Ana SayfaAsyaSingapurSingapur Gezilecek Yerler

Singapur Gezilecek Yerler

Singapur gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü Marina Bay adı verilen, şehrin en lüks bölgesinde bulunuyor. Tabii şehrin diğer bölgelerinde de görülmeye değer birçok cazibe merkezi var, ancak Singapur’un kalbi tam olarak Marina Bay’da atıyor diyebiliriz.

Gökdelen ve yüksek binalarla dolu, tertemiz ve güvenli sokaklarıyla Güneydoğu Asya ülkelerinin en yaşanılabilir yerlerinden biri olan Singapur, tropikal iklimi sayesinde yıl boyu sıcak oluyor. Ekvatora oldukça yakın olduğu için bu şehirde sıcaklıklar 28 derecenin altına bile zor iniyor. Bu yüzden Singapur’u keşfetmeyi düşünüyorsanız kavurucu sıcaklığa ve buz gibi metrolara, AVM’lere hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Buz gibi metro ve AVM derken, Singapur halkının klimayı son ayar açma gibi bir alışkanlığı olduğundan bahsediyoruz. Açıkçası sadece Singapur değil, Asya’daki ülkelerin çoğunda durum böyle. Bu yüzden kavurucu sıcaklıklara hazır olmanız gerekirken, aşırı soğuk ortamlara da hazırlıklı olmanız gerekiyor. Terleyipde buz gibi AVM’ye girdiğinizde çok büyük bir ihtimal donacaksınız. Bu yüzden AVM’ler ve metrolarda üşümek istemiyorsanız, sıcaklığın çoğunlukla 28 derecenin üzerinde olduğu bu ülkeye yanınızda ceket getirmeyi de unutmayın.

Singapur’da şu ay yağmur yağar, şu aylarda yağmur yağmaz demek neredeyse imkansızdır. Çünkü Singapur’da her gün yağmur yağabilir veya yağmayabilir. Bu yüzden şehir gezinizde yanınızda mutlaka şemsiye de bulundurun deriz.

Singapur bir şehir devleti. Yani ülkede sadece bir şehir var. Bu yüzden de hem güvenlik hem de modernlik bakımından Avrupa’nın birçok başkentiyle yarışabilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Singapur

Singapur Gezilecek Yerler

Singapur, gezilmesi en kolay şehirlerden. Ülkedeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü birbirine yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş olduğundan dolayı, dilediğiniz yere çok kısa sürede rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Eğer gezinize başlamak için bir yer arıyorsanız, ilk olarak Marina Bay (Marina Körfezi) adı verilen bölgeden başlayın. Marina Bay Sands adı verilen otel (3 gökdelenin üzerine oturtulmuş gemi figürü) de tam olarak burada bulunuyor. Hem yeme içme hem de alışveriş ve konaklama olanaklarına sahip olan Marina Bay bölgesi, kısaca Singapur’un tam kalbi diyebilirim.

Şehirdeki önemli turistik yerlere geçmeden önce, Singapur’da konaklama hakkında da kısaca bilgi vermekte yarar var ;

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok sayıda bölgeden bahsetmek mümkün. Ancak yeteri kadar bütçeniz varsa ilk olarak Marina Bay ve City Hall bölgesine, yani Singapur şehir merkezine ve daha bütçeli bir konaklama için de Little İndia veya Chinatown’a göz atabilirsiniz.

Otel tavsiyesi olarak da ; 5 yıldızlı Fairmont Singapore veya çok daha bütçeli 3 yıldızlı Hotel 1888 Collection adlı, Chinatown’da bulunan oteli önerebilirim. Daha detaylı bir konaklama rehberi için Singapur’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atmayı unutmayın.

Gelelim Singapur gezilecek yerler listesine eklenebilecek en popüler çekim merkezlerine ;

1.Marina Bay Sands

Marina Bay Sands, Singapur

Singapur’un tam kalbi konumunda olan Marina Bay Sands, gökdelenler ve modern mimari yapılarla çevrili şehrin en çok ziyaret edilen yeri olmaya devam ediyor.

3 gökdelen üzerine oturtulmuş gemi figürüyle dikkat çeken bu yapı, bir tür kompleks olarak hizmet veriyor. Bu komplekste, üst düzey lüks bir otel, içinden kanal geçen bir alışveriş merkezi, ArtScience Müzesi ve tüm şehri gezmek için bir seyir noktası olan Marina Bay Sands Skypark Gözlem Güvertesi bulunuyor.

Skypark’ın seyir terası ve sonsuzluk havuzu, otelin tepesindeki gemide bulunur. Sonsuzluk havuzunu sadece otel misafirlerinin kullanmasına izin verilir, ancak herkes gözlem güvertesini ziyaret edebilir. Eğer bu 5 yıldızlı otelde konaklayacak bütçeniz varsa mutlaka oteli inceleyin derim. Marina Bay Sands Hotel‘i incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnşa edildiğinden beri Singapur’un silüetine hakim olan, İsrailli-Kanadalı mimar Moshe Safdie tarafından tasarlanan göz alıcı Marina Bay Sands içerisinde yer alan alışveriş merkezi, tahmin edebileceğiniz üzere oldukça pahalı. Bu alışveriş merkezinde restoranlar da bulunuyor, ancak çoğu Michelin yıldızlı olduğu için daha çok üst düzey ziyaretçilere hitap ediyor.

Gözlem Güvertesi, özellikle Singapur silüetinin aydınlandığı akşamları size şehrin inanılmaz manzarasını sunar. Ayrıca o ünlü ışık ve su gösterilerinin yapıldığı yer de tam olarak bu kompleksin altındadır.

Bu kompleksteki gözlem yerine çıkmak yerine, Singapur’daki ‘Sky Bar’ konseptinde hizmet veren ve muhteşem manzaraya ev sahipliği yapan mekanları da ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Marina Bay Sands, ayrıca oldukça büyük bir casinoya da ev sahipliği yapıyor. Bu kompleksi ziyaret ettikten sonra Marina Bay’daki (Marina Körfezi) diğer önemli cazibe merkezleri için de zaman ayırmayı unutmayın.

