri, Samut Songkhram eyaletinde bulunan Maeklong Demiryolu Pazarı‘nı ziyaret etmektir.

Geçmişi 1905 yılına dayanan, eskiden normal bir pazar yeri olan, balıkçıların avladıkları ürünleri sattıkları yerin tam ortasına inşa edilmiş bir demiryolu vardı (bugün de durum aynı). Ancak pazarın içinden demiryolları inşa edildikten sonra insanlar piyasayı devam ettirmeye karar verdiler ve bugün alışveriş sırasında trenlerle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Kesinlikle deneyimlenmesi gereken şeylerden biri.

23.King Rama I Monument

King Rama I Monument, Bangkok

Kral Puttayodfa olarak da bilinen Kral I. Rama’nın anıtı, 1932’de şehrin 150. yıldönümünü kutlamak için inşa edilen, Tayland kraliyetine ait çift gerçek boyutlu bir anıttır. Yanında bulunduğu Puttayodfa Anıt Köprüsü ile birlikte inşa edilmiş ve günümüzde Bangkok’un en ilgi çekici cazibe merkezlerinden biri.

24.Victory Monument (Zafer Anıtı)

Victory Monument (Zafer Anıtı), Bangkok

Bangkok’taki Zafer Anıtı, Tayland’ın Çinhindi sınırlarındaki tartışmalı toprakları geri almasına yol açan kısa ve nispeten kansız bir savaşı simgeliyor. Ülkenin Çinhindi’ndeki Fransız sömürgecilere karşı kazandığı zaferi anmak için inşa edilen anıt, özellikle akşam saatlerinde, ışıklar açıldıktan sonra çok daha güzel görünüyor.

Tayland halkının 1940 yılındaki Fransa-Tayland savaşında kazandığı zaferin simgesi olan bu anıt, Tayland’ın bu savaştaki zaferini simgelemek üzere Bangkok’un merkezine inşa edildi.

Anıtın çevresinde her biri donanmayı, hava kuvvetlerini, milisleri ve polisi temsil eden beş heykel bulunuyor. Bugün yakınlarda alışveriş merkezlerinden sinemalara, parklardan müzelere kadar pek çok farklı bina bulacaksınız ve etrafı işlek caddelerle çevrilidir.

25.King Power Mahanakhon (Mahanakhon SkyWalk Gözlem Güvertesi)

Mahanakhon SkyWalk Gözlem Güvertesi

Bangkok’ta şehri seyredebileceğiniz çok sayıda rooftop bar ve gökdelen bulabiliyorsunuz. Mahanakhon SkyWalk Gözlem Güvertesi de bunlardan biri.

Yaklaşık 79 kattan oluşan Mahanakhon SkyWalk Gözlem Güvertesi şüphesiz Bangkok’un en güzel manzaralarından birini sunuyor.

Şehrin ve yakınlardan geçen nehirlerin inanılmaz gökyüzü manzaralarını sunabilecek pek çok rekabetçi yer olmasına rağmen, Mahanakhon SkyWalk Gözlem Güvertesi, 78. kattaki heyecan verici cam zemini nedeniyle ilk olarak ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz yerdir.

Cam zeminde yürürken yalnızca binanın etrafındaki panoramik manzaraları değil, aynı zamanda altını da görebileceksiniz. Adrenalin tutkunuysanız kesinlikle Bangkok’ta yapılacak en güzel şeylerden biri.

26.Thonburi

Thonburi, Bangkok

Aslen 1768 yılında Tayland’ın başkenti olan Thonburi, bugün Bangkok’un modern başkentini oluşturan ilçelerden biridir.

Diğer komşu ilçelere göre daha sakin bir ortam olan Thonburi, bir zamanlar başkentte saldırganlara karşı korunmak amacıyla inşa edilen bazı anıtları ve binaları görmek için ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Ziyaret edilecek en popüler yerlerden biri, güzel mimarisiyle Wat Arun (Şafak Tapınağı) ve Wat’a göre daha az kalabalık olan, halka açık 200 yıllık dini bir yapı olan Wat Kalayanamit’tir.

27.Wat Benchamabophit Dusitwanaram

Wat Benchamabophit Dusitwanaram, Bangkok

Wat Benchamabophit, Bangkok’un Dusit bölgesinde bulunan ana tapınaklardan biri olarak hizmet veriyor. Tapınaklara ve mimariye ilgisi olan her turistin ilgisini çekebilecek bu yapı, cephesinde bulunan yoğun mermer miktarı nedeniyle çoğu zaman “Mermer Saray” olarak anılır.

Sütunları, avlusu ve koruyucu aslan heykellerinin tamamı tamamen İtalyan Carrara mermerinden yapıldığı için birçok kişi tarafından Mermer Tapınak olarak bilinen Wat Benchamabophit Dusitvanaram, Bangkok’un en güzel tapınaklarından biridir. Tapınağın adı “Dusit Sarayı yakınındaki beşinci Kral Manastırı” anlamına gelir.

