Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiHeybeliada Plajları ; En Güzel 5 Plaj ve Giriş Ücretleri 2021

Heybeliada Plajları ; En Güzel 5 Plaj ve Giriş Ücretleri 2021

-

Prens Adaları’nın en büyük ikinci adası olan Heybeliada, birbirinden güzel tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin yanı sıra plajlarıyla da hem turistlerin hem de İstanbullunun favori destinasyonlarından. Heybeliada plajları, daha çok sessizliği ve sakinliği ile seviliyor olsa da, adada Beach Club konseptinde hizmet veren eğlenceli ve bol aktiviteli plajları da bulabiliyorsunuz.

Doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz tertemiz plaj deneyimi sunan Heybeliada Plajları’nın büyük bir bölümüne girişler ücretli. Genelde de giriş ücretine şezlong, şemsiye, tuvalet, duş ve emanet dolabı da dahil. 

Heybeliada’da denize girilecek plajların bazıları nezih ortamı ve üstün kalitesiyle öne çıkarken, bazı plajlar ise biraz daha çok halk plajı konseptinde ekonomik bir plaj deneyimi sunuyor. Adadaki plajların denizleri genel olarak temiz ve sığ olduğundan dolayı da, küçük çocuklu aileler için de ideal.

En Güzel Heybeliada Plajları ve Giriş Ücretleri

Büyükada veya Burgazada’ya nazaran biraz daha sakin bir plaj deneyimi sunan Heybeliada’da birçok plaj, ada merkezindeki iskeleden ücretsiz tekne veya motor servisi sunuyor. Adadaki plajların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabiliyor olsanız da, bu ücretsiz servisleri kullanarak da plajlara ulaşabileceğinizi unutmayın.

HEYBELİADA PLAJ FİYATLARI 2021

 • Aqua Green Beach ; Aile yeri var. Hafta içi ve cumartesi 50 TL, pazar günleri 60 TL.
 • Ada Beach Club ; Hafta içi ve cumartesi fiyat 50 TL, pazar günleri ise 60 TL.
 • Akvaryum Koyu ; Hafta içi ve cumartesi giriş ücreti 40 TL, pazar günleri 50 TL.
 • Alman Koyu ; Heybeliada’nın ücretsiz plajı (Giriş ücreti yok ancak şezlong ve şemsiyeler ücrete tabidir).
 • Değirmenburnu Plajı ; Hafta içi ve cumartesi 20 TL, pazar günleri 30 TL’dir.

1.Aqua Green Beach

Su kaydırakları, hareketli atmosferi ve üst düzey güvenliğiyle ünlü en özel plajlardan biri…

Heybeliada’nın en güzel plajı olarak ün yapmış olan Aqua Green Beach, adadaki en çok tercih edilen plaj olduğundan özellikle pazar günleri aşırı kalabalık olabiliyor. Deniz ve plaj keyfinin dışında eğlenme imkanı da sunan bu plaja Heybeliada İskelesi’nden ücretsiz olarak teknelerle ulaşabiliyorsunuz. 

Aqua Green Beach’in bir güzel yanı, aile bölümüne de sahip olması. Hem güvenlik hem de kalite yönünden adanın en iyi plajları arasında sayılan bu plajın aile bölümüne damsız olarak giremiyorsunuz. Güvenlikler üst düzey olduğundan dolayı da, sevgilisi ve eşiyle deniz keyfi yapmak isteyen İstanbullunun en çok tercih ettiği plaj Green Beach’tir.

Tüm olanaklara sahip olan bu plajın fiyatları sürpriz bir şekilde uygun. Özellikle yeme içme konusunda turist muamelesi görmüyorsunuz. 

Plajın restoranında balık ve et çeşitleri bulunabildiği gibi, tost, hamburger, cips gibi atıştırmalıklar da bulunabiliyor. Gayet iyi ve kaliteli bir şekilde organize edilmiş bu plaj, Heybeliada’da bizim favorimiz olduğu kadar, birçok İstanbullunun da müdavimi olduğu plajlardan diyebiliriz.

