Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiKadıköy Gezilecek Yerler & Haritalı Popüler Gezi Rotası

Kadıköy Gezilecek Yerler & Haritalı Popüler Gezi Rotası

Anadolu Yakası'nın kalbinin attığı yerlerden biri olan Kadıköy, sanat olanakları, yeme içme konusundaki zenginliği ve kültürüyle uzun yıllardan beri gönüllerde taht kurmuş olan yerlerden biri. Kadıköy gezilecek yerler, daha çok sanatseverlere hitap eden cazibe merkezlerinden oluşuyor olsa da, tarihi yapılarıyla görülmeye değer, İstanbul'un popüler ilçelerinden biri.

-

Kadıköy gezilecek yerler için birbirinden güzel parklardan, caddelerden, tarihi yapılardan bahsetmek mümkün. İlçede en çok görebileceğiniz şeylerden biri ise, ”Parklar” oluyor.
Hareketli balık ve gıda pazarlarıyla da ünlü olan Kadıköy, dolambaçlı sokakları ve etkileyici sokak sanatları, popüler kafeleri ve çok çeşitli restoran yelpazesiyle bir gününüzü sıkılmadan geçirebileceğiniz şehirdeki en popüler gezi duraklarından biri.

Kadıköy, eğlencenin, gençliğin, nostaljinin yerli ve romantik hali. Bir İstanbullu olarak şehrin en iyi ve en hızlı gelişen ilçelerinden biri olduğunu da gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Her sokağı ve mekanlarıyla farklı bir atmosfere sahip olan Kadıköy, İstanbul’un hem gece hayatını ve sanatsal değerini hem de genç ruhunu yansıtmasıyla tanınıyor…

Kadıköy Gezilecek Yerler Listesi

Kadıköy Gezilecek Yerler Haritası
Kadıköy Gezilecek Yerler HaritasıGoogle Maps‘te Görmek İçin Tıklayın

İstanbul’da son yıllarda yoğun trafik nedeniyle Avrupa Yakası’ndan birçok göç almış olan Kadıköy, turistlerin de konaklama için en çok tercih ettiği yerlerden biri oluyor. Hem Sultanahmet, Galata, Beşiktaş ve Eminönü gibi yerlere kolay bir ulaşım ağı sunuyor olması, hem de yerli/yabancı turist trafiğinin daha az olmasından dolayı, her daim popüler olan Kadıköy, konaklama için de düşünülebilecek bölgelerden biri.

Gelelim Kadıköy’de gezilecek yerler listemize ;

1.Kadıköy Boğa Heykeli

Kadıköy Boğa Heykeli
Kadıköy Boğa Heykeli

Boğa Heykeli’nin bulunduğu Kadıköy Meydanı İstanbulluların popüler buluşma yerlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Heykelin tarihi ise 1864 yılına kadar uzanıyor. Fransızlar gücün simgesi olan ”Boğa” ile Almanlara mesaj vermek istemesinden dolayı heykeli yapmış, fakat savaşta Almanlar üstün gelince, heykelde Almanya’ya götürülmüş.

Boğa Heykeli’nin Türkiye yolculuğu ise I. Dünya Savaşı yıllarında başlıyor. İkinci Wilhelm tarafından dönemin Başkomutan vekili Enver Paşa‘ya 1917 yılında hediye edilmiş.

Kadıköy Gezilecek Yerler - Kadıköy Meydanı

Türkiye’ye getirildiğinde ilk olarak Kadıköy’e konulmuş ve daha sonra Beylerbeyi Sarayı, Hilton Oteli, Lütfi Kırdar’ın önü derken birkaç yer gezdikten sonra Kadıköy’e yeniden getirilmiş ve bugün bulunduğu yere konulmuş.

Günümüzde altı yolun birleştiği bir yerde bulunan heykel, Kadıköy’de buluşmak isteyen birçok kişinin en çok tercih ettiği adres. Kadıköy vapur iskelesinden yukarı doğru, Osmanağa Camii yanından geçerek yolun ucunda bulunan heykele ulaşılabilir.

