Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiBeşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı & En İyi 8 Mekan Ve Fiyatları

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı & En İyi 8 Mekan Ve Fiyatları

İstanbul'un en iyi ve en popüler kahvaltı köşelerinden biri olan Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı, her damak zevkine ve her bütçeye uygun birbirinden güzel mekanlarıyla, İstanbullunun popüler kahvaltı yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Buradaki mekanlar hafta sonu aşırı yoğun olsa da, biraz erken bir saatte gittiğinizde dilediğiniz mekanda yer bulabiliyorsunuz.

-

“Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı”, İstanbul Avrupa Yakası’nda kahvaltı yapılabilecek en gözde ve en sevilen yerlerden biri. Birbirinden kaliteli ve farklı konseptte mekanlarıyla eşsiz bir hafta sonu kahvaltı deneyimi sunan bu sokakta, her zevke ve bütçeye uygun bir kahvaltıcı bulmak mümkün. Buradaki kahvaltıcıların İstanbul’un diğer kahvaltı bölgelerinden farkı, hemen her mekanın menüsünde ‘Pişi’ olması.

Bu kahvaltıcılar sokağı, sadece Beşiktaş’ın değil, koca İstanbul’un da en kalabalık yerlerinden. Hafta sonu mekanlar çok dolu ve trafik de aşırı yoğun oluyor. İstediğiniz mekanlarda yer bulamayabileceğiniz gibi, kalabalıktan aradığınız mekanı da bulamayabilirsiniz 🙂

Hafta içi özellikle pazartesi ve salı günleri, sokak çok sakin oluyor. Hafta sonu gitmeyi planlıyorsanız, sabahın en erken saatlerinde gitmenizde yarar var.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı fiyatları aşağı yukarı hemen her yerde aynı. Bu yüzden de en popüler mekana bile gidebilirsiniz. Mekanların büyük bir bölümü büyük değil, bu yüzden yer bekleme gibi bir durumda söz konusu olabiliyor. Özellikle yaz aylarında hafta sonu burada kahvaltı yapmayı planlıyorsanız, yoğun bir insan trafiğine hazırlıklı olun…

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın En Popüler Mekanları

Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki mekanlara en çok üniversite öğrencileri akın ediyor olsa da, İstanbul’un her yerinden, her yaştan ve hatta şehir dışından kahvaltı için buraya gelenleri bile görebiliyorsunuz. Çok da kolay bulabilirsiniz burayı, Beşiktaş’ta kime sorsanız gösterir bu sokağı.

Sokaktaki mekanların çoğunun müdavimi var. Hatta yeni yeni açılan birkaç küçük mekanın şimdiden birçok müdavimi bile olmuş. Burada her yıl farklı mekan tavsiyesi vermek mümkün. Çünkü her mekan birbiriyle adeta yarışıyor ve İstanbul’un birçok yerinde göremeyeceğiniz kahvaltı konseptleri ile karşılaşabiliyorsunuz.

1.Zeytindalı Cafe

Zeytindalı Cafe

Barış, dostluk ve muhabbet olsun diye Zeytindalı ismini vermiş Saim Özgen. Bu mekanı 2014 yılında açmış olmasına rağmen çok çabuk sevilen mekanlardan biri olmuş. Günümüzde ise sokaktaki en popüler kahvaltıcılardan biri olarak biliniyor. Bu mekan, daha çok öğrenciler tarafından tercih ediliyor olsa da her türden insanı görebilirsiniz.

Mekan oldukça küçük. Ancak dışarıya atılan masalarla çok daha fazla yer oluşturulabiliyor. Zeytindalı Cafe’de özellikle hafta sonu uzun kuyruklar oluşabiliyor. Bu yüzden sabahın en erken saatlerinde mekanda olmakta yarar var.

Zeytindalı Cafe’nin zeytinleri İzmir’den, peynirler ise Silivri’den geliyor. Her ürünün doğal olması bu mekanın en çekici özelliklerinden.

Zeytindalı kahvaltı fiyatları 2022 yılı sonu itibariyle ; Tek kişilik kahvaltı tabağı 68 TL, iki kişilik serpme kahvaltı ise 175 TL’dir. Pişi fiyatları 32 TL’den, menemenler 40 TL’den ve gözlemelerden 35 TL’den başlıyor. Serpme kahvaltıda da, sade menemen, acuka tabağı ve sigara böreği gibi ek ücret ödemeden gelen yiyecekler de var.

 • Telefon ; +905379807542
 • Adres ; Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 25, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma saatleri ; Mekan kapılarını haftanın her günü 07:30’da açıyor.

2.Cafe Faruk Kahvaltı

Cafe Faruk Kahvaltı

Bizim de öve öve bitiremediğimiz bu mekanı, ister google yorumlarından, isterseniz de zomato yorumlarından ne kadar kaliteli, ne kadar samimi bir mekan olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Cafe Faruk, sokakta ilk açılan mekanlardan. Bu yüzden bu mekanın müdavimi çok daha fazla. Sıcakkanlı çalışanları ve hızlı servisiyle öne çıkan bu mekanda da fiyatlar gayet uygun. Zaten Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki mekanlar öyle boğaz manzaralı mekanlar gibi pahalı da değil.

