Beylerbeyi ve Çengelköy Kahvaltıcıları & En Kaliteli 10 Mekan

İstanbul'da en güzel kahvaltıcıları bulabileceğiniz Beylerbeyi ve Çengelköy'deki en kaliteli 10 mekan. Bölgedeki kahvaltıcıların büyük bir bölümü deniz manzaralı. Hemen her bütçeye uygun bir kahvaltıcıyı burada bulabilirsiniz. Ekonomik bir hafta sonu kahvaltı deneyimi için manzarası olmayan mekanlara göz atarak başlayabilirsiniz.

Anadolu Yakası‘nın en sevilen semtlerinden olan Beylerbeyi ve Çengelköy, komşu semtler olduğundan birbirine oldukça yakın konumda bulunuyor. İki semt de, İstanbul’da kahvaltı yapılacak en güzel adreslerden. Boğaza nazır kahvaltı yapabileceğiniz birçok mekana ev sahipliği yapan Çengelköy, Beylerbeyi’ne nazaran biraz daha pahalı bir kahvaltı deneyimi sunuyor olsa da, her bütçeye uygun bir kahvaltıcıyı Çengelköy’de bulabiliyorsunuz. Tabii çok da pahalı olmayan bir kahvaltı deneyimi için de boğaz manzarasından feragat etmeniz gerekebiliyor.

Beylerbeyi ve Çengelköy kahvaltı mekanları, serpme kahvaltı, kahvaltı tabağı ve mekana özel kahvaltı seçenekleriyle hizmet veriyor. Fiyatlar mekanlara, mekanların popülaritesine ve sunduğu boğaz manzarasına göre biraz değişiklik gösteriyor olsa da, genel olarak fiyatlar orta düzeydedir.

İşte Beylerbeyi ve Çengelköy’de kahvaltı yapılabilecek en güzel 10 mekan ;

BEYLERBEYİ

1.Suppa Cafe & Lounge

Çengelköy Kahvaltıcıları
Suppa Cafe & Lounge – Çengelköy Kahvaltıcıları

Beylerbeyi’nin en sevilen mekanlarından biri olan Suppa Cafe & Lounge, muhteşem deniz manzarası ve lezzetli kahvaltılarıyla ünlü. Boğaz manzarası eşliğinde güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabileceğiniz bu mekan, özellikle yaz aylarında dış bahçe alanıyla ilgi çekiyor.

Mekanın farklı konseptte kahvaltı seçenekleri bulunuyor. Hem tek kişilik hem iki kişilik hem de serpme kahvaltı veya kahvaltı tabağı olarak servis yapılıyor. Serpme kahvaltıda, beyaz peynir, çeçil peyniri, siyah/yeşil zeytin, puf böreği, turunç reçeli, karadut reçeli, simit, sahanda yumurta veya omlet, gözleme, domates-salatalık, söğüş, peynirli avakado püresi ve daha çok farklı ürünleriyle 2 kişinin fazlasıyla doyabileceği bir kahvaltı.

Suppa Cafe & Lounge Kahvaltı fiyatları ; Serpme kahvaltı fiyat 2 kişilik 280 TL, Express kahvaltı tek kişilik 135 TL ve omlet çeşitleri 65 TL’den başlıyor.

Ayrıca bu mekanı, kahvaltının yanı sıra öğle veya akşam yemekleri için veya atıştırmalık bir şeyler için de tercih edebilirsiniz. Mekan bir cafe&restoran olarak hizmet verdiğinden, boğaza nazır güzel bir akşam yemeği için de tercih edilebilir. Mekanda alkol servisi bulunmuyor.

Telefon ; +902163182069

Adres ; Beylerbeyi Mahallesi, Beylerbeyi İskele Caddesi, No 5, Üsküdar, İstanbul

Çalışma saatleri ; 07:00-02:00

Suppa Cafe & Lounge haritada görmek için tıklayın

2.Villa Bosphorus

Çengelköy Kahvaltı Mekanları
Villa Bosphorus

Beylerbeyi’ndeki en lüks mekanlardan biri olan Villa Bosphorus, bizim daha çok balıkları için tercih ettiğimiz bir mekan. Ancak son zamanlarda kahvaltısıyla da adından söz ettiriyor. Bölgedeki en pahalı kahvaltı seçeneğine sahip olsa da, muhteşem manzarası ve kaliteli servisi bu açığı gideriyor diyebiliriz. Mekanın hem google hem de zomato’da 4+ misafir değerlendirme puanına sahip olmasına da şaşmamalı.

