Ana Sayfa İstanbul Gezi Rehberi Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları, Ulaşım

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları, Ulaşım

Anadolu Yakası'nda boğaz kıyısındaki eşsiz konumu sayesinde İstanbulluların uğrak yerlerinden biri olan Beykoz Korusu, sahip olduğu sosyal tesisleriyle de eşsiz bir hafta sonu kahvaltısı sunuyor. Muhteşem manzara ve doğa içinde güzel vakit geçirebileceğiniz İstanbul'un bu güzide yeri, kahvaltı ve manzarasının dışında piknik yapıp, temiz hava içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz yerlerden.

-

Oldukça büyük bir alana konumlanmış olan Beykoz Korusu, Paşabahçe semtinin yanından Riva’ya kadar uzanıyor. Abraham Korusu olarak da bilinen bu koru içerisinde günümüzde, kahvaltı ve yeme içme hizmeti veren sosyal tesisin dışında, yürüyüş yolları, bir saray kalıntısı, 2 mağara ve 5 havuz bulunmaktadır. Koru, her İstanbullunun bir defa da olsa görmesi gereken popüler gezi ve kahvaltı güzergahlarından biridir.

Boğaziçi korularının en büyüklerinden biri olan Beykoz Korusu, 150 dönümlük oldukça büyük bir alanıyla güzel bir mesire yeri olarak uzun yıllardır bir çekim merkezi olmayı sürdürüyor. Sultan II. Abdülhamid döneminden kalma boğaza nazır bu koru, Fransız bahçe mimarları tarafından düzenlenmiş. Aynı dönem içerisinde korunun içerisine köşkler, havuzlar, tiyatrolar ve kuş evleri de yapılmış. Uzun zaman boyunca kendi haline bırakılmış olsa da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmiş ve Ekim 2006 yılından beri Beykoz Korusu Sosyal Tesisi olarak hizmet vermektedir.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgiler

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgiler

Koru içerisinde Belediye tarafından işletilen Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri (Eskiden Hasır Restorandı), iki restoranı ve bir de havuzbaşı çay bahçesi ile hizmet veriyor. Aslında burası daha çok kahvaltı için tercih ediliyor olsa da, gün içerisinde bir şeyler yiyip içebileceğiniz, doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yer. Fiyatlar da birçok koru ve kasırlara nazaran uygun.

Asırlık ağaçları, eşsiz boğaz manzarası ve yeşil dokusuyla hizmet veren tesis, 1200 kişilik kapasitesi ile düğün, nişan ve toplantı gibi organizasyonlar için de hizmet vermektedir. 

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Dinlenme, temiz hava, eğlence ve spor aktivitelerin yanı sıra Beykoz Korusu, hafta sonu kahvaltılarıyla da oldukça popüler bir yer. Burada pazar günleri açık büfe kahvaltı servisi bulunuyor.

Beykoz Korusu Açık büfe kahvaltı 2020 fiyatı ise 50 TL’dir.

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Sosyal tesislerde yemek fiyatları ise her bütçeye uygun. Korunun kendine has özel spesiyal yemeklerinden biri olan Koru Steak 45 TL’den ve Koru Krep ise 13 TL’den başlamaktadır. Bunun yanında, ızgara çeşitleri 15-35 TL, balık çeşitleri 21-40 TL ve tatlılar da 11-25 TL arasında değişmektedir.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Nasıl Gidilir ?

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Nasıl Gidilir

Beykoz Korusu’na ulaşım için en kolay yol, Kadıköy’den hareket eden 15F veya Üsküdar’dan hareket eden 15 numaralı belediye otobüslerini kullanmaktır. 

Avrupa Yakası’ndan koruya şahsi araçlarınız ile ulaşım için Beykoz-Paşabahçe yolunu takip edebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden karşıya geçerek Beykoz sapağından girdikten sonra sahilden ilerleyerek koruya ulaşabilirsiniz.