1899 yılında Prens Narisara Nuvadtivongs (Kral Rama V’in üvey kardeşi) tarafından tasarlanan tapınak, geleneksel Tay simetrik mimarisi ve Avrupa ve Çin tasarım etkilerinin kullanılması sayesinde pek çok hayran çekiyor. Wat Benchamabophit, Racha-Vora-Vihan olarak bilinen, birinci sınıf Kraliyet tapınakları arasında en yüksek dereceli unvanı alan Bangkok’taki altı tapınaktan biridir (Tayland genelinde bu ayrıcalığa sahip 10 tapınak vardır).

28.Wat Suthat Thepwararam

Wat Suthat Thepwararam, Bangkok

Bangkok’taki on tapınaktan birini oluşturan Wat Suthat Thepwararam, 1807 yılında Kral Rama I tarafından yaptırılmış etkileyici mimari eserlerden bir tanesi.

Geniş çatıları, muhteşem duvar resimleri ve zarif el oyması tik ağacı kapı panelleri ile zarif bir ibadet salonuna sahip olan tapınak, Bangkok’un en çok ziyaret edilen tapınaklarından biri. Girişinde duran yüksek kırmızı Dev Salıncak ile tanınır. Bangkok’un Eski Kent bölgesinde yer alan Wat Suthat Thepwararam ziyaretini Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray ve Wat Pho ile kolayca birleştirebilirsiniz.

Wat Suthat Thepwararam, Kral I. Rama (1782-1809) tarafından Sukhotai’deki 13. yüzyıldan kalma bronz Buda heykelini barındırmak için görevlendirildi. Tapınak Kral Rama III’ün hükümdarlığı sırasında (1824-1851) tamamlandı. Ana ibadet salonunun içindeki duvar freskleri Buda’nın önceki 24 enkarnasyonunu detaylandırıyor. Tapınağın dış duvarlarında Çin taş heykelleri ve 8 katmanlı altıgen pagodalar sıralanmıştır.

Wat Suthat’taki ünlü Dev Salıncak, özellikle Büyük Saray ve Wat Phra Kaew’i keşfettikten sonra mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Ana ibadet salonunu çevreleyen revaklı avluda yaklaşık 156 Buda resmi bulunurken, dış duvarlar ve 4 giriş kapısı, karmaşık ayrıntılarla ayrı ayrı elle oyulmuştur.

29.Khao Yai Ulusal Parkı

Khao Yai Ulusal Parkı, Bangkok

Khao Yai Ulusal Parkı, Bangkok’un yaklaşık 2,5 saat kuzeyinde yer alır ve Tayland’ın en iyi milli parklarından biridir. 1962 yılında kurulan Tayland’ın ilk milli parkıydı ve şu anda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Mutlaka görülmesi gereken bir yer olmasa da, ailece Bangkok’u ziyaret ediyor ve yeteri kadar da zamanınız varsa, kesinlikle tur paketlerine göz atın deriz.

Khao Yai Ulusal Parkı’na otobüslerle ya da taksilerle gidebileceğiniz tur firmalarıyla da gidebilirsiniz. Ancak tur firmalarıyla gitmek çok daha rahat ve kolay oluyor. Çünkü toplu taşımayla gitmek için bazı duraklarda minibüse aktarma yapmanız gerekebiliyor. Bu yüzden önceliğiniz tur paketleri olmalı.

30.Chatuchak Park

Chatuchak Park Bangkok

Bangkok şehir merkezinin kalbinde, Phahonyothin ve Vibhavadi Rangsit yollarının kesiştiği noktada bulunan Chatuchak Park, rahatlamak ve gevşemek için şehirdeki en özel yerlerden biri.

Parkın karakterini güçlendiren dokuz adet ASEAN heykeli var. Zaten park, daha çok bu heykelleriyle tanınıyor.

Genellikle BTS Mo Chit’in platformundan gördüğünüz Chatuchak Hafta Sonu Pazarı’nın yanında yer alan büyük halka açık park, yakınlarda yaşayanlar için bir eğlence ve dinlence alanıdır. Sabahları veya hafta sonları Chatuchak Park’ı ziyaret etmek, buraya koşmak, bisiklete binmek veya sadece ağaçların altında dinlenmek için gelen Bangkok halkını da görebilirsiniz.

31.Wat Saket (The Golden Mount)

Wat Saket (The Golden Mount), Bangkok

Tapınak ve üzerinde durduğu yapay tepe, Ayutthaya’nın krallığın başkenti olduğu dönemde inşa edildi. XVIII. yüzyıldan itibaren yapı, bugünkü görünümüne ulaşıncaya kadar defalarca yeniden inşa edilmiştir. Wat Saket, Hindistan’dan getirilen Buda’nın küllerinin bir kısmını saklamasıyla biliniyor. 318 basamaktan oluşan merdivenler tepenin zirvesine çıkmaktadır. Tepeden göreceğiniz manzara ise kelimenin tam anlamıyla muhteşem.

