Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiFlamingo Köy & Giriş Ücreti, Ulaşım ve Kahvaltı Fiyatları

Flamingo Köy & Giriş Ücreti, Ulaşım ve Kahvaltı Fiyatları

-

İstanbul‘un stresinden uzaklaşıp doğayla baş başa kalabileceğiniz, güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabileceğiniz yerlerden biri olan Flamingo Köy, son zamanlarda şehrin en popüler gezi duraklarından biri olmaya devam ediyor.

İçindeki güzel insanlarıyla İstanbullunun favorisi olan mekan, ailece gidilebilecek oldukça nezih ve huzurlu bir yer olmasıyla da ilgi görüyor.

Tesise ilk girdiğinizde ilk olarak flamingolar ve tesis sahibinin evi karşılıyor sizi. Burada az çok neyle karşılaşabileceğinizi hayal edebiliyorsunuz. Gölün kenarında çok sayıda masa bulunuyor. Dilerseniz buraya oturabilir veya tesisteki diğer yerlere de göz atabilirsiniz. Fakat göl kenarı, biraz daha güzel bir manzaraya sahip olduğundan mangal veya kahvaltı için buradaki masalar tercih edilebilir.

Göl kenarında oturduğunuzda çok sayıda ördek ve kümes hayvanlarını görebiliyorsunuz. Çocuklarınızla Flamingo Köy’e geliyorsanız, burası tam onlar için. Ayrıca gölde deniz bisikleti imkanı da var. Hem de ücretsiz. Flamingo Köy’de mangal keyfi yapmayı planlıyorsanız, dilerseniz eti siz de getirebiliyorsunuz. Yok uğraşmak istemezseniz de eti oradan alabiliyorsunuz. Çok büyük bir fiyat farkı olmadığından dolayı da, eti tesisten temin edin deriz.

Mangal yakmayı bilmiyor veya sevmiyorsanız, garsonlar sizin için mangalı yakabiliyor. Tesisin olanaklarına, doğal güzelliğine ve muhteşem köy atmosferine bakarak fiyatların ideal olduğunu da söyleyebiliriz (2022 yılı itibariyle fiyatlar biraz artmış).

Flamingo Köy Hakkında Bilgi

Göl Kenarı – foto kaynak ; gezenbirileri.blogspot.com

Flamingo Köy’de yapılacak çok şey var. Ancak en önemlisi huzuru bulmanız. Muhteşem bir sessizliğe sahip tesis içinde göl kenarında keyifli vakit geçirebileceğiniz imkanlarıyla şehrin stresinden uzak, ama İstanbul’a yakın güzel bir yer burası.

Çok sayıda Flamingo’nun bulunduğu yerde de kahvaltı veya mangal yapabileceğiniz yerler bulunuyor. Buradaki manzara; ”Bembeyaz Flamingolar”.

Çatalca’da bulunan Flamingo Köy, İstanbul’dan yaklaşık 1, 1.5 saat uzaklıkta bulunuyor.

Tesis içinde çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz hayvanlar alemi ve sülünleri de mutlaka görün. Küçük çocukların tesiste ayrılmak istemediği yerlerden birisi de burası. Ayrıca balıkçılığa merakınız varsa, tesis içindeki köyde balık tutabiliyorsunuz.

Flamingo Köy Nasıl Bir Yer ?

Flamingo Köy nasıl bir yer
Foto Kaynak; mekanvitrini.com

Tesisin amacı ziyaretçilere köy hayatını yakından tanıtmak ve deneyimletmek. Bu yüzden de tesisi bildiğiniz bir köy gibi düşünebilirsiniz. Her şeyin doğal olduğu, küçük bir hayvanat bahçesinin yer aldığı ve kümes hayvanlarının etrafta dolaştığı sessiz ve sakin bir yer. Özellikle hafta içi burayı ziyaret edecek olursanız, birkaç aileden başka kimsecikler olmuyor.