2.Gardens by the Bay

Gardens by the Bay Singapur

Marina Bay bölgesindeki bir diğer ilgi çekici cazibe merkezi olan Gardens by the Bay, canlı bitki yaşamının tadını çıkarmak için gidilecek en güzel yerlerden bir tanesi.

Çevresel olarak sürdürülebilir işlevleri gerçekleştirmek için tasarlanmış ikonik, fütüristik yapıların bir kümesini bulacağınız Supertree Grove ise, kompleksteki en ilgi gören yer.

Dünyanın en yüksek kapalı şelalesini görmek ve biyolojik çeşitlilik hakkında biraz bilgi edinmek için Bulut Ormanı Kubbesine göz atmayı da unutmayın. 101 hektarlık geri kazanılmış arazi üzerinde oluşturulan Singapur’un en dikkat çekici yeşil alanlarından biri olan Gardens by the Bay, hem gün içinde hem de akşam saatlerinde görülmesi gereken bir yer. Bu yüzden, Singapur’da yeteri kadar zamanınız varsa buraya bir de akşam uğrayın derim.

Bu yeşil alanın hemen her yeri fotojenik, ancak özellikle bir hava geçidi olan OCBC Skyway’den görebileceğiniz manzara çok daha güzel. Bu hava geçidinde yürümeyi ve birkaç fotoğraf karesi çekmeyi de unutmayın.

Gardens by the Bay, Singapur

Kompleks içerisindeki Çiçek Kubbesi, dünyanın en büyük serasıdır ve ülkelere göre gruplandırılmış çok sayıda bitki ve çiçek türünü sergiliyor. Turistlerin favorisi olan Bulut Ormanı, ziyaretçilerin havadan Bulut Yürüyüşü veya Ağaç Tepesi Yürüyüşü aracılığıyla gözlemleyebilecekleri, dünyanın en yüksek kapalı şelalesine ev sahipliği yapan 114 metrelik bir mini dağa sahiptir.

Uzak Doğu Organizasyonu Çocuk Bahçesi de dahil olmak üzere açık hava bahçelerinde dolaşmak ücretsiz, ancak Supertree Grove’daki OCBC Skyway’e ve Flower Dome (Çiçek Kubbesi) ve Cloud Forest’ı (Bulut Ormanı) içeren kış bahçelerine girişler ücretlidir.

3.Merlion Park

Merlion Park, Singapur

Merlion Park, Singapur gezilecek yerler listesinin en önemli cazibe merkezi Marina Bay’da yer alıyor. Şehrin birçok noktasından kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu park, hem Marina Bay Sands hem de Gardens by the Bay manzaralı fotoğraflar çekebileceğiniz en popüler yer.

Turistlerin favori spotları arasında olan Merlion Park, ayrıca Singapur’un en tanınmış anıtlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Merlion Heykeli adı verilen bu anıt, Singapur’un simge yapılarından biri. Heykel, balık gövdeli ve kuyruklu bir aslan başıdır ve melez yaratık ağzından körfeze su akıtır.

Merlion’un başı, şehrin Malayca’da ‘aslan şehri’ anlamına gelen ilk adı olan Singapura’yı temsil ediyor. Balık kuyruğu ve gövdesi, Singapur’un küçük bir balıkçı kasabası olarak eski günlerini simgeliyor.

Parkı veya heykeli ziyaret etmek ücretsiz ve günün 24 saati burayı ziyaret edebiliyorsunuz.

 • Heykelin ve parkın bulunduğu yer, hem gün batımı saatlerinde hem de akşam saatlerinde çok yoğun oluyor. Burayı gün içinde ziyaret etmek istiyorsanız, güneşin tam tepede olmadığı bir zamanı seçtiğinizden de emin olun derim.

4.ArtScience Museum (SanatBilim Müzesi)

SanatBilim Müzesi, Singapur

Marina Bay’ın bir diğer ilgi çekici cazibe merkezi de, sunduğu eşsiz eserleri ve muhteşem mimarisiyle dikkat çeken ArtScience Museum‘dur. Sanat Bilim Müzesi, 50.000 metrekarelik alanda 20 farklı galeriyle sanatseverler için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Müzeye girmeyi düşünmüyor veya içerideki eserler ilginizi çekmiyorsa, sırf müzenin bulunduğu binayı görmek için bile burayı ziyaret edebilirsiniz.

Marina Bay Sands’in gölgesinde, deniz kıyısında yer alan bu müze, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor. Singapur’da ailece gidilecek yerler arasında olan müze, mimarisinden dolayı Singapur’un simgeleri arasında yer alıyor.

Marina Bay Sands’in gölgesinde, su kıyısında yer alan müze, sanat ve bilim arasındaki bağlantıları keşfetmeye yardımcı oluyor.

Müzenin üst katında İlham galerisini bulacaksınız. Bu multimedya odası, Leonardo da Vinci’nin uçan makinesi de dahil olmak üzere bugün dünyayı şekillendirmeye yardımcı olan 6 nesneye odaklanmıştır. Binanın en yüksek noktasında, binalar, uçuşlar, robotlar ve haritalar dahil olmak üzere hem bilim hem de sanatın bazı büyük zaferlerini vurgulayan sinematik bir sunum olan Expression var.

 • Giriş ücreti ; Bölümlere ve kalıcı/geçici sergilere göre giriş ücretleri farklılık gösteriyor. Normal bilet ücreti 16 SGD’dan başlamaktadır.
 • Ziyaret saatleri ; 10:00-22:00

5.Singapore Flyer

Singapore Flyer

Singapore Flyer, Marina Bay Sands’teki gözlem güvertesinin sunduğu manzara kadar güzel bir manzaraya ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en büyük dönme dolaplarından biri olan Singapore Flyer, yalnızca Singapur silüetini değil, Endonezya’nın Baharat Adaları’nı ve Malezya’nın Johor Boğazlarını da kapsayan bir manzara sunuyor.

Dönme Dolap için birçok farklı bilet seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında en popüler olanlar ikindi çayı ve akşam yemeği biletleri olsa da, bu seçeneklerin dönme dolaba binmek için en pahalı yol olduğunu da unutmayın.

Bu dönme dolaptaki yolculuk 30 dakika sürüyor. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar çalışan dönme dolabın en yoğun olduğu saatler ise, gün batımı ve akşam saatleri oluyor.

