Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiKınalıada Plajları | 2022 Plaj Giriş Ücretleri Ve Bilgiler

Kınalıada Plajları | 2022 Plaj Giriş Ücretleri Ve Bilgiler

-

Sığ denizi ile özellikle çocuklu ailelerin favorileri arasında olan Kınalıada Plajları, diğer Prens Adaları’ndaki gibi aşırı yoğun olmadığından, sessiz sakin bir plaj deneyimi yaşamak isteyen İstanbullunun yaz aylarında müdavimi olduğu yerlerden. Adanın en popüler ve en çok tercih edilen plajı Kumluk Plajı olsa da, bu plajın dışında birkaç plajdan daha bahsetmek mümkün.

Plajlarının dışında birbirinden güzel turistik yerleri ve restoranlarıyla eşsiz bir hafta sonu gezi deneyimi sunan Kınalıada, İstanbul‘a en yakın olan ada olduğundan dolayı da hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’ndan kolaylıkla ulaşılabiliyor.

 • Aşağıdaki Kınalıada Plajları giriş ücreti Temmuz 2022 itibariyle güncellenmiştir.

En Popüler Kınalıada Plajları


Kınalıada’da denize girilecek en güzel plajlar ; Kumluk Plajı, Teos Beach, Ayazma Kamos Beach Club (Sunset Beach olarak da bilinir), İskele Halk Plajı, Ülker Halk Plajı ve Onur Plajı’dır. Bu plajların bazılarına girişler ücretsiz, bazıları ise giriş ücretine tabi. 

 • Kınalıada gezi rehberi adlı yazımıza da göz atarak adadaki görülecek turistik yerler ve en güzel balık mekanları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

1.Kınalıada Kumluk Plajı

Kumluk Plajı

Kınalıada’nın en sevilen ve en kalabalık plajlarından biri olan Kumluk Plajı, bir aile plajı olduğundan dolayı ”damsız” girilmesine izin verilmiyor. Her ne kadar plajın adı ”Kumluk” olsa da, adanın diğer plajlarında olduğu gibi bu plaj da taşlık bir sahile sahip. 

Kumluk plaj tesisleri 1993 yılından beri hizmet veriyor. Bir aile işletmesi olan plaj, Beach Club düzeyinde hizmet sunuyor. Denizi de oldukça temiz.

Cankurtaran ve ilk yardım konusunda eğitimli doktorlara da sahip olan plaj işletmesi ayrıca Kınalıada iskelesinden ücretsiz olarak ulaşım da sağlıyor.

Kınalıada Kumluk plajı giriş ücreti 2022 yılı itibariyle hafta için 80 TL, cumartesi günleri 100 TL ve pazar günleri ise 150 TL. Bu ücrete şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini, wc ve iskeleden ulaşım dahil. 7 yaşın altındaki çocuklar için ise giriş ücreti alınmıyor.

Sığ bir denize sahip olmasıyla çocuklu aileler için Kınalıada’da denize girilebilecek en güzel plaj denebilir.

 • Telefon: 0 (216) 381 53 37

2.Teos Beach – Boncuk Plajı

Kınalıada
Teos Beach

Boncuk Plajı olarak da bilinen Teos Beach, hem restoran hem de bir plaj olarak hizmet veriyor. Çakıl taşlı bir sahile sahip olan plaj daha çok çocuklu aileler ve çiftler tarafından tercih ediliyor. Sakin ve berrak bir denize sahip olan plajda akşamları eğlence programları da düzenleniyor.

Teos Beach 2022 giriş ücreti ise ; Hafta içi 90 TL, hafta sonu ise bu ücret 160 TL’dir. 11 yaşın altındaki çocuklardan ücret alınmıyor ancak şezlong da verilmiyor. Çocuklarınız için şezlong da kiralamak istiyorsanız ayrı bir ücret ödemeniz gerekiyor. 

Ada iskelesinden yürüyerek ulaşabileceğiniz bu plajın restoran bölümünde hafta sonu kahvaltı servisi de bulunuyor. Tost çeşitlerinin yanı sıra, balık, tavuk ve et yemeklerinin de servis edildiği bu plaj restoranı adadaki en popüler mekanlardan biri olarak bilinir. Meze çeşitlerinin de bulunduğu mekanda serpme kahvaltı ücreti ise 125 TL. Hamburger gibi atıştırmalıklar da 65 TL’den başlıyor. Yani diğer ada plajlarına nazaran daha pahalı.

 • Telefon: 0532 651 44 10
 • Adres: Kınalıada, Kınalı Çarşı Cd. No:63, 34977 Adalar/İstanbul

3.Kınalıada Ülker Halk Plajı

Ülker Halk Plajı – foto kaynak ; yodosk.org

Sığ bir denize sahip olan Kınalıada Ülker Plajı, Kınalıada plajları arasında en çok tercih edilenlerden biri. Bu plaj da tıpkı Teos Beach gibi restoran ve plaj olarak hizmet veriyor. Bu plajın diğer plajlardan farkı ise, giriş ücreti adı altında bir ücret talep edilmiyor olmasıdır. Sadece şezlong ve şemsiyeler için 100 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücrete soyunma kabini ve duş kullanımı da dahil.

Ülker Halk Plajı‘nın restoranı oldukça geniş bir menüye sahip. Izgara çeşitlerinden meze çeşitlerine, böreklerden alkollü ve alkolsüz içeceklere kadar her şey bulunabiliyor.

Bu plaja Kınalıada iskelesinden ücretsiz tekne servisleri bulunuyor. Plaja yürüyerek ulaşmak isterseniz de ada içinden veya sahil yolunu takip ederek ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ada içinden plaja gitmek daha az zamanınızı alıyor. Ancak yol yokuşlu olduğundan biraz yorucu olabiliyor. Sahil yolundan plaja ulaşım ise daha fazla zamanınızı alıyor. Ancak düz zemin olduğundan yorucu olmuyor.