Heybeliada Aqua Green Beach giriş ücreti 2021 ; hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL, hafta sonu ise 60 TL. 7 yaş altındaki çocuklar plaja ücretsiz girebilirken, 7 yaş üzeri çocuklardan TAM BİLET ücreti alınıyor. Eğer plajın tek bir kötü yanı varsa, o da küçük çocuklardan tam ücret alınıyor olması. Bunun dışında, şikayet edilecek bir yanı olmayan bu plajı listenizin ilk sırasına koyun deriz.

NOT ; Heybeliada Aqua Green Beach 2021 yılı itibariyle kalıcı olarak kapatıldı. Yerine henüz yeni bir plaj da açılmadı.

2.Ada Beach Club

Heybeliada Plajları
Ada beach club
Foto Kaynak ; instagram/adabeachclub

Adadaki en kaliteli plajlardan birine ev sahipliği yapan Ada Beach Club da, deniz ve plaj keyfinin yanı sıra eğlenceli aktiviteleriyle de öne çıkıyor.

Etrafı çam ormanlarıyla çevrili olan Ada Beach Club, Çam Limanı Koyu‘nda bulunuyor. Bu plaja da, tıpkı diğer ada plajlarında olduğu gibi iskelenin yanından hareket eden ücretsiz tekneler ile ulaşabiliyorsunuz.

Ada Beach Club’un en güzel özelliği ise kartpostallık manzaraya ev sahipliği yapıyor olması. Koyun bulunduğu yere özellikle temmuz ağustos aylarında çok sayıda tekne ve yat sahipleri geliyor. Nezih ortamı ve üstün kalite anlayışıyla hizmet veren bu plaj da, Heybeliada’nın en sevilen plajları arasında.

Sağ tarafında (tepede) Terk-i Dünya Manastırı ve sol tarafında ise tüm güzelliğiyle Heybeliada Sanatoryumu bulunuyor. Adanın en eski iki yapısının arasında güzel bir konumda bulunan plaja, teknelerle gelmek yerine ada merkezinden yürüyerek 15-20 dakika içerisinde de ulaşabiliyorsunuz. Hem tertemiz denizi ve manzarası hem de muhteşem çam kokusu ve huzurlu atmosferiyle büyüleyen Ada Beach Club da, adadaki plajlar arasında listemizin ilk sıralarında yer alıyor.

Ada Beach Club 2021 giriş ücreti ; hafta içi ve cumartesi günleri 50 TL ve pazar günleri ise 60 TL. Bu giriş ücretine şezlong, şemsiye, giyinme kabini, tuvalet, duş ve mini golf da dahil. 10 yaş altı çocuklardan giriş ücreti alınmazken, 10 yaş üzeri çocuklardan tam bilet ücreti alınıyor. Ayrıca plajda, birbirinden lezzetli balık ve et yemekleri yiyebileceğiniz bir restoran ve içecek ihtiyaçlarınızı ve atıştırmalıkları bulabileceğiniz bir cafe de var.

3.Heybeliada Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu ; foto kaynak ; zomato.com

Heybeliada’nın gizli koylarından biri olarak biliniyor olsa da, hafta sonu oldukça kalabalık olabilen plajlardan biri. Kayaların arka kısmına gizlenmiş olan bu koy, berrak ve tertemiz denizi ile eşsiz bir plaj deneyimi sunuyor.

Plaj zemini midye kabukları ve taşlardan oluşan Akvaryum Koyu, doğal bir park içerisinde güzel bir konumda yer alıyor. Plajdaki küçük restoranın midye tavası da dillere destan. Plaj için olmasa da, sırf midye tavası için bile Akvaryum Koyu ziyaret edilebilir.

Sessiz ve sakin bir atmosfere sahip olan bu plajın işletmecisi midyeleri bizzat kendi toplayıp, taze taze tavasını yapıp servis ediyor. Uzun yıllardır İstanbullunun müdavimi olduğu bu plaj, doğayla iç içe olmak isteyen ve midye tava severlerin tercih edebileceği yerlerden.