Adres: Merkez Mahallesi, Kemerüstü Sokak, Beykoz Korusu – Beykoz / İstanbul

Beykoz Korusu Giriş Ücreti

Beykoz Korusu Giriş Ücreti

Beykoz Korusu’na giriş için hiçbir ücret talep edilmiyor. Ücretsiz olarak koruya girebilir, koruyu gezebilirsiniz. Burada bulunan sosyal tesislerde yemek veya içmek zorunda da değilsiniz. Tesis içerisinde bir şey yemeden veya içmeden de koruyu keşfe çıkabilir, kendi başınıza piknik veya güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Korunun sosyal tesisleri kahvaltı ve restoran hizmetinin yanı sıra, düğün, nişan ve toplantı gibi organizasyonlar için de hizmet vermektedir. Farklı konsepte sahip salonlara ve profosyonel bir ekibe sahip olan sosyal tesiste düğün fiyatları kişi başı olarak belirlenmektedir.

Minimum yemekli fiyat 60-100 (Hafta Sonu), hafta için 60-80 TL, kokteyl fiyatı kişi başı hafta içi ve hafta sonu 30-50 TL arasındadır. Davet alanları açık ve kapalı olmak üzere hizmet veriyor ve fiyatlarda buna göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanın sıra organizasyonlar şehir ve deniz manzaralı olarak yapılmaktadır. 

Yemekli kapasite ; 750-1000 Kişi, kapalı alan kapasitesi 400 kişi, açık alan kapasitesi 400 kişi. Otopark araç kapasitesi ise 75-100 arasıdır. 

Tesis içerisinde açık ve kapalı olmak üzere iki salon bulunuyor. Düğün, nişan, kına, sünnet, balo, parti, kutlama ve davet gibi aklınıza gelen pek çok organizasyona ev sahipliği yapan sosyal tesislerinde kış ve yaz aylarına göre fiyatlar farklılık göstermektedir. 

Gündüz saatleri organizasyonu 12:00-16:00 saatleri arasında ve akşam organizasyonları ise 19:00-23:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar ortalama kişi başıdır. Net bir fiyat için sosyal tesis ile iletişime geçebilirsiniz.

Beykoz Korusu Hakkında Bilgiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dilruba Kır Kahvesi

Beykoz Korusu Hakkında Bilgiler

Koru içerisinde belediyenin sosyal tesisleri dışında bir mekan daha bulunmaktadır. Dilruba Kır Kahvesi adı verilen bu mekan da, kahvaltı ve yeme-içme için koru içerisinde göz atılabilecek mekanlardan. Fiyatlar sosyal tesisler ile hemen hemen aynı. Ancak sosyal tesisler aşırı kalabalık olabildiğinden dolayı bu mekan da alternatif olarak düşünülebilir.

Beykoz Korusu Hakkında Bilgiler

Beykoz Korusu, bundan birkaç yıl öncesine pek de tekin bir yer değildi. Ancak son yıllarda yapılan düzenleme çalışmaları ve artırılan güvenlik sayesinde, İstanbulluların rahatça nefes alabileceği yerlerden biri haline getirilmiştir. Eğer yaz aylarında burada güzel bir hafta sonu kahvaltı planı yapıyorsanız, korudaki sosyal tesislerin ve Dilruba Kır Kahvesi’nin aşırı yoğun olabileceğini unutmayın. Bu yüzden mümkün olduğunca erken gitmeye çalışın. Ayrıca kendi kahvaltılıklarınızı getirip sosyal tesisin dışındaki yerlerde, kendi başınıza da kahvaltı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Ahi Çelebi Camii

Ahi Çelebi Camii Hakkında Bilgi | (Ulaşım, Tarihi, Hikayesi)

0
Tarihi Yarımada sınırları içerisinde, Eminönü'nde Haliç sahil şeridinde yer alan, tarihi 1500 yıllara kadar uzanan Ahi Çelebi Camii, daha çok su baskınları ile gündeme...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!