4.Ayazma Kamo’s Beach Club

Kamo’s Beach club

Kınalıada’da doğal güzelliği ile dikkat çeken plajlardan biri olan Ayazma Kamo’s Beach Club, adanın en sevilen plajları arasında yer alıyor. Kınalıada Ayazma Plajı olarak da bilinen bu plaj diğer plajlardan farklı olarak yüzme havuzuyla hizmet veriyor. Deniz suyu ile doldurulmuş olan bu yüzme havuzlarının çocuklar için olanı da var. 

Plajın denizi biraz taşlık. Ancak diğer plajlara nazaran kumlu bir plaj olduğu da söylenebilir. Temizliği ve berraklığı ile dikkat çeken, denizi, manzarası ve sunduğu olanaklarıyla adadaki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan plajlardan biri.

Restoranı da olan Kamo’s Beach Club giriş ücreti ise 2022 yılı itibariyle hafta içi 100 TL, hafta sonu ise 150 TL. Bu fiyata şezlong, şemsiye, duş ve wc de dahil. 

Ayazma Kamo’s Beach Club, Kınalıada’nın arka tarafında bulunuyor. Ada iskelesinden hareket eden vapurlarla ücretsiz olarak plaja ulaşabildiğiniz gibi, yürüyerek de plaja ulaşabiliyorsunuz. Adanın içinden biraz yokuşlu olan bir yolu takip ederek iskeleden plaja yürüyerek 30-35 dakika içerisinde ulaşım mümkün.

 • Telefon: 0 (216) 381 69 13
 • Adres: Kınalı Çarşı Cd. No:89, 34977 Kınalıada/İstanbul

5.İskele Halk Plajı

İskele Halk Plajı

Kınalıada’nın ücretsiz halk plajı olan ”İskele Plajı” iskelenin sağ ve sol tarafında yer alıyor.

Merkezi konumu ve girişlerin ücretsiz oluşundan dolayı, havlusunu alıp gelen birçok İstanbullunun ve ada sakinin müdavimi olduğu bir plaj.

Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise 80 TL. Adanın genelinde olduğu gibi taşlık bir sahile sahip olan bu plajın en güzel yanı ise, güneşlendiğiniz yerden adaya gidip gelen vapurları seyredebiliyor olmanız. 

Yiyecek ve içecekler için güzel bir restorana da sahip olan İskele Halk Plajı, adadaki en kalabalık plajlardan biri. Eğer sessiz ve sakin bir plaj deneyimi yaşamayı planlıyorsanız, bu plaj size göre olmayacaktır. Ayrıca plaj, yetişkinden çok çocuklarla dolu olan bir plaj. 

6.Onur Beach

Kınalıada Plaj Fiyatları

Kınalıada’daki en güzel çakıl taşlı plajlardan biri olan Onur Beach, Kınalıada İskelesi’ne 7-8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

İskele plajına nazaran biraz daha sakin olan plajın denizi sığ olduğundan dolayı da daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. 19.30’a kadar açık olan plajda şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise hafta içi 50 TL ve hafta sonu ise 80 TL.

 • Adres: Kınalıada, Sahilhaneler Sk., 34977 Adalar/İstanbul
 • Telefon: 0531 551 74 56

Kınalıada Plajları’na Ulaşım

Kınalıada Gezi Rehberi

Adadaki plajlara ulaşım için öncelikle Kınalıada iskelesine gelmeniz gerekiyor. Eminönü’nde hareket eden deniz otobüsleri, İstanbul şehir hatları ve Turyol firmasına ait vapurlarla adaya 40 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Bunun yanında Beşiktaş’tan adaya düzenli olarak vapur seferleri bulunuyor. Yolculuk ise 30 dakika sürmektedir. 

Anadolu Yakası’ndan adaya ulaşım için de Kadıköy’den hareket eden deniz otobüslerini ve İstanbul şehir hatlarını kullanabilirsiniz.

Ada içerisindeki plajlara ulaşım için de, iskeleden hareket eden ücretsiz tekneleri kullanabilirsiniz. Adadaki plajların hemen hemen hepsine yürüyerek 40 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşım mümkün. Ancak çocuklarınız ile plajı ziyaret ediyorsanız, yokuşlu yollar sıcak yaz günlerinde bunaltıcı olabiliyor. Plaja yürümek yerine, gitmek istediğiniz plajı telefon ile arayarak hangi saatlerde ücretsiz servis olduğunu öğrenebilirsiniz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ücretsiz yapılan bu servisleri çok sık aralıklar ile ada iskelesinde bulabilirsiniz.

Kınalıada Gezilecek Yerler

Kınalıada, birbirinden güzel plajlarının yanı sıra, Prens Adaları içinde şirin sokakları ve tarihi yapılarıyla da dikkat çeken, küçücük bir ada. Plajlar için adayı ziyaret ediyor olsanız dahi, ada sahilinde güzel bir yürüyüş yapmadan ve eşsiz bir manzaraya hakim olan Hristos Tepesi’ni de mutlaka görün deriz. Ayrıca Kınalıada Plajları yerine komşu adaların plajlarına da göz atmayı düşünebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

2 YORUMLAR

  • Fiyatlar 2020 haziran ayı, güncel Bektaş. 1 ayda zam yapacaklarını zannetmiyoruz, yaptılarsa da hafta içi 30 TL’den fazla olacağını sanmıyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

0
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan “Anadolu Kavağı”, her noktasında denizi hissedebileceğiniz, tarihi, doğası ve birbirinden ünlü mekanlarıyla eşsiz bir balıkçı kasabası. İstanbullunun popüler...
error: Content is protected !!