Villa Bosphorus, romantik bir akşam yemeği için İstanbul’un en havalı mekanlarından biri. Ancak serpme kahvaltısı için de tercih edilebilecek bir mekan. Hem semtin en kolay ulaşılabilir konumunda olması, hem de iskele caddesinde olması boğaza nazır güzel bir hafta sonu kahvaltısı için yeterli olacaktır.

Mekan özellikle yaz aylarında aşırı yoğun olabiliyor. Bu yüzden de rezervasyonsuz yer bulamama ihtimaliniz oldukça yüksek. Aşağıdaki telefon numarasından hem kahvaltı hem de öğle veya akşam yemeği için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Villa Bosphorus 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 290 TL (Fiyatlar 2023 yılında güncellenmiştir)

Telefon ; +902163186810 +905332565694

Adres ; Beylerbeyi Mahallesi, Beylerbeyi İskele Caddesi, No 18, Üsküdar, İstanbul

3.Delfino Cafe & Restaurant

Çengelköy Kahvaltıcıları
Delfino Cafe & Restaurant manzarası – foto kaynak ; foursquare.com

Beylerbeyi Çamlıca caddesinde bulunan Delfino Cafe & Restaurant, daha çok kahvaltısıyla ünlü bir mekan. Yine boğaz manzaralı mekanlardan ve bölgedeki diğer kahvaltıcılara nazaran orta düzeyde bir fiyata sahip diyebiliriz. Kahve çeşitleri, nargilesi ve yemekleriyle de ünlü olan mekanın kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı hizmeti bulunuyor.

Delfino Cafe & Restaurant kahvaltı fiyatları ; 2 kişilik serpme kahvaltı 270 TL, kahvaltı tabağı (tek kişilik) 110 TL’dir. Ayrıca omlet çeşitleri 55 TL’den ve börek çeşitleri ise 60 TL’den başlıyor.

Beylerbeyi Kahvaltıcıları arasında en çok tercih edilen mekanlardan olan Delfino Cafe, bölgedeki en uygun fiyata serpme kahvaltı alabileceğiniz boğaz manzaralı mekanlardan biri.

Telefon ; +902165575000

Adres ; Beylerbeyi Mahallesi, Beylerbeyi İskele Caddesi, No 1/A, Üsküdar, İstanbul

Çalışma saatleri ; 08:00-02:00

ÇENGELKÖY

4.Tarihi Çınaraltı

Tarihi Çınaraltı

Şüphesiz Çengelköy kahvaltıcıları arasında en ünlüsü, bir aile çay bahçesi olan Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi adlı mekandır. Sadece Üsküdar veya Çengelköy’ün değil, İstanbul’un da en ünlü kahvaltı mekanları arasında yer alıyor.

Sunduğu muhteşem manzarasını yanı sıra, uygun fiyatlı kahvaltı seçenekleriyle hizmet veren bu mekan Çengelköy’ün sembollerinden biri olarak biliniyor. Yani Çengelköy’de burada kahvaltı yapmasanız dahi, bir şeyler içmek için Tarihi Çınaraltı‘na mutlaka uğrayın, buram buram deniz kokan boğaza karşı güzel bir manzara sunan bu mekanı seveceksiniz.

Tarihi Çınaraltı’nın diğer mekanlardan farkı, biraz daha samimi bir atmosfere sahip olması ve dışarıdan kendi yiyeceklerinizi getirebiliyor olmanız. Küçük kahvaltılıkları kendiniz getirip, mekandan da menemen veya böreklerinizi sipariş ederek çok daha ekonomik bir kahvaltı yapabiliyorsunuz.