Altın Dağ olarak da bilinen Way Saket, Bangkok’un Pom Prap Sattru Phai bölgesinde bulunan bir Budist tapınağıdır.

32.Benchasiri Park

Benchasiri Park, Bangkok

Bangkok’un Khlong Toei Bölgesi’nde yer alan Benchasiri Park, farklı Tayland çiçekleri ve botaniklerinin doğal manzaralarının yanı sıra şehirdeki yerel halk ve gezginler için huzurlu bir şehir tatili sunan yemyeşil bir yeşillik parçasıdır.

Yürüyüşe çıkın, biraz gevşeyin ve parkı süsleyen altın renkli yapılara göz atarken ağaçlarla kaplı yemyeşil yolları keşfedin. Günde 3 kez park ziyaretçilerini eğlendiren çeşme gösterisine katılın ve kaplumbağalara ve farklı balık türlerine ev sahipliği yapan gölü inceleyin.

33.MBK Center

MBK Center, Bangkok

Bangkok’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak görülen MBK Center, 8 katlı, 2.000’den fazla mağazanın yanı sıra, çok çeşitli yemek seçenekleriyle donatılmış harika bir alışveriş merkezidir.

Giyim, elektronik, hediyelik eşya, mobilya ve bowling, sinema, video oyunları ve daha fazlası gibi çok çeşitli aktivitelere kadar her şeyi bulabileceğiniz bu alışveriş merkezinin üstünde yer alan ultra lüks Pathumwan Princess Hotel ise, Bangkok’ta kalabileceğiniz en şık ve en popüler otellerden biri.

Bangkok Kaç Günde Gezilir ?

Bangkok’ta gezilecek yerler için 3 günlük bir süre genelde yeterli oluyor, fakat gece hayatı ve alışveriş için de bir planınız varsa bu şehirde daha uzun süre konaklayın derim.

Bangkok’tan günübirlik turlarla gidip gelebileceğiniz çok sayıda tarihi ve turistik yer var. Şehir merkezindeki tur firmalarını ziyaret ederek, ilginizi çekebilecek bir yer olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bangkok’ta Nerede Kalmalı ?Booking.com

Henüz Bangkok’ta nerede kalınır ? sorunuza cevap bulamadıysanız, şehirdeki en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip bölgelerin ; Sukhumvit, Khao San Road, Riverside ve Siam bölgeleri olduğunu bilmenizde yarar var.

Eğer Bangkok’ta go go barları için bir gece hayatı planı yapıyorsanız, Nana veya Soi Cowboy yakınlarında konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Sukhumvit, Bangkok’ta gezilecek yerler listesi için en ideal bölge. Burada konaklayacak olursanız BTS ve MRT istasyonlarına mükemmel bir bağlantıya sahip olursunuz. Bu da, şehrin tüm bölgelerine ve turistik noktalarına rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Khao San Road, eğer çok geniş bir bütçeye sahip değilseniz ve sevgiliniz, eşiniz veya arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız, Bangkok’un en canlı bölgelerinden biri olan Khao San Road’da konaklamayı düşünebilirsiniz. Bu bölgede kalarak hem gece hayatına yakın olursunuz hem de Büyük Saray ve diğer önemli tapınaklara da oldukça yakın bir konumda olursunuz.

Riverside, Bangkok’un kalbinin attığı yerlerden biri. Burada konaklayacak olursanız da turistik yerlere yakın olursunuz. Ancak bu bölgede çok fazla bütçeli otel bulunmadığını ve bölgedeki restoranların ve cafelerin diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

Bangkok’ta konaklama için tavsiye edebileceğimiz en son bölge de, daha çok ailelerin tercih ettiği bir yer olan Siam’dır. Siam, Bangkok’ta alışveriş için kalınacak en ideal yer. Siam Center ve Siam Paragon gibi büyük AVM’lere ev sahipliği yapan bu bölgede hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz.

Otel tavsiyesi olarak ;

5 yıldızlı Siam Kempinski Hotel Bangkok, şehirdeki en çok rezervasyon alan lüks otellerden bir tanesi. Bangkok’ta birçok turistik cazibe merkezine yürüme mesafesinde olan otel yakınında MRT ve BTS istasyonlarını bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

ibis Styles Bangkok Khaosan Viengtai adlı 3 yıldızlı tesis ise, Khao San Road bölgesinde konaklamak için tercih edilebilecek en ideal ve en bütçeli otellerden bir tanesi. Büyük Saray’a ve Wat Phra Kaew gibi Bangkok’ta gezilecek yerler listesi içerisinde yer alan en önemli cazibe merkezlerine 1,5 km uzaklıkta olan otel, hem konum hem de fiyat ve konfor bakımından kendi kategorisindeki otellere fark atacak türden. Oteli incelemek için tıklayın.

POPÜLER YAZILAR