Heykelin bulunduğu yerin çevresi, Kadıköy’de alışveriş, restoran ve kafe için de birçok seçeneğe sahip. Ayrıca Kadıköy gezisine başlangıç için güzel bir yer olabilir.

Kadıköy’ün simgesi konumunda olan Boğa Heykeli, ilçedeki gezip görülecek cazibe merkezlerinin büyük bir çoğunluğuna da yürüme mesafesinde bulunuyor.

2.Haydarpaşa Garı ve İskelesi

Haydarpaşa Garı ve İskelesi
Haydarpaşa Garı

Kadıköy’ün en önemli tarihi yerlerinden biri olan Haydarpaşa Garı, 100 yıldan fazla bir süredir İstanbul ve Anadolu’yu birbirine bağlayan bir düğüm noktası oldu. Çok sayıda Türk filmine sahne olmuş, uzun yıllar birçok kişiyi İstanbul’dan farklı yolculuklara uğurlamış olmasıyla tanıdığımız gar, hem farklı mimarisi hem de çalkantılı tarihiyle dikkat çekiyor.

Görkemli yapısı ve çevreye yaydığı tren düdük sesleri ile Kadıköy’e farklı bir hava katan Haydarpaşa Garı’nın yapımına ilk olarak 1906 yılında başlanıyor. 1500’e yakın İtalyan taş ustasının yanı sıra 2 Alman mimar ile tasarlanmış olan yapı 2 yıl sonra 1908 yılında tamamlanmış.

Garın yapılmasından sonra III. Selim, kendi adını taşıyan Selimiye Kışlası’nın yapımında en çok emeği geçenlerden biri olan Haydar Paşa‘ya hediye amaçlı bu garın bulunduğu yere Haydarpaşa isminin verilmesini istemiş. Bundan dolayı da tren garı ”Haydarpaşa Tren Garı” olarak anılmaya başlanmış.

3.Bahariye Caddesi

Bahariye Caddesi
Bahariye Caddesi

Kadıköy’ün en ünlü 6 yolundan biri olan Bahariye Caddesi, 1992 yılında araç trafiğine kapatılarak yürüyüş yolu olmuş ve o günden beri İstanbul’un en önemli çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

2003 yılından beri Kadıköy Moda tramvay hattı bu caddeden geçer.

Adını bu bölgede yapılan Bahariye törenlerinden aldığı söyleniyor olsa da, caddenin asıl adı (Resmi yazışmalarda) General Asım Gündüz Caddesi olarak geçiyor.

Ortasından geçen tramvay ile Anadolu Yakası’nın İstiklal Caddesi olarak da bilinen Bahariye Caddesi, Kadıköy’ün en canlı, en hareketli ve en güzel turistik yerleri arasında. Tarihi yapıları, alışveriş seçenekleri ve çok çeşitli yeme içme yelpazesiyle farklı bir deneyim sunuyor. Ayrıca Kadıköy’de gece hayatı için de düşünülebilecek seçeneklerden biri. Kadife Sokak yani Barlar Sokağı da burada bulunuyor.

4.Süreyya Operası

Süreyya Operası - Kadıköy Gezilecek Yerler
Süreyya Operası

Türkiye’nin 6. operası olan Süreyya Operası, 1924 yılında Süreyya İlmen tarafından yaptırılmış. Kadıköy’ün ve İstanbul’un kültür hayatını çağdaşlaştırmak ve zenginleştirmek amacıyla kurulmuş olan opera, müzik ve sahne sanatlarına uygun olacak bir şekilde tasarlanmış.

Konserler, dans, balo ve konferans gibi etkinliklerin yanı sıra, nişan ve düğün gibi sosyal etkinler için de kullanılmış olan bu opera binası, 1927 yılında hizmete açılmış. Bina, bir opera olarak yapılmış olmasına rağmen hep sinema salonu olarak kullanılmış.

Büyük çaplı bir restorasyondan sonra da günümüzdeki görkemli haline getirilmiş.

5.Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi
Oyuncak Müzesi

Kadıköy gezilecek yerler arasında daha çok çocuklu ailelerin favorilerinden biri olan Oyuncak Müzesi, aslında her yaştan turistin severek gezdiği, çocukluğumuzdaki oyuncakların ve karakterlerin büyük bir çoğunluğuna ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan bir müze.