Telefon ; +902164221036

Adres ; Çengelköy Mahallesi, Çınaraltı Camii Sokak, No 4, Üsküdar, İstanbul

Çalışma saatleri ; 24 saat

5.Kai Çengelköy

Çengelköy Kahvaltı Mekanları
Kai Çengelköy – Foto kaynak ; zomato.com

Çengelköy’de en iyi kahvaltı mekanları arasında yer alan Kai Çengelköy, Refi Paşa Yalısı‘nda yer alıyor. Hem boğaz manzarası hem de lezzetli kahvaltısıyla adından söz ettiren mekan, bir cafe & restoran olarak hizmet veriyor. Biraz daha lüks denebilecek atmosfere ve fiyatlara sahip olan mekanın kahvaltı fiyatları, çevredeki mekanlar arasında en pahalı olanlardan biri olsa da bol malzeme ve çeşitliliğiyle çok sayıda müdavimi olan mekanlardan bir tanesi.

Kai Çengelköy kahvaltı fiyatları ; 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 350 TL, 3 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 480TL. Tek kişilik sini kahvaltı ise 115 TL’dir.

Adres ; Çengelköy Mahallesi, Kaptanı Derya Seyit Ali Paşa Sokak, No 8, Üsküdar, İstanbul

Telefon ; +902163180333

Çalışma saatleri ; 08:00-01:00

6.Kuleli Yakamoz Restaurant

Çengelköy Kahvaltı Yerleri
Kuleli Yakamoz Restaurant

Çengelköy’ün en iyi balık restoranlarından biri olan Kuleli Yakamoz, ayrıca Çengelköy’ün en iyi kahvaltıcılarından biri olarak bilinir.

Menemen ve omlet seçeneklerinden börek çeşitlerine ve sınırsız çay imkanı olan serpme kahvaltısına kadar bir kahvaltıda olması gereken hemen her şeyi bulabiliyorsunuz. Damakları şenlendiren özel kahvaltı seçenekleriyle hizmet veren mekan, Çengelköy’de açık büfe kahvaltısı olan nadir mekanlardan biri.

Tabii biraz daha ekonomik bir kahvaltı yapmak isterseniz de, mekanın serpme kahvaltı veya kahvaltı tabağı seçenekleri de mevcut.

Kuleli Yakamoz Restaurant kahvaltı fiyatları ; 2023 yılı sonu itibariyle serpme kahvaltı fiyatı 320 TL (2 Kişilik). Açık büfe kahvaltı fiyatı ise tek kişilik 190 TL. Biraz daha ekonomik bir kahvaltı için de 140 TL olan kahvaltı tabağı seçeneği bulunuyor.

Adres ; Çengelköy Mahallesi, Kuleli Caddesi, No 69, Üsküdar, İstanbul

Telefon ; +902163189505

7.Çengelköy Börekçisi

Çengelköy Kahvaltı Mekanları
Çengelköy Börekçisi – Foto kaynak ; zomato.com

Türkiye’nin dört bir yanında şubesi olan Çengelköy Börekçisi‘ni duymuşsunuzdur. Ancak bu börekçinin yerinde de yemek ayrıcalık.

Börekli bir kahvaltı yapmayı planlıyorsanız, size tavsiyem böreklerinizi buradan alıp Tarihi Çınaraltı’na giderek kahvaltınızı yapmanız. Çünkü bu aile çay bahçesi, dışarıdan yiyecek getirmenize izin veriyor. Sadece çayları mekandan söyleyerek oldukça ekonomik bir hafta sonu kahvaltısı yapabilirsiniz.

Çengelköy Börekçisi’nin oturma alanı da var. Ancak birçok İstanbullu gibi siz de börekleri buradan alarak boğaz manzaralı Tarihi Çınaraltı’nda yiyebilirsiniz.

Adres; Çengelköy Mahallesi, Kuleli Caddesi, No 69, Üsküdar, İstanbul

Telefon ; +902163189505

Çalışma saatleri ; 09:30-00:00

8.Nilda Kafe

Çengelköy Kahvaltıcıları
Nilda Kafe – Foto Kaynak ; zomato.com

Çengelköy kahvaltıcıları arasında boğaz veya deniz manzarası olmayan bir mekan olmasına rağmen, İstanbul’un en sevilen kahvaltı mekanlarından biri olan Nilda Kafe, acukadan böreğe, patates kızartmasından otlu krep ve menemene kadar çok çeşitli kahvaltısıyla hizmet veren mekan, ayrıca Çengelköy’deki en ekonomik yerlerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Renkli mekan konsepti, sıcak ve samimi ambiyansı ile müdavimi olacağınız mekanlardan diyebilirim.

