Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiFlorya Kahvaltı Mekanları Ve Fiyatları & En Popüler 10 Mekan

Florya Kahvaltı Mekanları Ve Fiyatları & En Popüler 10 Mekan

-

İstanbul’un huzur dolu semtlerinden biri olan Florya (Şenlikköy), Bakırköy‘deki güzel konumu sayesinde her daim İstanbullunun popüler gezi duraklarından biri olmaya devam ediyor. Muhteşem sahili ve nezih atmosferiyle de dikkat çeken semt, İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden biri.

Florya kahvaltı mekanları arasında popüler olan çok sayıda kahvaltıcı veya restoran&cafe olarak hizmet veren mekanlardan bahsetmek mümkün. Bu mekanların büyük bir bölümü Florya sahilinde yer alıyor olsa da, iç kesimlerde de çok sayıda ünlü kahvaltıcıyı bulabilirsiniz.

Florya’daki kahvaltı mekanlarının büyük bir bölümü Yeşilköy halkalı caddesi üzerinde bulunuyor.

İşte Florya Yeşilköy’de kahvaltı yapılabilecek en güzel mekanlar ;

1.Florya Mado

Florya Mado – Foto ; Zomato

Köy kahvaltısı ve dondurmasıyla meşhur olan Florya Mado, semtteki en çok tercih edilen mekanlardan biri. İstanbul’un birçok yerinde hizmet veren Mado, bir tatlıcı olarak açılmış olmasına rağmen kısa bir süre sonra kahvaltıyı da menülerine ekledi.

90’lı yılların başından beri Türkiye’nin birçok noktasında faaliyet gösteren Mado cafenin Florya şubesi de İstanbullu tarafından oldukça seviliyor.

Özellikle sini köy kahvaltısıyla dikkat çeken Florya Mado’da kahvaltı fiyatları 2 kişilik 150 TL’den başlıyor. Serpme kahvaltı konseptinde servis edilen sini kahvaltılar çok çeşitli olduğu gibi oldukça doyurucu. Deniz manzaralı bir mekan olduğundan dolayı da gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

 • Florya Mado 08:00-23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

2.Şazeli

Şazeli

Florya’nın en iyi kahvaltı mekanları arasında ilk sıralarda yer alan Şazeli, İstanbullunun popüler kahvaltı mekanlarından biri.

Bir et restoranı olmasına rağmen daha çok kahvaltılarıyla adından söz ettiren mekan, yemyeşil bir bahçe içerisinde ve deniz manzaralı. Kahvaltıda et ürünleri olmazsa olmazsa diyorsanız şazeli tam size göre. Kavurmalı yumurtadan, salam, sosis, sucuk yumurta gibi birçok et ürününü serpme kahvaltı olarak alabilir veya ayrıca sipariş edebilirsiniz.

Florya’da çocuklarla kahvaltı yapabileceğiniz güzel bir mekan arıyorsanız Şazeli ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz mekanlardan. Hem dış hem de iç mekana sahip Şazeli’de çocuk oyun alanı da var.

 • 08:00-23:59 saatleri arasında hizmet veren Şazeli Florya kahvaltı fiyatları, 2022 yılı itibariyle 1 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 105 TL’dir. Florya’daki diğer mekanlara nazaran biraz daha pahalı olsa da, mekanın atmosferi, manzarası ve lezzetli kahvaltısı için tercih edilebilir.
 • Adres ; Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 10, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +902125470101

3.Kaşıbeyaz Akvaryum

Kaşıbeyaz Akvaryum

Florya kahvaltı mekanları arasında bir hayli popüler olan Kaşıbeyaz Akvaryum, Aqua Florya’da, İstanbul Akvaryum’un hemen yanında yer alıyor. Çocuklarınızla güzel bir hafta sonu kahvaltı planı yapıyorsanız, akvaryum manzaralı masalarda kahvaltı yapma olanağı sunan Kaşıbeyaz Akvaryum’a göz atabilirsiniz. Ayrıca mekanın deniz manzaralı bir de terası bulunuyor.