Oyuncak Müzesi - Kadıköy Gezilecek Yerler
Oyuncak Müzesi

Müze, 2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulmuş ve müzede 4 bine yakın birbirinden eski tarihi oyuncaklar bulunuyor.

Oyuncak Müzesi, 1990 yılından beri Sunay Akın’ın dünyanın dört bir yanındaki koleksiyonculardan, antikacılardan ve açık artırmalardan satın aldığı oyuncak tarihinin en değerli eserlerini bir araya getirmesiyle oluşmuş. Günümüzde İstanbulluların en popüler gezi duraklarından biri olan müzede kahvaltı yapabileceğiniz güzel ve küçük bir kafe de bulunuyor.

6.Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi
Foto Kaynak ; orayanasilgiderim.com

İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi, Kadıköy’ün kalbinin attığı yerlerden biri. 9 km uzunluğuyla şehirdeki en popüler alışveriş ve gezinti yerlerinden biri olan bu caddede birbirinden şık ve ünlü butikleri bulabilirsiniz.

Cadde, Kızıltoprak’tan başlayıp Maltepe Belediyesi sınırları içerisindeki Cevizli’ye kadar uzanıyor. Cadde denize paralel uzandığından dolayı da, deniz manzaralı parklardan geçerek güzel bir hafta sonu yürüyüşü de yapılabilir. İstiklal Caddesi’nin biraz daha modern versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz caddenin tarihi ise Bizans dönemine kadar uzanıyor.

İsmini IV. Murat döneminde almış olan Bağdat Caddesi günümüzde hem alışveriş, hem yeme içme hem de güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz Kadıköy’ün en ünlü yerleri arasında.

7.Moda İskelesi

Moda İskelesi Kadıköy
Moda İskelesi

İstanbul’da deniz havasının tadını en iyi şekilde çıkarabileceğiniz yerlerden biri olan Moda İskelesi, çay bahçeleri ile ünlü. Çevresindeki birbirinden güzel kahvaltı mekanları, kafeleri ve restoranlarıyla da İstanbulluların hafta sonu için popüler destinasyonlardan biri.

Moda İskelesi’nin mimarı aynı zamanda Haydarpaşa İskelesi’nin de mimarı olan Vedat Bey‘dir. 1917 yılında inşa edilmiş olan iskelenin, neredeyse tamamı Kütahya çinileri ile süslenmiş. Günümüzde bu tarihi mekan ”Beltur” tarafından bir restoran ve kafe olarak işletiliyor.

Moda İskelesi
Moda İskelesi

Moda İskelesi’nin bulunduğu bölge olan ”Moda” ise, birçok tarihi ve turistik yere ev sahipliği yapıyor. İskeleden sonra zamanınız kalırsa, Kadıköy’ün en güzel semtlerinden biri olan Moda’yı keşfedin derim.

8.Akmar Pasajı

Akmar Pasajı - Kadıköy Gezilecek Yerler
Foto Kaynak ; Flickr.com

Kitapçıları ile ünlü olan Akmar Pasajı da, Kadıköy gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz popüler turistik cazibe merkezleri arasında yer alıyor. 1999 depreminden önce birçok kafenin, restoranın ve müzik marketlerinin bulunduğu yermiş.

2000 yıllarında ise daha çok polis baskınlarında adını duyduğumuz Akmar Pasajı, günümüzde sadece kitapçılardan oluşuyor. Her zevkte yeni ve eski kitapları bulabileceğiniz bu pasaj, kitap severler için güzel bir deneyim olabilir.

9.Bostancı Lunapark

Bostancı Lunapark
Bostancı Lunapark

Bostancı gösteri merkezinin yanında kurulmuş olan Lunapark, 30 yıldan daha fazla bir süredir günümüzde bulunduğu yerde hizmet veriyor. Lunapark bünyesinde bulunan oyuncakların büyük bir bölümünün İtalyan yapımı olması lunaparkın güven teşkil etmesini sağlamış.