Nilda Kafe kahvaltı fiyatları ; Serpme kahvaltı konseptindeki Nilda Kahvaltı tek kişilik 110 TL, kahvaltı tabağı ise 95 TL’dir.

Adres ; Çengelköy Mahallesi, Çengeloğlu Sokak, No 3, Üsküdar, İstanbul

Telefon ; +902164220509

9.Müzelik Cafe

Çengelköy Kahvaltı Yerleri
Müzelik Cafe – Kaynak ; zomato.com

Çengelköy’ün en iyi bilinen kahvaltı mekanlarından biri olan Müzelik Cafe, adından da anlaşılacağı üzere bir müzeyi andırıyor.

Vintage koltukları, yer döşemeleri, çok sayıda fotoğraf ve duvarlardaki diğer objeleriyle ilginizi çekecek bu mekan, kahvaltısıyla da adından çokça söz ettiriyor. Mekanda küçük bir kütüphane de bulunuyor. Farklı atmosferi, sıcak ve samimi çalışanlarıyla Çengelköy’de boğaz manzarasız da kahvaltı yaparım diyenlerin tercih edebileceği yerlerden.

Ayrıca mekan sadece kahvaltı için değil, günün herhangi bir saatinde bir şeyler içmek veya öğle ya da akşam yemekleri için uğrayabileceğiniz bir yer. Hem fiyatı hem de farklı atmosferiyle müdavimi olacağınız mekanlardan biri diyebilirim.

Telefon ; +902163218321 +905322868743

Adres ; Çengelköy Mahallesi, Çengeloğlu Sokak, No 3, Üsküdar, İstanbul

Çalışma saatleri ; 10:00-23:00

10.Boon Cafe ve Restaurant

Çengelköy Kahvaltı Mekanları
Boon Cafe ve Restaurant – Kaynak ; foursquare.com

Çengelköy Kahvaltı Mekanları arasında en iyi boğaz manzarasına sahip mekanlardan biri olan Boon Cafe & Restaurant, İstanbul’un en iyi bilinen mekanları arasında. İster kahvaltı, isterseniz de öğle veya akşam yemeği için tercih edebileceğiniz mekan, hem servis kalitesi hem sunduğu leziz kahvaltılıklarıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek mekanlardan biri.

Mekan özellikle pazar günleri ciddi anlamda kalabalık olabiliyor ve içerideki oturma yerlerinin sadece küçük bir bölümü deniz kenarında yer alıyor. Bu yüzden de rezervasyon yaptırmadan gitmeyin deriz. Gidecekseniz de, sabahın en erken saatlerini tercih edin deriz.

Boon Cafe & Restaurant kahvaltı fiyatları ; Serpme kahvaltı 2 kişilik 320 TL ve kahvaltı tabağı ise 125 TL’dir.

Serpme kahvaltıda ; Beyaz peynir, dil peyniri, otlu peynir, eski kaşar, baharatlı isli peynir, bal-kaymak, Hatay zeytin, siyah zeytin, ızgara zeytin, nutella, çilek reçeli, portakal reçeli, jambon, köpoğlu, söğüş tabağı, lor peynirli kırmızı köz biber, karışık çerez, boşnak böreği, haşlanmış yumurta, güveçte kaşarlı sucuk, filtre kahve ve sınırsız çay bulunuyor.

Kahvaltı hafta içi 08:30-12:00, hafta sonu ise 08:30-14:00 saatleri arasındadır.

Çengelköy kahvaltı mekanları arasında en yüksek değerlendirme puanına, en ideal fiyata ve en güzel manzaraya sahip mekan Boon Cafe & Restaurant diyebiliriz.

BENZER YAZILAR

İLGİLİ YAZILAR