Marina Körfezi yakınındaki suya bakan bu 165 m yüksekliğindeki dönme dolap, Las Vegas’taki High Roller’dan sonra dünyanın en büyük ikinci gözlem çarkı olmasıyla da öne çıkıyor.

 • Giriş ücreti ; Yetişkin 33 SGD, 3-12 yaş arası çocuklar 21 SGD
 • Çalışma saatleri ; 08:30-22:00

6.Singapur Botanik Bahçeleri

Singapur Botanik Bahçeleri

Marina Bay’daki Gardens by the Bay ile karıştırmayın. Singapur Botanik Bahçeleri tamamen farklı bir turistik cazibe merkezi.

Eskiden kullanılmayan bir plantasyon olan bahçe, şehrin 60 dönümünü kucaklıyor, sadece Singapur’un Bahçedeki Şehir takma adını yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkenin ilk UNESCO Dünya Mirası alanı unvanını da kazanıyor. Bahçeler, dünyaca ünlü botanik kütüphanesi, dönümlerce çeşitli bitki örtüsü ve ücretsiz giriş ile hem sıradan doğa bilimcileri hem de bilimsel botanikçileri cezbetmektedir.

Ulusal Orkide Bahçesi ile öne çıkan Singapur Botanik Bahçeleri’nin en güzel yanı da ücretsiz oluşu. Bahçeler, gerçekten çok büyük. Bu yüzden bu botanik bahçelerini keşfetmeyi planlıyorsanız en azından 2-3 saatinizi burası için ayırın derim.

Görülmeye değer birçok şeyin olduğu Singapur Botanik Bahçeleri, şehrin en ünlü bölgelerinden biri olan Orchard Road’un batısında yer alıyor. Şehrin birçok yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu bahçeler, her yaştan gezgine hitap ettiğinden daha çok aileler arasında popüler.

 • Singapur Botanik Bahçeleri’ne giriş ücretsiz, ancak içerideki Ulusal Orkide Bahçesi’ne giriş ücreti 5 SGD.
 • Ziyaret saatleri ; 05:00-00:00
 • Botanik Bahçeleri MRT istasyonunu kullanarak bu cazibe merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

7.Singapur Hayvanat Bahçesi

Singapur Hayvanat Bahçesi

Kendisini dünyanın en iyi yağmur ormanı hayvanat bahçesi ilan eden Singapur Hayvanat Bahçesi, çocuklarla Singapur gezilecek yerler listesine eklenebilecek en popüler cazibe merkezlerinden bir tanesi.

Orangutanlar, bahçedeki en ilgi gören hayvanlar oluyor. Ayrıca büyük bir şempanze ailesi, zebralar, fundalıklar, komodo ejderi, köstebek fareleri, beyaz kaplanlar, kangurular ve daha birçok canlı var.

Hayvanat bahçesindeyken hayvanların beslenme anlarına denk gelirseniz mutlaka izleyin. Özellikle çocukların ilgisini çeken bu beslenme zamanı, bahçedeki en ilgi çekici şeylerden biri.

Hayvanat bahçesi vahşi hayata bakış için yeterli gelmezse, Gece Safarisi, Nehir Safarisi (dev bir panda ormanı dahil) ve Jurong Kuş Parkı da var. Gece Safarisi, bu vahşi hayata göz atabileceğiniz muhteşem bir deneyim sunuyor, fakat tur ücretlerinin pahalı olduğunu da unutmayın.

Yukarı Seletar Rezervuarı’ndaki bir yarımadada 28 gür hektarlık alana yayılan Singapur Hayvanat Bahçesi, büyük, doğal yaşam alanı benzeri muhafazalarda dolaşan dünya çapında yaban hayatı ile güzel bir şekilde tasarlanmış. Aslanları, leoparları, çitaları, zürafaları ve zebraları görmek için Vahşi Afrika ve Kedi Ülkesi’ne ve nadir beyaz kaplanı görmek için Forest Lodge’a gitmeyi unutmayın.

 • Hayvanat bahçesine ulaşmak için Ang Mo Kio MRT istasyonundan 138 SMRT otobüsüne veya Choa Chu Kang MRT istasyonundan 927 SMRT otobüsüne binebilirsiniz.
 • Giriş ücreti ; Yetişkinler için 33 SGD, çocuklar için ise 22 SGD
 • Ziyaret saatleri ; 08:30-18:00

8.Orchard Road

Orchard Road, Singapur

Singapur’un ana alışveriş caddesi olan Orchard Road, şehirdeki en havalı yerlerden biri. Alışveriş merkezleri ve büyük mağazalarla dolu olan cadde, Singapur’un en yoğun turist trafiğine sahip çekim merkezlerinden biri olsa da, burada bütçe dostu alışveriş yapabileceğiniz yerler yok denecek kadar az, fakat yine de görülmeye değer bir atmosfere ve mimariye sahip bir cadde diyebiliriz.

22 alışveriş merkezine ev sahipliği caddede ayrıca, bir IMAX sineması ve bir KTV karaoke tesisi de dahil olmak üzere dört sinema salonu bulunuyor.

Tabii bu kadar alışveriş yapılacak bir yerde çok sayıda restoran, cafe ve bar da olmazsa olmaz. Cadde üzerinde veya AVM’lerde çok sayıda restoran ve cafe var.

Orchard Road, adını 19. yüzyılın başlarında bölgeyi çevreleyen meyve bahçeleri, hindistan cevizi tarlaları ve biber çiftliklerinin varlığından almıştır.

Eğer Singapur anısına bir şey satın almayı planlıyor ve çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, Orchard Road’daki mağazalar ve AVM’ler size göre olmayabilir. Hediyelik veya hatıralık eşyalar için gidilecek en ideal yerler, Little India ve Chinatown’dur.

9.Chinatown

Chinatown, Singapur

Görülmeye değer birkaç tapınağa ve tarihi yapıya ev sahipliği yapan Chinatown (Çin Mahallesi), Singapur’un en önemli ve en popüler turistik yerlerinden biri.