Bu lunaparkın en güzel yanı ise, bulunduğu konumu. Şehrin tam ortasında oldukça kalabalık bir bölgede yer almasından dolayı kolaylıkla ulaşılabiliyorsunuz.

Her yaşa hitap etmesinden dolayı çocuklardan çok yetişkinlerin unutulmaz dakikalar yaşadığı bu lunapark da, Kadıköy’de gezilmesi gereken yerler arasında.

10.Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı
Fenerbahçe Parkı – Foto kaynak ; gezginemre

Özellikle bahar aylarında Erguvan ağaçlarının çiçek açmasıyla pembe renge bürünen Fenerbahçe Parkı içerisinde görülecek ve yapılacak birçok şey bulunabiliyor. 150 yıllık sakız ağacı ise park içerisinde en çok ilgiyi görüyor. Ayhan Işık, Belgin Doruk ve Sadri Alışık’ın heykelleri ise köprünün girişinde ”Küçük Hanımefendi” filmini canlandırıyor. Tam bir film seti kurulmuş bu heykellerin bulunduğu yer de, park içerisinde görülebilecek önemli noktalar arasında.

Park içerisinde bir şeyler yiyip içebileceğiniz 5 kafe bulunuyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve en iyi bilineni ise ”Romantika” adlı mekan oluyor. Ayrıca pazar günleri bu parkı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, açık büfe kahvaltı sunan Romantika’ya mutlaka göz atın derim.

11.Barış Manço Evi/Müzesi

Barış Manço Evi/Müzesi
Flickr.com

Kadıköy Moda denilince akla ilk gelenin Barış Manço olduğunu birçok İstanbullu bilir. Moda’da bulunan bu ev, büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından bir müzeye dönüştürülmüş.

Moda’da bulunan son köşklerden biri olan ve 19. yüzyıl Viktoryen tarzına sahip olan Barış Manço Müzesi içerisinde büyük sanatçıya ait birçok eşya sergileniyor. İki katlı olan bu müzeyi cüzi bir ücret ödeyerek ziyaret edebiliyorsunuz.

12.Osmanağa Camii

Osmanağa Camii

Kadıköy’ün gezilecek önemli tarihi yerleri arasında olan Osmanağa Camii‘nin tarihi 1612 yılına kadar uzanıyor. Babüssade Ağası olan Osman Ağa tarafından yaptırılmış olan caminin mimarı ise tam olarak bilinmiyor.

Ahşaptan yapılmış olan camii 1811 yılında II. Mahmut tarafından yenilenmiş. 1878 yılına gelindiğinde ise Kadıköy’de çıkan bir yangından dolayı Osmanağa Camii tamamen yanmış ve yıkılmış. Daha sonra yeniden inşa edilerek günümüze kadar gelebilmiş.

Dikdörtgen planlı olan caminin duvarları tuğla ve taş karışımından yapılmış. Ahşap sütunlara sahip olan caminin sol ve sağ cephesinde 40 penceresi bulunuyor. Tek şerefeli bir minaresi var ve avlusunda 1879 yılında dikildiği söylenen tarihi bir çınar ağacı bulunuyor.

13.Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi

Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi
foto kaynak ; tripadvisor.com.tr

Tarihi 1694 yılına kadar uzanan Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi, Osmanağa’da mühürdar caddesinde bulunuyor.

Kadıköy Metropoliti II. Zaharias tarafından 1830 yılında büyütülmüş olan kilise, uzun bir zaman boyunca bakımsız kalarak terkedilmiş ve Metropolit III. Lokem’in mali desteği sayesinde yenilenmiş ve 1993 yılında bir ayinle yeniden ibadete açılmış. Tarihi kiliselere merakı olanlar için görülmeye değer bir yapı diyebiliriz.

14.Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Selamiçeşme Özgürlük Parkı - Kadıköy Gezilecek Yerler
Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Şehrin gürültüsünden bir nebze de olsun uzaklaşabilmek için Kadıköy’de gidilecek güzel yerlerden biri olan Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Selamiçeşme’deki tren yolunun hemen yanında yer alıyor. 120.000 metrekarelik oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olan park, yemyeşil ağaçlarıyla, özellikle yaz aylarında yürüyüş yapılabilecek, dinlenebilecek ve ailece zaman geçirilebilecek yerler arasında.

