Beykoz Korusu Ve Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları, Ulaşım

Anadolu Yakası'nda boğaz kıyısındaki eşsiz konumu sayesinde İstanbulluların uğrak yerlerinden biri olan Beykoz Korusu, sahip olduğu sosyal tesisleriyle de eşsiz bir hafta sonu kahvaltısı sunuyor. Muhteşem manzara ve doğa içinde güzel vakit geçirebileceğiniz İstanbul'un bu güzide yeri, kahvaltı ve manzarasının dışında piknik yapıp, temiz hava içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz en güzel yerlerden...

Geniş bir alana konumlanmış olan “Beykoz Korusu”, Paşabahçe semtinin yanından Riva’ya kadar uzanıyor. ‘Abraham Korusu’ olarak da bilinen bu koru içerisinde günümüzde, kahvaltı ve yeme içme hizmeti veren sosyal tesisin dışında, yürüyüş yolları, bir saray kalıntısı, iki mağara ve beş havuz bulunuyor. Yani sadece kahvaltı için değil, güzel bir hafta sonu yürüyüşü için de ziyaret edilebilecek bir yer. Kısaca her İstanbullunun bir defa da olsa görmesi gereken popüler gezi ve kahvaltı duraklarından biri diyebiliriz.

Boğaziçi korularının en büyüklerinden biri olan Beykoz Korusu, 150 dönümlük oldukça büyük bir alanıyla güzel bir mesire yeri olarak uzun yıllardır bir çekim merkezi olmayı sürdürüyor.

Sultan II. Abdülhamid döneminden kalma boğaza nazır bu koru, Fransız bahçe mimarları tarafından düzenlenmiş. Aynı dönem içerisinde korunun içerisine köşkler, havuzlar, tiyatrolar ve kuş evleri de yapılmış. Uzun zaman boyunca kendi haline bırakılmış olsa da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmiş ve Ekim 2006 yılından beri Beykoz Korusu Sosyal Tesisi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgiler

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgiler

Koru içerisinde Belediye tarafından işletilen Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri (Eskiden Hasır Restorandı), iki restoranı ve bir de havuzbaşı çay bahçesi ile hizmet veriyor. Aslında burası daha çok kahvaltı için tercih ediliyor olsa da, gün içerisinde bir şeyler yiyip içebileceğiniz, doğanın keyfini de çıkarabileceğiniz bir yer. Fiyatlar da birçok koru ve kasırlara nazaran daha uygun.

Asırlık ağaçları, eşsiz boğaz manzarası ve yeşil dokusuyla hizmet veren tesis, 1200 kişilik kapasitesi ile düğün, nişan ve toplantı gibi organizasyonlar için de hizmet veriyor.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Dinlenme, temiz hava, eğlence ve spor aktivitelerin yanı sıra Beykoz Korusu, hafta sonu kahvaltılarıyla da oldukça popüler bir yer. Burada pazar günleri açık büfe kahvaltı servisi de bulunuyor.

Beykoz Korusu serpme kahvaltı fiyatı 2024 yılı itibariyle 500 TL’dir.

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Sosyal tesislerde yemek fiyatları ise her bütçeye uygun. Korunun kendine has özel spesiyal yemeklerinden biri olan Koru Steak 450 TL’den ve Koru Krep ise 90 TL’den başlıyor. Bunun yanında, ızgara çeşitleri 250-450 TL, balık çeşitleri 200-350 TL ve tatlılar da 80-150 TL arasında değişiyor.

Beykoz Korusu Nerede ?

Beykoz Korusu, İstanbul Anadolu Yakası’nda, Beykoz ilçesinde merkezi bir konumda bulunuyor.

Anadolu Yakası’nın hemen her yerinden bu koruya ulaşabilirsiniz.

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’ne Nasıl Gidilir ?

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri Nasıl Gidilir

Beykoz Korusu’na ulaşım için en kolay yol, Kadıköy’den hareket eden 15F veya Üsküdar’dan hareket eden 15 numaralı belediye otobüslerini kullanmaktır.

Avrupa Yakası’ndan koruya şahsi araçlarınız ile ulaşım için Beykoz-Paşabahçe yolunu takip edebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden karşıya geçerek Beykoz sapağından girdikten sonra sahilden ilerleyerek koruya ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Merkez Mahallesi, Kemerüstü Sokak, Beykoz Korusu – Beykoz / İstanbul

Beykoz İstanbul

YAKINLARDA NELER VAR ?

İstanbul gezilecek yerler listesinin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Beykoz Korusu, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Beykoz ilçesinde oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Araçlarınız ile koruyu ziyaret ediyorsanız, koruya 5-10 dakika sürüş mesafesinde çok sayıda turistik çekim merkezinden bazılarını görmeyi de düşünebilirsiniz.