Çok sayıda alışveriş yapabileceğiniz tezgahları, dükkanları ve yemek yiyebileceğiniz restoranları bulabileceğiniz Chinatown, Singapur’un en ucuz semtlerinden biri olduğu için burada konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Chinatown yakınlarında konaklayacak olursanız, MRT ile buradan dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Ayrıca Marina Bay bölgesine nazaran burada çok daha ucuz otelleri veya diğer konaklama birimlerini de bulmak mümkün.

Pagoda Caddesi’ndeki Chinatown Miras Merkezi’nden bölgenin tarihi hakkında çok daha fazla bilgileri bulabilirsiniz. Bölgedeki diğer ilgi çekici yerler arasında Singapur’un en eski tapınağı olan Thian Hock Keng Tapınağı, Buddha Tooth Relic Tapınağı, Eu Yan Sang Çin Tıp Salonu ve Maxwell Road Yemek Merkezi sayılabilir.

Chinatown, ayrıca Singapur’da ne yenir ? sorusuna cevap olabilecek popüler lezzetleri bulabileceğiniz en ideal spot. Fiyatlar da, Singapur’un geneline göre gayet uygun.

10.Clarke Quay

Clarke Quay, Singapur

Singapur hakkında az çok araştırma yaptıysanız şehirdeki en iyi gece hayatının Clarke Quay‘de olduğunu duymuşsunuzdur. Fakat Clarke Quay, gece hayatının yanı sıra ilgi çekici cazibe merkezleri, yapılacak aktiviteleri, restoranları ve turistik yerleriyle de ilgi görüyor.

Şehirdeki en yoğun yerlerden biri olan Clarke Quay, nehir kıyısındaki muhteşem konumu sayesinde de fotoğrafçıların uğrak yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Singapur gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan Clarke Quay, hem Chinatown ve Little İndia gibi yerlerden hem de Orchard Road ve Marina Bay gibi yerlerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir konumda bulunuyor.

Çok sayıda bara ve gece kulübüne ev sahipliği yapan Clarke Quay’deki mekanlar ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle nehir manzaralı olan restoran ve barlar süper pahalı. Bu yüzden mekan tercihi yaparken iç kesimlerde yer alan barlara veya gece kulüplerine göz atın deriz.

Eğer Singapur’da ciddi anlamda bir gece hayatı planınız varsa, bölgedeki Zouk adlı gece kulübüne mutlaka göz atın derim. Çoğu zaman girişler ücretli, ancak giriş ücretine 1-2 içki ücretsiz. Zaten Singapur’daki gece kulüplerinin büyük bir bölümüne girişler ücretlidir.

11.Sentosa Adası

Sentosa Adası, Singapur

Sentosa Adası, Singapur’un güney ucunda, eğlence ve dinlenme düşünülerek inşa edilmiş amaca yönelik bir adadır. Karayolu veya teleferikle ulaşılabilen bu ıslah edilmiş arazi şeridinde bir dizi plaj, tema parkı, golf, alışveriş, yemek ve daha fazlası mevcuttur.

Singapur, tam olarak denize girebileceğiniz bir yer olarak bilinmez. Ancak Sentosa Adası plajın, güneşin ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz en iyi yerdir. Singapur’dan Sentosa Adası’na ulaşım oldukça kolay. Fakat adadaki hemen her şey oldukça pahalı. Yani Singapur’un merkezinde bir bira için 8 SGD veriyorsanız, bu fiyat Sentosa Adası’nda 14-15 SGD’ye kadar çıkabiliyor.

İçkilerin yanı sıra yeme içme ve aktiviteler de Sentosa Adası’nda oldukça pahalı. Eğer Singapur’da 1 veya 2 gün konaklamayı planlıyorsanız ve bütçeli bir Singapur gezisi yapıyorsanız Sentosa Adası’nı es geçmeyi de düşünebilirsiniz.

Siloso Plajı, adadaki en ünlü plaj. Ayrıca çocuklarla ziyaret edebileceğiniz bir Sualtı Dünyası Akvaryumu da var.

Singapur’un aslan başlı ve balık gövdeli ünlü heykeli Merlion, Sentosa Adası’nda mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Heykelin tepesine yürüyen merdivenle çıkabilir ve çevredeki bölgenin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

12.Universal Studios Singapore

Universal Studios Singapore

Sentosa Adası’nda bulunan Universal Studios, özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği cazibe merkezlerinden biri olsa da, burası her yaştan ziyaretçinin keyifli saatler geçirebileceği bir yer.

Kurgu temalı alanlar arasında Shrek’s Far Far Away, Lost World ve Battlestar Galactica temalı düello hız trenlerinin ve kapalı bir karanlık tren olan Mumya’nın İntikamı’nın heyecan verici sürüşlere hakim olduğu Bilim Kurgu Şehri yer alıyor.

Süper popüler Hollywood film tema parkının Singapur şubesi diyebileceğimiz bu tema parkında yemek yiyebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz yerler de var.

Güneydoğu Asya’nın ilk Hollywood film tema parkı olan Universal Studios Singapore, dolu dolu bir gününüzü geçirebileceğiniz bir yer. Eğer çocuklarınızla Singapur’u ziyaret ediyor ve daha çok çocuklara hitap eden cazibe merkezlerinde zaman geçirmeyi planlıyorsanız, Sentosa Adası’nda konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Her biri film dünyasının simgelerinden sonra temalandırılmış yedi benzersiz tasarım bölgesi vardır. Hollywood bölgesinde ünlü Hollywood Walk of Fame’i bulacaksınız. New York’a adım attığınızda, manzara, bir metro girişi maketi de dahil olmak üzere etkileyici şehir silüetlerine dönüşüyor. Burada bir film setine adım atabilir ve yapımcılığını Steven Spielberg’in yaptığı özel efektlerle bir kasırganın yıkıcı gücünü deneyimleyebilirsiniz.

 • Giriş ücreti ; 60 SGD’dan başlıyor (Aktivitelere göre fiyatlara değişiyor)
 • Çalışma saatleri ; 10:00-19:00 (Hafta sonları 22:00’da kapanmaktadır)

13.Singapur Ulusal Galerisi

Singapur Ulusal Galerisi

Singapur gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz bir diğer önemli cazibe merkezi de Singapur Ulusal Galerisi.