Çocuk oyun alanları, tenis kortu, futbol ve basketbol sahası, buz pateni, amfitiyatro ve 2 kafesi olan park, her yaştan kesime hitap ediyor.

15.Caddebostan Plajı

Caddebostan Plajı

Aslında Caddebostan Plajları desek daha doğru olur. Çünkü burada toplamda 3 plaj bulunuyor. Biri ücretli diğer ikisi ise ücretsiz. Her 3 plajda da şezlonglar, şemsiyeler, duşlar, soyunma kabinleri, can kurtaran kuleleri, tuvalet ve büfeler bulunuyor.

Özellikle çocuklu ailelerin favori adreslerinden olan Caddebostan Plajları’nın gerisinde piknik yapılabilecek yeşil alanlığın olması da gayet güzel.

16.Kadıköy Çarşısı

Kadıköy Gezi Rehberi
Kadıköy Çarşısı – foto kaynak ; feruduntok

Haftanın 7 günü alışveriş imkanı sağlayan, Kadıköy’ün en renkli noktası olan Kadıköy Tarihi Çarşı, çevresindeki sosyal ve kültürel mekanlar sayesinde sinema, kitap ve sanatseverleri kendine çekiyor.

Uzun yıllar Kadıköy’ün gözbebeği olmuş ve bu özelliğini de günümüzde koruyan Kadıköy Çarşısı, gurmeler için de görülmeye değer. Çarşı çevresinde çok sayıda tarihi restoranlar ve lokantaları bulabiliyorsunuz.

Kadıköy Gezi Rehberi Blog
Kadıköy Çarşısı

Hacıbekir Şekercisi’nin bulunduğu Muvakkithane Caddesi ile Bit Pazarı’nın kurulduğu Üzerlik Sokağı’nın kesiştiği yerden ana caddelere doğru oluşmuş olan dörtgen bölgenin içerisinde bulunan Tarihi Çarşı, 1950’den önce kurulan birçok kasap, restoran, antikacı ve diğer dükkanlara ev sahipliği yapıyor ve günümüzde Kadıköy gezilecek yerler listesinde olması gereken en önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi.

İster hediyelik bir şeyler satın almak veya etrafa göz gezdirmek, isterseniz tarihi bir mekanda güzel bir yemek yemek için gidilecek en özel yerlerden.

17.Kadıköy Sahili

Kadıköy Sahili, cemil topuzlu caddesi ve caddebostan sahilini de kapsayan bölge olarak kabul edilir. Atmosferi ve sunduğu güzel manzarasıyla yürüyüş yapabileceğiniz, Kadıköy’de sevgiliyle gidilecek yerler arasında.

18.Kazım Karabekir Paşa Müzesi

Kadıköy de Görülecek Yerler Blog
Kazım Karabekir Paşa Müzesi

Türk Kurtuluş Savaşı kahramanı olan Musa Kazım Karabekir’in Kadıköy’ün Erenköy semtinde müze haline getirilen evi olan Kazım Karabekir Paşa Müzesi de, Kadıköy de görülecek en özel müzelerden biri.

4 katlı bu müze, 2007 yılında kapılarını aralamış ve o günden günümüze Kadıköy’ün en önemli çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Daha çok kitaplardan oluşan yaklaşık 3500 eserin sergilendiği müzenin bulunduğu köşkün tarihi ise 18. yüzyıla uzanıyor.

19.Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy Gezi Rehberi
Kadıköy Barlar Sokağı, Ayı Pub

Kendine özgü barları ve muhteşem atmosferiyle İstanbul’da gece hayatının kalbinin attığı yerlerden biri olan Kadıköy Barlar Sokağı, canlı müzik mekanlarından klasik barlara ve sabahlara kadar dans edebileceğiniz mekanlarla muhteşem bir deneyim sunar.