Heybeliada Akvaryum Koyu Plajı giriş ücreti 2021 ; hafta içi ve cumartesi günleri 40 TL ve pazar günleri ise 50 TL’dir. Doğal bir park içinde yer alan plaja, ada iskelesinden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

4.Alman Koyu – Heybeliada’nın Ücretsiz Plajı

Heybeliada Plaj

Heybeliada’da giriş ücretsiz olan bir plaj arıyorsanız, Alman Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Tabii şezlong, şemsiye, duş ve tuvalet ücrete tabi. Adada en zor ve en zahmetli şekilde ulaşabileceğiniz plajlardan biri olmasına rağmen, pazar günleri kalabalık olabilen plajlardan.

Alman Koyu taşlık olduğundan dolayı da adadaki en temiz denize sahip olan plajlardan biri olarak bilinir. Adada gün batımı manzarasını izleyebileceğiniz en güzel plajlardan biri olmasıyla da ünlü olan Alman Koyu, sıcak deniziyle de ilgi görüyor. 

Heybeliada’da ücretsiz, terliklerinizi ve havlunuzu alıp gelebileceğiniz bir plaj arıyorsanız Alman Koyu tam size göre. 

5.Değirmenburnu Plajı

Foto kaynak ; yoldakiizler.com – Değirmenburnu plajı

Değirmenburnu Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan Değirmenburnu Plajı, adadaki plajlar arasında en ucuz giriş ücretine sahip olan plajlardan. Gün batımı manzarasıyla öne çıkan bu plaj şezlong ve şemsiyeler ile gayet iyi bir şekilde organize edilmiş. Bu plaja gidebilmeniz için Değirmenburnu Tabiat Parkı’na girmeniz gerekiyor. Bu tabiat parkına giriş ücreti ise 10 TL. Bu ücret sadece park için.

Değirmenburnu Plajı giriş ücreti 2021, hafta içi ve cumartesi günler 20 TL pazar günleri ise 30 TL. Yani plajdaki şezlong ve şemsiyelerden ücretsiz olarak yararlanmak için 10+20 toplamda 30 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Çok popüler bir plaj olmadığından dolayı 20 TL daha fazla ücret ödeyerek Aqua Green Beach’e veya Ada Beach Club’a gitmenizi tavsiye ederiz.

6.Asaf Aile Plajı

Heybeliada’da plaj deneyimi sunan bir diğer işletme ise, Asaf Aile Plajı. Fakat bu plaj hakkında çok sayıda olumsuz yorum olduğundan dolayı, gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyoruz. Ancak diğer plajlara nazaran çok daha sessiz ve sakin. İşletmesi pek iyi olmasa da temiz denizi için düşünülebilir.

Heybeliada Turistik Yerleri

Heybeliada plajları için tüm gününüzü ayırmadıysanız ve adadaki tarihi ve turistik noktalara da göz atmayı planlıyorsanız, Heybeliada gezilecek yerler adlı yazımıza göz atarak adadaki en popüler yerleri gezi haritası ile birlikte bulabilirsiniz. Plajlardan sonra adada daha fazla zamanınız kalırsa aşağıdaki turistik noktaları kaçırmayın ;

 • Deniz Lisesi
 • Sanatoryum
 • Ruhban Okulu
 • İsmet İnönü Evi Müzesi
 • Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi
 • Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi
 • Değirmen Tepe ; Adanın en yüksek tepesi olduğu gibi en güzel manzarayı seyredebileceğiniz yerlerden. Ayrıca Ada Beach Club (Çam Limanı Koyu) bu tepeden rahatlıkla görülebiliyor.

Heybeliada Plajları arasında gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bu 5 plaj da, aradığınız zevkte ve konseptte bir plaj bulamazsanız, Büyükada Plajları veya Burgazada Plajları adlı yazımıza da göz atarak Prens Adaları’nın diğer popüler adalarının plajlarına da göz atabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER ;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Ahi Çelebi Camii

Ahi Çelebi Camii Hakkında Bilgi & Ulaşım, Tarihi, Hikayesi

0
Tarihi Yarımada sınırları içerisinde, Eminönü'nde Haliç sahil şeridinde yer alan, tarihi 1500 yıllara kadar uzanan Ahi Çelebi Camii, daha çok su baskınları ile gündeme...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!