1800’lerden günümüze sanat eserlerini kapsayan Ulusal Galeri, Singapur şehir merkezinde, Singapur Nehri’nden bir blok ve Hill Street ile Esplanade Drive arasında yer alıyor.

Galeri, Singapur ve Güneydoğu Asya’daki en büyük modern sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmasının yanında, Singapur’un eşsiz kültürel mirasını ve coğrafi konumunu yansıtır.

9.000’den fazla sanat eseri, 64.000 metrekareden büyük iki binada sergileniyor. Kalıcı koleksiyona ek olarak, galeri, Vietnam vernik boyama, modern fotoğrafçılık ve Çin kaligrafisi gibi benzersiz yönlerde geçici sergilere de ev sahipliği yapıyor.

İngilizce ve Mandarin dillerinde ücretsiz turlar mevcuttur ve galeri ayrıca hem yetişkinler hem de çocuklar için atölye çalışmaları, açık performanslar ve özel sunumlar içeriyor.

 • Giriş ücreti ; 20 SGD
 • Ziyaret saatleri ; 10:00-19:00

14.Haji Lane

Haji Lane, Singapur

Kampong Glam semtinde bulunan Haji Lane, tarihi mağazalarla çevrili dar bir cadde. Singapur’da alışveriş için bir planınız varsa ve ucuz bir yer arıyorsanız, aradığınızı kesinlikle burada bulabilirsiniz.

Küçük bir cadde olmasına rağmen hem Singapur halkının hem de turistlerin favorileri arasında olan Haji Lane, ayrıca Little İndia bölgesine de yakın bir konumda bulunuyor.

Singapur’un en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olan bu dar cadde, ayrıca instagram fotoları için gidilecek en popüler yer. Alışveriş için olmasa da, birkaç fotoğraf çekmek veya cadde üzerindeki ve çevresindeki mekanlarda bir şeyler içmek için bile uğrayabilirsiniz.

15.Lau Pa Sat

Lau Pa Sat, Singapur

1894 yılında inşa edilen Lau Pa Sat (Telok Ayer Pazarı veya Hawker Centre olarak da bilinir) 1973 yılında ulusal bir anıt ilan edilmiş.

Bu tarihi bina, Viktorya dönemine ait telkari dökme demirden inşa edilmiştir ve Singapur’un iş bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Singapur’da yeme içme için uğrayabileceğiniz en popüler ve en çok tercih edilen yerlerden biri olmasının yanında, mimarisiyle de dikkat çekmektedir.

Birbirinden lezzetli yemekleriyle ünlü bu pazar, 08:00-23:55 saatleri arasında hizmet veriyor. Buradaki yemeklerin Singapur’un geneline nazaran daha uygun fiyatlı olabileceğini de unutmayın.

Hem Hint yemekleri hem de Çin yemeklerini bulabileceğiniz bu yemek salonunda denemenizi tavsiye edebileceğim lezzetler ise ; roti canai, mee goreng, hokkien mee, chili crab, laksa, char kway teow’dur.

Ne kadar yediğinize bağlı olarak fiyatlar 8-15 SGD arasında değişiyor. Sadece ucuz diye değil, farklı mutfaklardan lezzetli yemekleri denemek için bile gidebileceğiniz yer.

16.Little İndia

Singapur gezilecek yerler blog

Singapur, Çin yemeklerinin yanı sıra Hint yemekleriyle de adından söz ettiriyor. Little İndia ise, Hint yemeklerinin en ucuzunu ve en çeşitlisini bulabileceğiniz bir bölge. Singapur gezilecek yerler listesinin en ünlü bölgelerinden olan bu mahalle, ayrıca hediyelik eşya ve konaklama için de tercih edilebilir.

Bölgede çok sayıda Hint restoranının yanı sıra, Hint mağazaları, oteller, konukevleri, hosteller ve birçok cafe de bulunuyor.

Tütsü kokulu sokakları ve rengarenk tapınaklarıyla da dikkat çeken Little India, ayrıca şehrin en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan ‘Mustafa Centre’ı bulabileceğiniz yer.

Bölgeye şehrin birçok yerinden MRT ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otel tavsiyesi ; Eğer Singapur’da konaklama için en popüler ve en ucuz bölgelerden biri olan Little India bölgesini tercih edecek olursanız 2 yıldızlı Hotel 81 Dickson‘a göz atın derim. Hem modern hem de konum olarak oldukça ideal olan bu tesis, fiyat konusunda da oldukça uygun.

17.Asya Medeniyetleri Müzesi

Singapur Gezi Rehberi

Singapur’daki Asya toplumlarının muazzam çeşitliliğini izleyebileceğiniz bir yer olan Asya Medeniyetleri Müzesi (Asian Civilisations Museum), kıtanın her köşesinden sanat eserleri ve 1.300 eser ile Çin, Güneydoğu Asya ve Batı Asya dahil olmak üzere Pan-Asya uygarlıklarına geniş bir araştırma sunuyor.

Heykeller, süslü mobilyalar ve Çin seramikleri müzede en çok göreceğiniz eserlerden.

Asya Medeniyetleri Müzesi, Singapur şehir merkezinde, Cavenagh Köprüsü’nün hemen yakınında yer alıyor.

19. yüzyıldan kalma eşsiz bir tarihi binada yer alan müze, Asya alt kıtası, Çin, Güney Asya ve İslam Dünyası’nın kültürünü ve tarihini keşfetmenize olanak tanıyor. Tarih ve sanatseverlere keyifli bir deneyim sunan bu müze de, Singapur gezilecek yerler listesine eklenebilecek popüler çekim merkezlerinden biri.

 • Giriş ücreti ; 8 SGD
 • Ziyaret saatleri ; 10:00-19:00
 • Raffles Place metro durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz

Daha Başka Singapur’da Nereler Gezilir ?

Singapur’da gezip görülecek yerler, tabii ki yukarıdaki 17 turistik yer ile sınırlı değil. Fakat Singapur için 1-2 günlük bir gezi planı yapıyorsanız ilk olarak yukarıdaki 17 turistik yere göz atın. Yeteri kadar zamanınız kalırsa da aşağıdaki diğer cazibe merkezlerine göz atmayı düşünebilirsiniz.