Daha çok serpme kahvaltısıyla öne çıkan bu mekan, sokaktaki küçük mekanlardan biri olmasına rağmen erken saatlerde rahatlıkla yer bulabileceğiniz mekanlardan. Beşiktaş’ta kahvaltı dendiğinde akla ilk gelen 3-5 mekandan biri olan Cafe Faruk, menemenleriyle de adından çokça söz ettiriyor.

Cafe Faruk 2022 kahvaltı fiyatları ise, kahvaltı tabağı 55 TL, iki kişilik serpme kahvaltı ise 140 TL’dir. Serpme kahvaltıda, Full menemen, sigara böreği ve Acuka da var. Bunun dışındaki ürünler hemen her mekanda olduğu gibi aşağı yukarı aynı.

 • Telefon ; +902122274303
 • Adres ; Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Şair Aşık Veysi Sokak, No 4/E, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma Saatleri ; Mekan 07:00 dedi mi kapılarını açıyor.

3.Peynir Ekmek Cafe & Kahvaltı

Peynir Ekmek Cafe & Kahvaltı – foursquare

3 arkadaş, Mehmet Günhan, Ünal Kaya (Avukat) ve Haydar Yıldız (Dansçı) Kahvaltıcılar Sokağı’nın potansiyelini görür görmez 2014 yılında açmış kapılarını. Krepler, ıspanaklı börekler, çeşit çeşit menemenler ve gözlemeleriyle fark yaratan mekanlardan biri diyebiliriz.

Misafir yorumlarına bakacak olursanız da, sokaktaki en iyi 3-4 mekandan biri olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Masalar birbirine yakın olduğundan dolayı da, burada çok çabuk kaynaşabiliyor, ahbap olabiliyorsunuz.

Samimi ve güleryüzlü çalışanları sayesinde çok daha farklı bir atmosfere sahip olan Peynir Ekmek Cafe, müptelası olabileceğiniz bir serpme kahvaltısına sahip. Ayrıca Et Kahvaltı, Karadeniz Kahvaltı ve mekana özel Peynir Ekmek Kahvaltı çeşitleri de bulunuyor.

Peynir Ekmek Cafe kahvaltı fiyatları 2022 yılı itibariyle ; Kahvaltı tabağı 64 TL, Çok kahvaltı (Serpme kahvaltı tarzı) 2 kişilik 170 TL, Et kahvaltı 1500 TL ve Peynir Ekmek Kahvaltı 145 TL’dir.

 • Telefon ; +905319515863 / +902122595859
 • Adres ; Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 14-16/A, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma saatleri ; 07:00’dan sonra açık.

4.Çakmak Kahvaltı Salonu

Çakmak Kahvaltı Salonu

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın, hatta İstanbul’da kahvaltı için vazgeçilmez adreslerden biri olan Çakmak Kahvaltı Salonu, bal-kaymağı ile meşhur mekanlardan biri. Hem kaymak hem de reçellerin ev yapımı olduğu bu mekan, daha çok aile konseptinde olsa da, her kesimden insanı tüm sıcaklığıyla karşılıyor.

Her zaman kalabalık olan bu mekan, Beşiktaş’ın en eski kahvaltıcılarından biri. Uygun fiyata tıka basa doyabileceğiniz bir mekan arıyorsanız, Çakmak aklınızda olsun. Bu mekan da, sokaktaki birçok mekan gibi masalar birbirine oldukça yakın. Ancak bu da mekana çok daha samimi bir hava katıyor.

Çakmak Kahvaltı Salonu, sokaktaki en yüksek müşteri değerlendirme puanına sahip olan 3-4 mekandan biri. Mekan sahibi Erzincanlı. Bu yüzden de tulum ve bal da oradan geliyor. Mekanın öne çıkan bir çok ürünü var. Tulum peyniri ciddi anlamda tadı damağınızda kalacak ürünlerden. Ancak mekanın en popüler kahvaltı seçeneği kavurmalı yumurtadır.

Bal kaymak, çingene salatası, tulum peyniri ve pişi bu mekanın müdavimi olmak için yeterli olacaktır.

Mekanın hem ön bahçesi, hem de arka bahçesi ve iç mekanı bulunuyor. Ancak çok fazla müdavimi olduğundan dolayı, özellikle pazar günleri yer bulmak pek mümkün olmuyor.

Çakmak Kahvaltı Salonu 2022 yılı sonu kahvaltı fiyatları ise ; kahvaltı tabağı 60 TL, iki kişilik serpme kahvaltı ise 160 TL’dir. Ayrıca mekan gel-al konseptinde de hizmet veriyor.

 • Telefon ; +902122270485
 • Adres ; Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 8, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma Saatleri ; 07:00’da açılır.

5.Bi Kahvaltı

Bi Kahvaltı

Kahvaltılarından en çok yeşili kullanan mekanlardan biri olan Bi Kahvaltı da, kahvaltıcılar sokağının en ünlü mekanlarından. Tereyağında omletler, bal-kaymak, sigara böreği ve daha nicesi serpme kahvaltıyla geliyor. Mekan oldukça nezih ve samimi bir atmosfere sahip. Bu da ‘Bi Kahvaltı’yı Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın en iyi mekanlarından biri yapıyor.