Her yaştan ziyaretçiyi ağırlayan sokakta, uzun yıllardır tanınan ve sevilen çok sayıda mekanlar bulunuyor. Mekan tavsiyesi olarak birçok İstanbullunun müdavimi olduğu, bizim de favorilerimiz arasında olan şu mekanlara göz atarak Kadıköy gece hayatı turuna başlayabilirsiniz ;

Zincir Rock Bar ; İki katlı bu mekanın, Amerikan Pub’larından bir farkı yok. Alt kat, daha çok oturup sohbet edebileceğiniz bir atmosfere sahipken, üst kat biraz daha hareketli.

Ayı Pub ; Kadıköy’de 2 şubesi var. Bizim bahsedeceğimiz Caferağa Mahallesi’nde, Moda Caddesi’nde yer alıyor. Daha çok sert bir geceye hazırlık için shotları denemek isteyenlerin göz atabileceği mekanlar arasında. Mekan, aile ve sıcak ortamı ile seviliyor.

Diğer mekan önerileri ; Stereogun ve Hera Cafe Bar.

20.Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi

Kadıköy gezilecek yerler listesi
Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi – kaynak ; avonrepus/wikimedia.org

Tarihi 20. yüzyılın ilk yıllarına uzanan Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, günümüzde çoğu zaman ziyarete açık olsa da, belirli gün ve saatlerde kapalı olabiliyor.

Eğer Kadıköy yakınlarındaysanız ve İstanbul’un en ilgi çekici mimari eserlerinden birini görmek istiyorsanız, Patrik III. İoakim ve Kadıköy Metropoliti Yermenos tarafından 1902 yılında inşa ettirilmiş olan bu dini yapıyı da listenize ekleyin derim.

G. Zahariadis ve Belissarios Makropoulos isimli mimarlar tarafından tasarlanmış olan bu kilisenin bahçesinde Metropolit Yermanos’un mezarını da görebilirsiniz. Neo-Bizans ve Neo-Rönesans üsluba sahip olan kilise, hem iç mekan süslemeleri hem de dış mimarisiyle ilginizi çekecektir.

21.Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi

Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi‘nin bulunduğu yer eskiden bir Ermeni mezarlığı arazisiymiş. 1890 yılında buraya ahşaptan bir kilise inşa edilmiş ve 1908 yılında ise bu ahşap kilisenin yerine Sultan II.Abdülhamit’in izniyle yeni bir kilise temeli atılmış. 1911 yılında tamamlanarak açılan bu tarihi yapı, ayrıca Türkiye’de Osmanlı Padişah fermanıyla inşa edilen son kilise olması bakımından da önemli bir yere sahip.

Akustik özelliği sayesinde kilise, birçok konser ve müzik performanslarına da ev sahipliği yapıyor.

Kilise içerisinde yer alan en önemli eserlerden bazıları ise ; Famucci’nin 1914 yılında yaptığı Şefaatçi Meryem, Simon Agopyan’ın 1915 tarihli Kutsal Aile, Asiye Elena Tanyer’in 2010 yılında yaptığı İsa’nın Kalbi tablosu, ressamı ve tarihi bilinmeyen Aziz Antuan tablosudur.

22.Caddebostan Kültür Merkezi

Anadolu Yakası’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olan Caddebostan Kültür Merkezi, 2 ayrı konferans salonuna ev sahipliği yapıyor. Kadıköy gezilecek yerler listesinin en popüler çekim merkezlerinden olan bu kültür merkezi, caz ve klasik müzik konserlerine, tiyatro oyunlarına, ulusal ve uluslararası sanatçıların sergi ve panellerine ve sinema gösterimlerine ev sahipliği yapıyor.

BENZER İÇERİKLER

Kadıköy gezilecek yerler listesine eklenebilecek daha birkaç yerden daha bahsetmek mümkün. Fakat bu 22 yer, Kadıköy’ün ana turistik cazibe merkezleri olduğundan ilk olarak listedeki yerleri görerek gezinize başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

0
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan “Anadolu Kavağı”, her noktasında denizi hissedebileceğiniz, tarihi, doğası ve birbirinden ünlü mekanlarıyla eşsiz bir balıkçı kasabası. İstanbullunun popüler...
error: Content is protected !!