18.East Coast Park

East Coast Park, Singapur

Singapur’un güneydoğu kıyısı boyunca uzanan yaklaşık 14 km’lik East Cost Park, daha çok Singapur halkının popüler gezi duraklarından biri olarak biliniyor olsa da, son zamanlarda turistlerin de en çok ziyaret ettiği yerlerden biri haline gelmiş.

Park alanı çok da büyük değil, ancak burada yüzebileceğiniz, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz veya koşu ya da yürüyüş yapabileceğiniz çok güzel spotlar var.

Bu parkı ziyaret etmeyi düşünürseniz, mutlaka bisiklet kiralayın derim. Çevredeki cazibe merkezlerini en kolay bisiklet üzerinde keşfedebilirsiniz. Ayrıca yakınlarda yeme içme veya alışveriş için gidebileceğiniz bir alışveriş merkezi de bulunuyor.

Piknik yapabileceğiniz yerleriyle de ilgi gören bu park 7/24 açık. Ayrıca 19:00’dan sonra bölgedeki ışıklar da açılıyor.

19.Southern Ridges

Southern Ridges, Singapur

Güney Sırtları olarak tercüme edilen Southern Ridges, Singapur’un güney sırtında 3 parkı birbirine bağlayan 10 km’lik parkurlardan oluşuyor.

Burada, yemyeşil bir alan içerisinden geçen köprüler sayesinde muhteşem bir gezi yapabiliyorsunuz.

Faber Dağı Parkı, Telok Blangah Tepesi Parkı, HortPark, Kent Ridge Parkı ve Labrador Doğa Koruma Alanı topluca Güney Sırtlarını oluşturur.

Dalgalı vurgulara sahip bir yaya köprüsü olan Henderson Waves, bölgenin en çarpıcı cazibe merkezidir. Köprü Telok Blangah Hill Park’ı Mount Faber Park’a bağlar. Marang Trail, başka bir popüler seçenek sunar ve sizi Faber Dağı’nın zirvesine götürür.

HortPark ve Telok Blangah Hill Park’ı birbirine bağlayan Orman Yürüyüşü, buradaki en sevilen yer. Yürüyüş, maceracıları yükseltilmiş bir platform aracılığıyla parkların üzerine çıkararak, ağaçların gölgeliklerinin içindeki ve çevresindeki vahşi yaşamı görmelerini sağlar.

Tabii Singapur’da yeteri kadar zamanınız yoksa bu cazibe merkezini es geçmeyi de düşünebilirsiniz. Fakat ormanlık bir alan içerisinde manzara ve tertemiz hava eşliğinde güzel bir yürüyüş yapmak isterseniz bu Güney Sırtları’nı da Singapur gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

20.Jurong Kuş Parkı

Singapur Gezilecek Yerler Listesi

Kuş gözlemciliği dünyasına mükemmel bir bakış açısı sunan Jurong Kuş Parkı, daha çok çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor olsa da, her yaştan ziyaretçinin keyifli dakikalar geçirebileceği bir cazibe merkezi.

Singapur’un batı köşesinde 20.2 hektarlık bir alana yayılan bu geniş park, 400 türden 5.000’den fazla kuş koleksiyonuyla Asya’nın en büyüğü olmasıyla da öne çıkıyor. 600’den fazla kuşa ve 30 metre yüksekliğindeki bir şelaleye ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük kuşhanelerinden biri olan Waterfall Aviary ise, parktaki en ilgi gören yer.

 • Nasıl gidilir ? ; Şehir merkezinden MRT’lerle Boon Lay MRT istasyonuna gelebilir, buradan 194 nolu otobüse binerek parka ulaşabilirsiniz. Biraz şehir merkezinin dışında olsa da, çocuklarınızla Singapur’u ziyaret ediyorsanız kesinlikle görülmeye değer.
 • Giriş ücreti ; Yetişkin 30 SGD ve çocuklar ise 20 SGD (3-12 yaş arası)
 • Ziyaret saatleri ; Parkı, haftanın her günü 08:30-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

21.Raffles Hotel

Raffles Hotel, Singapur

Tarihi 1887 yılına uzanan bu gösterişli ve ultra lüks otel, Singapur’da konaklama için olmasa da, ziyaret edilmeye değer bir cazibe merkezi.

Hem mimarisi hem de bulunduğu konumu ile dikkat çeken otel, günümüzde 5 yıldızlı ultra lüks bir otel olarak hizmet veriyor. Eğer Singapur’da 5 yıldızlı bir otelde konaklayabilecek bütçeniz varsa, otel konum olarak mükemmel bir yerde bulunduğu için bu tesiste konaklamayı da düşünebilirsiniz.

 • Oteli incelemek veya gecelik konaklama fiyatlarına göz atmak için tıklayın ; Raffles Singapore

Singapur’un önemli simge yapılarından biri haline gelmiş olan Raffles Hotel, Elizabeth Taylor, Kraliçe II. Elizabeth ve Pop’un merhum Kralı Michael Jackson gibi ünlü isimleri ağırlamış olması bakımından önemli bir yere sahip.

Raffles Hotel, 103 süit ve 18 farklı restoran ve barın yanı sıra 40’tan fazla butik ve mağazanın bulunduğu bir merkeze de sahip.

22.S.E.A. Aquarium

S.E.A. Aquarium, Singapur

49 deniz habitatı ve 100.000’den fazla deniz canlısı ile dünyanın en büyük akvaryumu olan S.E.A Akvaryum, Sentosa Adası’nın en önemli çekim merkezlerinden bir tanesi.

36 m uzunluğunda, 8,3 m yüksekliğindeki geniş Açık Okyanus tankı, sizi vatozlar, köpekbalıkları, barracudalar ve diğer büyük açık su balıklarıyla yüz yüze getirir.

Günlük beslemeler ve Discovery Touch Pool çocuklar için eğlencelidir. Balıkların gemi enkazına girip çıktığı ikinci sualtı tünelini kaçırmayın ve tesis bünyesindeki Denizcilik Deneyim Müzesi’nde Asya’nın Denizcilik Mirası hakkında bilgi alabileceğinizi de unutmayın.