Buradaki olay Flamingo Köy Kahvaltısı. Yani daha çok kahvaltısı için tercih edilebilecek bir yer. Mangal da yakabiliyorsunuz, ancak asıl olay kahvaltı. Sebze ve meyveleri dalından kopararak siz de, köy hayatının bir parçası olabiliyorsunuz.

Flamingo Köy Kahvaltı Fiyatları

Hafta sonu açık büfe kahvaltı fiyatı 160 TL. Hafta içi ise genelde serpme kahvaltı servis ediliyor ve fiyatı ise 95 TL. Hafta içi açık büfe kahvaltı yapıldığında da fiyat 130 TL’dir.

Açık büfe kahvaltıda sınırsız çay servisi de var. Ayrıca 0-3 yaş çocuklar için ücretsiz. 3+ yaş çocuklar için de %50 indirim uygulaması bulunuyor. Kahvaltı için gidiyorsanız, ücretler girişte talep ediliyor.

Kahvaltı hafta içi ve hafta sonu 09:00-13:30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Tesisin kahvaltısı gayet başarılı. Sucuklar ev yapımı, yumurtalar kümesten her şey taze taze servis ediliyor. Yani organik açık büfe kahvaltısı için İstanbul’a yakın en ideal yerlerden.

Fiyatlar son 1-2 yılda biraz arttı. Açıkçası 160 TL gibi bir ücrete İstanbul’un birçok kasrında, parkında veya boğaz manzaralı mekanlarında kahvaltı yapmak mümkün. Bunun yanında Çatalca’nın birçok noktasına göre fiyatlar pahalı. Ama kahvaltı çeşitleri oldukça fazla ve gayet lezzetli. Burada kahvaltı için değil de, sanki atmosfer ve aktiviteler için ücret ödüyorsunuz gibi bir hava var diyebilirim.

Göldeki yunus bisikletler ücretsiz olsa da, içeceklerde biraz pahalı olabiliyor. Yani kişi başı fazladan 50-70 TL gibi bir ücret ödemek hoşunuza gitmezse, Flamingo Köy’ü sevmeyebilirsiniz.

Flamingo Köy’de Ne Yapılır ?

Flamingo Köy de ne yapılır
Foto Kaynak ; ogrencigezginanne.wordpress.com

Neler yapılmaz ki ? özellikle minik ziyaretçilerin bayılacağı bir atmosfer ve eğlence olanakları var. Eğlence dediysek öyle lunapark gibi değil ama, yunus bisikleti, küçük hayvanat bahçesi ve oyun alanları küçüklerin ilgisini çekecektir.

Giriş tabelasının bulunduğu yerden içeriye girdiğinizde biraz yürüdükten sonra, giriş ücreti ödüyor sonra da masanızı seçiyorsunuz. İster Flamingoların hemen yanı başında yer alan masada, isterseniz de göl kenarındaki masalarda oturabiliyorsunuz.

Burayı hafta sonu ziyaret ediyorsanız, göl kenarındaki masaları tercih etmenizde yarar var. Tabii kalabalık ve curcunanın tam ortasında kalmak istemiyorsanız.

Burada çocuklar için trambolin ve bisiklet de var ve ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz.

Tesis oldukça büyük ve güzel yürüyüş patikaları da var. Kahvaltı öncesi veya sonrası da yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Flamingo Köy düğün ve nişan gibi organizasyonlar için de kullanılabiliyormuş. Kır düğünü yapmak için güzel bir yer olabilir. Düğün fiyatları hakkında bilgileri tesisin resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz.

Flamingo Köy Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Foto Kaynak ; ogrencigezginanne.wordpress.com

Araçlar ile tesise ulaşım oldukça kolay. İstanbul’dan yaklaşık 1-1.5 saat gibi bir sürede buraya ulaşmak mümkün. Toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabiliyorsunuz, ancak böylesine güzel bir atmosfere ailece gitmeyi planlıyorsanız, yoksa araç kiralamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Tesise ulaşım ; Çatalca’ya girmeden sağ tarafta yer alan Gökçeali yolunu takip ediyorsunuz. Yaklaşık 5 km sonunda Gökçeali Köyü girişindeki Gökçeali Köprüsü’nü geçtikten sonra soldaki ilk yola girerek Cevizli Sokak boyunca 300 metre kadar gidin. Sol tarafınızda Flamingo Köyü görebilirsiniz.