Bunun yanında Beykoz gezilecek yerler adlı yazımızdaki turistik noktaların büyük bir bölümüne çok kısa sürede bu korudan gidebilirsiniz. Fakat yürüme mesafesinde olan pek turistik yer de yok. Bu yüzden sadece araçlarınızla listedeki cazibe merkezlerine gidebileceğinizi unutmayın.

Beykoz Korusu Giriş Ücreti

Beykoz Korusu Giriş Ücreti

Beykoz Korusu’na giriş için hiçbir ücret talep edilmiyor. Ücretsiz olarak koruya girebilir, koruyu gezebilirsiniz. Burada bulunan sosyal tesislerde yemek veya içmek zorunda da değilsiniz. Tesis içerisinde bir şey yemeden veya içmeden de koruyu keşfe çıkabilir, kendi başınıza piknik veya güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Korunun sosyal tesisleri kahvaltı ve restoran hizmetinin yanı sıra, düğün, nişan ve toplantı gibi organizasyonlar için de hizmet veriyor. Farklı konsepte sahip salonlara ve profesyonel bir ekibe sahip olan sosyal tesiste düğün fiyatları kişi başı olarak belirleniyor.

Minimum yemekli fiyat 700-1000 (Hafta Sonu), hafta içi 600-850 TL, kokteyl fiyatı kişi başı hafta içi ve hafta sonu 400-700 TL arasındadır. Davet alanları açık ve kapalı olmak üzere hizmet veriyor ve fiyatlarda buna göre değişiklik gösteriyor. Bunun yanın sıra organizasyonlar şehir ve deniz manzaralı olarak yapılıyor.

Yemekli kapasite ; 750-1000 Kişi, kapalı alan kapasitesi 400 kişi, açık alan kapasitesi 400 kişi. Otopark araç kapasitesi ise 75-100 arası.

Tesis içerisinde açık ve kapalı olmak üzere iki salon bulunuyor. Düğün, nişan, kına, sünnet, balo, parti, kutlama ve davet gibi aklınıza gelen pek çok organizasyona ev sahipliği yapan sosyal tesislerinde kış ve yaz aylarına göre fiyatlar farklılık gösteriyor.

Gündüz saatleri organizasyonu 12:00-16:00 saatleri arasında ve akşam organizasyonları ise 19:00-23:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar ortalama kişi başıdır. Net bir fiyat için sosyal tesis ile iletişime geçebilirsiniz.

Beykoz Korusu Piknik Yeri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beykoz Korusu Dilruba Kır Kahvesi

Beykoz Korusu Hakkında Bilgiler

Koru içerisinde belediyenin sosyal tesisleri dışında bir mekan daha bulunuyor.

Dilruba Kır Kahvesi adı verilen bu mekan da, kahvaltı ve yeme-içme için koru içerisinde göz atılabilecek mekanlardan. Fiyatlar sosyal tesisler ile hemen hemen aynı. Ancak sosyal tesisler aşırı kalabalık olabildiğinden dolayı bu mekan da alternatif olarak düşünülebilir.

Beykoz Korusu Hakkında Bilgiler

Beykoz Korusu, bundan birkaç yıl öncesine kadar pek de tekin bir yer değildi. Ancak son yıllarda yapılan düzenleme çalışmaları ve artırılan güvenlik sayesinde, İstanbulluların rahatça nefes alabileceği yerlerden biri haline getirildi.

Ayrıca İstanbul’un en sevilen diğer kasırları olan Aynalıkavak Kasrı ve Maslak Kasırları adlı yazılarımıza göz atmayı da unutmayın deriz.

Eğer yaz aylarında burada güzel bir hafta sonu kahvaltı planı yapıyorsanız, korudaki sosyal tesislerin ve Dilruba Kır Kahvesi’nin aşırı yoğun olabileceğini unutmayın. Bu yüzden mümkün olduğunca erken gitmeye çalışın. Ayrıca kendi kahvaltılıklarınızı getirip sosyal tesisin dışındaki yerlerde, kendi başınıza da kahvaltı yapabilirsiniz. Bunun yanında Beykoz Korusu’nda kahvaltı için önceden rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Beykoz Korusu Piknik Alanı

Beykoz Korusu Otopark

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nin yaklaşık 50 araçlık otopark alanı da bulunuyor.

Boğaz’ın büyüleyici manzarası, enfes orman havası ve sosyal etkinlik alanları sayesinde Beykoz Korusu ve Sosyal Tesisleri, şehir hayatı stresinden ve kalabalığından bir nebze de olsa uzaklaşıp nefes alabileceğiniz eşsiz bir yer. İstanbul’a kadar gelip de Beykoz Korusu’nda kahvaltı yapmadan, İstanbullu olup da, yaz aylarında Beykoz Korusu’nun manzarasını görmeden olmaz.

İLGİLİ YAZILAR