Kahvaltısının yanı sıra, kebapları ve ızgaralarıyla da meşhur olan bu mekan, Florya’da en pahalı mekanlardan biri olmasına rağmen en çok tercih edilenler arasında geliyor.

Kaşıbeyaz Akvaryum kahvaltı fiyatları ; 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 2022 yılı itibariyle 240 TL’dir.

Bu mekanın en güzel yanı ise çocuk oyun alanının olması. Bu alanda çocuklarınız için bir de bayan eğitmen bulunuyor. Çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesi için hemen her şeyin düşünüldüğü bu mekan, biraz daha lüks bir kahvaltı deneyimi sunuyor olsa da, Florya’nın en iyi kahvaltı mekanlarından biri.

 • Adres ; İstanbul Akvaryum, Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 93, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +908504412040

4.BigChefs Aqua Florya

BigChefs Aqua Florya

BigChefs’in 50’ye yakın şubesinden biri olan BigChefs Aqua Florya da, İstanbullunun popüler kahvaltı mekanlarından biri olmaya devam ediyor. Sıcakkanlı çalışanları, hızlı servisi ve konforu ile Florya’daki birçok kahvaltı mekanına rakip olan BigChefs, İstanbul Akvaryumu’na çok kısa bir mesafede bulunuyor.

Ezine peynir, beyaz peynir, gemlik siyah zeytin, taze kaşar peyniri, Antakya kırma yeşil zeytin, tereyağı, karadut reçeli, simit ve sınırsız demleme çay ile ünlü Ev Kahvaltısı 2022 yılı sonu itibariyle 65 TL’dir. Tabii mekanın 2 kişilik serpme kahvaltısı da var. Bu serpme kahvaltının fiyatı ise 2 kişilik 155 TL’dir. Florya’daki birçok mekana göre uygun fiyatlı ve doyurucu bir serpme kahvaltısı olan BigChefs de, hafta sonu, özellikle pazar günleri aşırı yoğun oluyor.

Kahvaltısının yanı sıra et ve balık ürünleriyle de adından söz ettiren BigChefs Aqua Florya’da çok çeşitli kahvaltı seçenekleri de var.

 • BigChefs Aqua Florya kahvaltı fiyatları ise 55TL’den başlamakta ve 155TL’ye kadar çıkmaktadır. 2 kişilik serpme kahvaltı 155 TL, kahvaltı tabağı ise 55 TL’dir.

5.Röne Park Çay Bahçesi

Foto Kaynak ; ronepark.com

Florya kahvaltı mekanları arasında en ucuzlardan biri olan Röne Park Çay Bahçesi, lezzetli kahvaltısı, samimi atmosferi ve hizmeti ile öne çıkan mekanlardan biri.

Rönepark, İstanbul’da görülmesi gereken en önemli cazibe merkezlerinden biri. Özellikle çocuklarınızla güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz bu parkta bulunan çay bahçesi ise, Florya’nın en çok tercih edilen mekanları arasında yer alıyor. Çünkü bu çay bahçesi daha çok aile konseptinde ve birçok çocuk oyun alanına sahip. Bu yüzden de çocuklarla kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden bir tanesi.

Bir restoran & cafe olarak hizmet veren Röne Park Çay Bahçesi kahvaltı fiyatları 45 TL’den başlıyor. Kahvaltı tabağı 2022 yılı itibariyle 45 TL ve tek kişilik serpme kahvaltı ise 75 TL’dir. Ayrıca gözleme çeşitleri 26 TL’den ve börek çeşitleri ise 28 TL’den başlıyor.

 • Adres; Yeşilköy Mahallesi, İstanbul Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Sokak, No 64, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +902126628856

6.Midpoint Aqua Florya

Midpoint Aqua Florya – Foto ; zomato

Bizim Florya’da en çok sevdiğimiz mekanlardan biri olan Midpoint‘te hemen her damak tadına göre farklı bir kahvaltı bulmak mümkün. Birbirinden lezzetli doğal ürünleriyle hazırlanan kahvaltı fiyatları semtteki diğer mekanlara nazaran biraz daha pahalı olsa da, mekanın sunduğu manzaraya ve güler yüzlü servise kesinlikle değecektir.