Güneydoğu Asya’daki en büyük akvaryumlardan biri olan S.E.A. Akvaryum, 100.000’den fazla deniz hayvanına ev sahipliği yapmaktadır. Bu hayvanlar dünyanın her yerinden gelir ve 800’den fazla türdendir.

 • Giriş ücreti ; 37 SGD’dan başlıyor (Aktivitelere ve görmek istediğiniz yerlere göre bilet ücretleri farklılık gösterir)
 • Ziyaret gün ve saatleri ; Çarşamba, perşembe ve cuma günleri kapalı olan akvaryumu, diğer günler 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

23.Fort Canning Park

Singapur Gezi Rehberi

Tepesinde tarihi bir müzeye ev sahipliği yapan Fort Canning Park, Singapur’un koşuşturmacasından uzaklaşmak için gidilecek yemyeşil bir alan.

Park içerisinde yer alan 1859’da inşa edilen kale, aslında Singapur’u saldırılara karşı savunmak için yapılmıştı, ancak II. Dünya Savaşı sırasında bir sığınak haline geldi ve sonunda 1942’de Japonlara teslim oldu.

Günümüzde bu kale, modern sahne sanatları gruplarına ev sahipliği yapıyor.

Konserler, tiyatro gösterileri ve festivallere de ev sahipliği yapan parkta ilgi çekici birkaç cazibe merkezi de var. Ancak bu parkın ana cazibe merkezinin bu tarihi kale olduğunu unutmayın. Kaleyi bireysel olarak gezemiyorsunuz, ancak rehberli turlarla iç mekanı görebiliyorsunuz.

24.Singapur Ulusal Müzesi

Singapur Gezilecek Yerler Blog

Singapur Ulusal Müzesi‘ni Ulusal Galeri’yle karıştırmayın. İki farklı binada hizmet veren bu müzeler, sanatseverlerin yanı sıra tarihe meraklı olanların da keyifli vakit geçirebileceği cazibe merkezleri.

Singapur Ulusal Müzesi, güzel tasarlanmış galerileri, birbirinden değerli eserleri ve ilgi çekici tarihiyle Singapur gezilecek yerler listesine eklenebilecek en önemli müzelerden biri.

Moda, Yemek, Fotoğraf ve Film temalarıyla Singapur kültürünü keşfeden Yaşayan Galerilere de sahip olan müze, 1849 yılında kurulmuş.

Tarih Galerisi, sizi Singapur’un Malay sultanları tarafından yönetildiği ilk yıllardan, İngiliz sömürge yönetimi yıllarına ve günümüzün modern metropolüne götürür. Tabii müzedeki her şey tarihle ilgili değil. Burada, 19. yüzyıl botanik suluboyalarının yanı sıra geçici sanat sergilerine ev sahipliği yapan Goh Seng Choo galerisi de var.

19. yüzyıldan kalma Neo-Palladyan ve Rönesans tarzında tasarlanmış olan müze binası da en az iç mekandaki eserler kadar dikkat çekiyor.

Şehrin en büyük ve en eski müzesi olan Singapur Ulusal Müzesi, 2003-2006 yılları arasında yapılan kapsamlı restorasyon sonucunda günümüzdeki halini almış.

 • Giriş ücreti ; 15 SGD
 • Ziyaret saatleri ; 10:00-19:00
 • Nasıl gidilir ? ; MRT ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Müze, Dhoby Ghaut MRT ve Bras Basah MRT İstasyonu’na 5, City Hall MRT İstasyonu’na ise 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

25.Geylang

Singapur Gezilecek Yerler Listesi

Singapur’un en renkli bölgelerinden biri olan Geylang, ayrıca şehrin manevi bölgelerinden biri olmaya devam ediyor. 20. yüzyılda inşa edilmiş çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapan bölgede, hediyelik eşya dükkanlarından mağazalara, cafelerden restoranlara kadar ihtiyacınız olabilecek birçok şeyi bulabiliyorsunuz.

Lorong 24A, bölgedeki en ilgi gören yerlerden biri. Burada, özellikle güzel ve iyi korunmuş Geç tarz iki katlı dükkan evleri görebilirsiniz.

Ünlü Red Light District’te tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Bu bölge, turist olarak ziyaret edilecek çok popüler bir yer değil, ancak Singapur’un farklı bir yanını keşfetmek istiyorsanız bu bölgeyi de listenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

26.Kampong Glam

Kampong Glam, Singapur

1800’lerde Kampong Glam, Johore Sultanı’na ve Arap, Cava, Bugis ve Boyanese topluluğuna ev sahipliği yapan Müslüman bir mahalleymiş. Günümüzde ise, rengarenk alışveriş butikleri, restoranları, cafeleri ve barlarıyla Singapur gezilecek yerler listesindeki en önemli çekim merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor.

Singapur’da en çok fotoğraflanan yerlerden biri olan Kampong Glam, ayrıca şehirdeki en önemli camilerden biri olan Sultan Camii’ne de ev sahipliği yapıyor.

Tarihsel olarak Singapur’un en eski kentsel bölgelerinden biri olan Kampong Gelam, asırlık geleneklerin ve modaya uygun yaşam tarzının bir araya geldiği bir semttir. Bölgenin en ilgi çekici yeri, Heritage Trail’dir (Miras Yolu).

“Kampong” kelimesi “Malay dilinde bileşik” anlamına gelirken “gelam”, bölgede yaygın olarak bulunan ve tekne yapımında, ilaç yapımında ve hatta yemek için baharat olarak kullanılan uzun yapraklı kağıt kabuğu ağacını ifade eder.

Bölge, Sir Stamford Raffles’ın bölgeyi Malay, Arap ve Bugis topluluklarına tahsis ettiği Singapur’un sömürge dönemine kadar uzanan bir tarihe sahiptir. O zamandan beri bölge, hem modern gezginler hem de kültür uzmanları için bir uğrak yer haline gelmiş.

Sokak sanatına merakınız varsa, bölgedeki ilk açık hava galerisi olan ve yerel ve uluslararası sanatçıların 30 sokak sanatı ve duvar resimlerine ev sahipliği yapan Gelam Galeri’yi de mutlaka ziyaret edin derim.

27.Marina Barrage

Singapur Gezi Rehberi
Marina Barajı – kaynak ; flickr / raymond_chua

Marina Barrage (Marina Barajı), Singapur’daki en modern mimari eserlerden bir tanesi.