Tesise İETT otobüsleri ile ulaşım için ; 402 Binkılıç-Çatalca, 403 Çiftlikköy-Çatalca ve 404 Karacaköy-Çatalca otobüslerini kullanabilirsiniz. En yakın otobüs durağı ise, Gökçeali istasyonu otobüs durağı (Tesise 20-25 dakika yürüme mesafesinde)

  • Adres: Gökçeali, Cevizlik Sk No:43, 34540 Çatalca/İstanbul
  • Telefon ; 0552 377 61 61

Flamingo Köy Giriş Ücreti

Flamingo Köy giriş ücreti
Foto Kaynak ; ogrencigezginanne.wordpress.com

Flamingo Köy giriş ücreti 2022 ; Hafta sonu 160 TL, hafta içi ise 120 TL’dir. İster kahvaltı ister mangal için tesisi ziyaret ediyor olun, bu giriş ücreti zorunlu. Ancak kahvaltı için geldiyseniz, girişte ödediğiniz bu ücret kahvaltıdan düşülüyor. Yani girişte ödediğiniz ücreti kahvaltı veya mangal için ödüyorsunuz.

3 kişi 330 TL ödediyseniz ve mangal için tesisi ziyaret ediyorsanız, bu ödediğiniz 330 TL mangal için alacağınız et, salata, içecek vb gibi şeylerin ücretlerinden düşülüyor. Yani 500 liralık bir mangal hesabınız varsa sadece 170 TL ödüyorsunuz.

Giriş ücreti ödenmesinin mecburi olmasıyla tesis, ziyaretçileri kahvaltı veya mangal yapmaya itiyor. Zaten mangal veya kahvaltı yapmayacaksanız da, 1 saatlik bir yolculukla sanıyoruz buraya kadar gelmenize gerek yok.

Foto Kaynak ; ogrencigezginanne.wordpress.com

NOT : Eti kendiniz getirdiğinizde ve mangal yakmak istediğinizde de bu giriş ücretini ödüyorsunuz. Bu yüzden 3-5 kişiyseniz, eti tesisten alın deriz. Çünkü et-mangal ücretinden girişte ödediğiniz ücret düşülüyor.

Flamingo Köy Ziyaret Saatleri

Tesisi 09:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Çatalca’da kahvaltı için en güzel adreslerden biri olan Flamingo Köy, daha çok çocuklu ailelerle gidilecek yerlerden biri. Özellikle son zamanlarda İstanbullu ailelerin popüler gezi duraklarından biri haline gelmiş. Bu yüzden sessiz ve sakin bir kahvaltı deneyimi planlıyorsanız, burayı hafta içinde ziyaret etmenizde yarar var.

Flamingo Köy, hakkında son zamanlarda yapılan birçok olumsuz yorum bulunuyor. Bu yorumların geneli servis ve çalışanlar konusunda olduğundan çok seçici biri değilseniz, burayı kesinlikle seveceğinizi söyleyebiliriz.

Foto kaynak ; can d.

Özellikle çocuklarınızla gidiyorsanız buraya bayılacaksınız. Tabii son zamanlarda fiyatlar konusunda da birçok eleştiri yapılıyor. 1-2 tık pahalı olduğu söylense de, bizce sunduğu atmosfere, doğallığa ve çeşitliliğe göre ideal olduğunu söyleyebiliriz. Çok seçici biriyseniz tesisi ziyaret etmeden önce mutlaka google veya tripadvisor yorumlarına bir göz atın deriz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Alman Çeşmesi İstanbul

Alman Çeşmesi Tarihi, Mimari Özellikleri, Ulaşım ve Bilgiler

0
Bizanslıların Hipodrom, Osmanlıların ise At Meydanı dediği meydanda yer alan Alman Çeşmesi, Almanya'da yapılmış olup parçalara ayrıldıktan sonra gemiler ile İstanbul'a getirilmiş. 27 ocak...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!