Sadece Florya’da değil, İstanbul’da kahvaltı dendiğinde akla ilk gelen mekanlardan olan Midpoint’in birkaç şubesi daha bulunuyor ve hemen hepsi hem kaliteli servisi hem de lezzetli kahvaltısıyla İstanbullunun müdavimi olduğu kahvaltıcılardan.

Aqua Florya Midpoint kahvaltı fiyatları 2022 yılı itibariyle ; Hızlı ve Leziz 55 TL, Senin Kahvaltın 75 TL, Midpoint’ten Anne Kahvaltısı (2 Kişilik) 175 TL.

7.Cafe Figaro’s Restaurant

Cafe Figaro’s Restaurant

Selanik kahvaltısı ile meşhur olan Cafe Figaro’s Restaurant, İstanbul’da Ege yemekleri menüsüne sahip olan en iyi restoranlardan biri olarak bilinir. Kahvaltısıyla da adından çokça söz ettiren bu mekanda, Ege’ye özgü Selanik kahvaltısı 85 TL’dir. Serpme kahvaltı konseptinde olan bu kahvaltı, Türk kahvaltısına nazaran biraz daha farklı olsa da, lezzetiyle birçok İstanbullunun müdavimi olduğu seçeneklerden.

 • Adres ; Yeşilköy Mahallesi, Mürüvetli Sokak No 4/A, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +902125734383

8.Kitchenette Aqua Florya

Kitchenette Aqua Florya – Foto ; zomato

Daha çok lezzetli kahvaltılarıyla adından söz ettiren Kitchenette Aqua, Florya‘nın en sevilen kahvaltı mekanlarından biri. Aqua Florya’nın giriş katında bulunan bu mekan, kahvaltısının yanı sıra dünya mutfağından lezzetleriyle de müdavimi olabileceğiniz mekanlardan.

09:00-00:30 saatleri arasında hizmet veren Kitchenette Aqua kahvaltı fiyatları ise ; 2 kişilik serme kahvaltı 175 TL’dir.

 • Adres; Aqua Florya AVM, Zemin Kat, Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 93, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +902125730357

9.Zamane Kahvesi

Şenlikköy
Zamane Kahvesi – Foto ; zomato

Florya’da kahvaltı yapılabilecek en güzel ve en şirin mekanlardan biri olan Zamane Kahvesi, sıcak ve samimi atmosferiyle dikkat çekiyor. Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nin zemin katında hizmet veren mekan, kahvaltının yanı sıra ana yemekleriyle de ilgi görüyor.

Florya Zamane Kahvesi kahvaltı fiyatları 2022 ; 2 kişilik serpme kahvaltı 172 TL’dir. Ayrıca kahvaltı keyfi adı verilen tek kişilik seçenek de mevcut. Kahvaltı keyfi ise 85 TL’dir.

 • Adres ; Aqua Florya AVM, Zemin Kat, Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 93, a, İstanbul
 • Telefon ; +902125734963

10.Görkem Kilis Sofrası

Şenlikköy
Görkem Kilis Sofrası – Foto ; zomato

Florya’nın en sevilen mekanlarından biri olan Görkem Kilis Sofrası, daha çok serpme kahvaltılarıyla ünlü mekanlardan biri. Burası bir Cafe & Restoran konseptinde hizmet veriyor. Kebap, pide ve ızgara ağırlıklı bir mutfağa hakim olan mekan özellikle hafta sonu kahvaltı yapabileceğiniz en nezih mekanlardan.

Görkem Kilis Sofrası’nda 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 165 TL’dir. Bunun yanında, omlet çeşitleri 34 TL’den ve börek çeşitleri ise 38 TL’den başlıyor.

 • Adres; Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 4, Bakırköy, İstanbul
 • Telefon ; +902126637979

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Alman Çeşmesi İstanbul

Alman Çeşmesi Tarihi, Mimari Özellikleri, Ulaşım ve Bilgiler

0
Bizanslıların Hipodrom, Osmanlıların ise At Meydanı dediği meydanda yer alan Alman Çeşmesi, Almanya'da yapılmış olup parçalara ayrıldıktan sonra gemiler ile İstanbul'a getirilmiş. 27 ocak...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!