Bi Kahvaltı da, en yüksek müşteri değerlendirme puanına sahip olan mekanlardan. Özellikle servis hızı ve lezzet dillere destan.

Bi Kahvaltı’da kahvaltı fiyatları 2022 yılı itibariyle ; Kahvaltı tabağı 75 TL (pahalı ama bol çeşitli) 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 175 TL ve FULL serpme kahvaltı tabağı ise 170 TL’dir. Krep, gözleme ve omletiyle meşhur olan Bi Kahvaltı’yı şiddetle denemenizi tavsiye ederiz.

 • Telefon ; +902122583423
 • Adres; Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Çelebioğlu Sokak, No 21-23/B, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma Saatleri ; 07:30’da açılmaktadır.

6.Balkon Cafe & Kahvaltı

Balkon Cafe & Kahvaltı

Sokağın en şirin mekanlarından biri olan Balkon Cafe & Kahvaltı da, Beşiktaş’ın en popüler mekanları arasında yer alır. Mıhlamasıyla ünlü olan bu mekanda iki kişilik serpme kahvaltı 3 kişiyi çok rahat bir şekilde doyuracak şekilde servis ediliyor.

Balkon Cafe kahvaltı fiyatları 2022 ; Kahvaltı tabağı 58 TL, serpme kahvaltı 155 TL, Balkon serpme kahvaltı 165 TL (Çok daha bol ve doyurucu) ve Pişi tabağı 48 TL’dir. Menemen ve omlet çeşitleri 30 TL’den, krep ve pişi fiyatları ise yine 45 TL’den başlıyor.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın en iyi mekanları arasında yer alan Balkon Cafe de, birçok popüler mekan gibi pazar günleri aşırı yoğun olmaktadır. En sakin olduğu saatler ise 07:30-09:30 saatleri arasıdır.

 • Telefon ; +902122599898
 • Adres ; Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 18/A, Beşiktaş, İstanbul
 • Çalışma Saatleri ; 07:30’da açılmaktadır.

7.Cumbalı Kahvaltı

Cumbalı Kahvaltı

Güler yüzlü çalışanları ve hızlı servisiyle Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nın en popüler mekanları arasında yer alan Cumbalı Kahvaltı, sadece sokaktaki değil Beşiktaş’taki en iyi kahvaltıcılardan biri olarak biliniyor. Bu mekanı diğer mekanlardan ayıran en önemli özelliği de ‘Aşk Kahvaltısı’ olması. Özellikle sevgililerin sevebileceği bu mekanın fiyatları da cep yakmayacak türden.

Cumbalı’da kahvaltı fiyatları ise ; Aşk Kahvaltı 75 TL (Kahvaltı tabağı olarak servis edilir) ve 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 145 TL’dir.

8.Carmenta Kahvaltı

Beşiktaş Kahvaltıcıları

Sokağın en sevilen mekanlarından bir diğeri de salaş ve küçük oluşuyla İstanbullunun favorileri arasına giren Carmenta Kahvaltı adlı mekandır.

Doyurucu serpme kahvaltısıyla öne çıkan bu mekanda kahvaltı fiyatları ise, 70 TL’den başlıyor. Çift kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 160 TL’dir.

Carmenta’nın en güzel yaptığı şeylerden biri de krepleri ve pişileridir, denemeyi unutmayın.

 • Adres; Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:12, 34353 Beşiktaş/İstanbul
 • Telefon ; 0507 608 19 04

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Nerede ?

İstanbul Avrupa Yakası’nın en sevilen ve en iyi bilinen ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta bulunan Kahvaltıcılar Sokağı’na şehrin birçok yerinden çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Beşiktaş’ın birçok noktasına kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı, fiyatları ile hem öğrencilerin hem de düşük ücrete doyurucu bir kahvaltı yapmak isteyen İstanbullunun favori yerlerinden.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Adresi ; Çelebioğlu Caddesi, Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’na Nasıl Gidilir ?

Kahvaltıcılar Sokağı’na ulaşım için Beşiktaş meydanına toplu taşıma araçları veya özel araçlarınızla gelmeniz yeterli. Buradan Çelebioğlu sokağına, yani kahvaltıcılar sokağına yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Beşiktaş’ta hemen herkes bu sokağın nerede olduğunu çok iyi bilir.

Beşiktaş Meydanı’na da İstanbul’un birçok noktasından metrolar, vapurlar, otobüsler veya tramvaylarla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kahvaltıdan sonra birkaç turistik yer görmek isterseniz de ; Beşiktaş gezilecek yerler adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Buradaki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne kahvaltıcılar sokağından yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

0
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan “Anadolu Kavağı”, her noktasında denizi hissedebileceğiniz, tarihi, doğası ve birbirinden ünlü mekanlarıyla eşsiz bir balıkçı kasabası. İstanbullunun popüler...
error: Content is protected !!