Singapur şehir merkezinde inşa edilmiş olan bu baraj, Marina Bay Sands oteline de oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

Etkileyici bir mimariye ve keşfedilmeye değer birçok heykele ev sahipliği yapan baraj, aynı zamanda şehirdeki en iyi fotoğraf karelerini çekebileceğiniz yer olmasıyla da ünlü.

350 metre genişliğindeki Marina Kanalı’nın ağzı boyunca inşa edilen Marina Barajı, 10.000 hektarlık bir toplama alanıyla ülkenin 15. rezervuarını oluşturuyor.

Tesis ayrıca Singapur’un daha yeşil bir ülke olma çabasının bir vitrini. Örneğin Solar Park, gün boyunca barajda aydınlatma için gereken elektriği sağlayan 400’den fazla panel ile Singapur’daki en büyük güneş paneli koleksiyonlarından birine sahiptir.

Ülkenin yeşile dönme çabaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için barajın zemin katındaki Sürdürülebilir Singapur Galerisi’ne göz atmayı da unutmayın. Singapur gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazsa çekim merkezlerinden olan bu barajın en güzel yanı da ücretsiz olması.

28.Japon Mezarlığı Parkı

Japon Mezarlığı Parkı, Singapur

Singapur’un en ilgi çekici turistik yerleri arasında olan Japon Mezarlığı Parkı, henüz tam anlamıyla bir turistik yer olmasa da, Singapur’da yeteri kadar zamanınız varsa bu instagramlık spotu da listenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

30.000 metrekarelik Japon Mezarlığı Parkı, Singapur’daki yaklaşık 1.000 Japon sivil mezarını içeriyor.

Üç Japon genelev sahibi tarafından kurulan mezarlık, 1891’de fuhuş için buraya getirilen, çoğu fakir ve sefalet içinde ölen Japon kadınlar için bir mezarlık olarak inşa edilmiş.

Bakımlı parkta ayrıca 2. Dünya Savaşı sırasında öldürülen Japon askerleri, deniz piyadeleri ve havacıların küllerinin yanı sıra Changi Hapishanesinde idam edilen Japon savaş suçlularının kalıntıları da bulunuyor.

 • Parka giriş ücretsiz

29.Singapur Changi Havalimanı

Singapur Changi Havalimanı

Evet, Singapur Changi Havalimanı da gezilmesi gereken yerler listenize ekleyebileceğiniz cazibe merkezlerinden.

Changi Havaalanı, dünyanın en iyi havaalanı olarak birkaç seçilmiş olmasıyla da öne çıkıyor.

300’den fazla mağazaya ek olarak, havalimanının en ünlü özelliği, 2000’den fazla ağaçla çevrili bir kapalı şelale olan 40 metre yüksekliğindeki HSBC Rain Vortex’tir. Ayrıca havaalanındaki 3 terminalin her birinin kendi bahçesi de var.

40’tan fazla kelebek türüne, altı metrelik mağara şelalesine ve bol çiçekli bitkiye ev sahipliği yapan terminal 3’teki Kelebek Bahçesi en ünlüsü. Tabii terminal 1’deki Kaktüs Bahçesi ve terminal 2’deki ayçiçeği bahçesi de görülmeye değer.

Havaalanı aynı zamanda iki sinema salonuna, eski atari makinelerinin olduğu bir eğlence köşesine, bahçe labirentleri ve çarpıcı seyir teraslarına sahip kapalı bir gölgelik parkına ve 12 metre yüksekliğinde (dört katlı) bir kaydırağa ev sahipliği yapıyor.

Singapur Kaç Günde Gezilir ?

Singapur

Singapur, Güney Doğu Asya’nın en pahalı ülke/şehirlerinden bir tanesi. Bu yüzden bütçeli bir seyahat planı yapıyorsanız Singapur için 2 gün ayırın derim, tabii yeteri kadar bütçeniz varsa, plajlar, Sentosa Adası ve gece hayatı için de zaman ayırmayı planlıyorsanız 3 gün konaklamayı da düşünebilirsiniz. Singapur gezilecek yerler listesindeki bu 29 yeri, 3 günde çok rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Singapur’a Ne Zaman Gidilir ?

Singapur

Ne zaman gitmek istiyorsanız… Çünkü Singapur yıl boyunca yüksek sıcaklıkta olduğu için dilediğiniz zaman şehri ziyaret edebiliyorsunuz.

Singapur, daha çok Nisan-Ekim ayları arasında yoğun sezonunu yaşıyor olsa da, diğer aylarda bu ülkeyi ziyaret için en ideal zamanlar olur. Singapur’da ne zaman yağmur yağacağını kestirmek pek kolay olmuyor, bu yüzden Singapur gezinizde yanınızda mutlaka şemsiye bulundurun derim.

Singapur’da Nerede Kalınır ?

Singapur

Singapur’da henüz nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, aşağıdaki bölgelere ve otel tavsiyelerine de kısaca göz atın derim.

Marina Bay ; Singapur’da ailece kalınacak en ideal yer burası. Ancak bu bölge, ultra lüks otellerle çevrili olduğundan dolayı, bütçeli bir tesis bulmak pek kolay olmuyor. Eğer Singapur’un tam kalbinde olmak istiyor ve öne çıkan turistik noktalara çok kısa sürede ulaşmak istiyorsanız, Marina Bay size göre olabilir. Bu bölgede otel önerisi olarak Marina Bay Sands Hotel‘i tavsiye edebilirim.

Chinatown ; Singapur’da düşük bütçeli bir otel, hostel veya daire arıyorsanız ilk olarak göz atmanız gereken yer burası. Tabii Little India bölgesi de ucuz bir konaklama sunuyor, ancak konum bakımından Chinatown çok daha iyi bir yerde bulunuyor diyebilirim. Chinatown bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayın.

Clarke Quay ; Singapur gece hayatı için bir konaklama bölgesi arıyorsanız, Clarke Quay’e göz atabilirsiniz. Singapur’un en iyi barları, gece kulüpleri ve restoranlarını bulabileceğiniz bu bölge daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir yer olsa da, ailelere hitap eden otel ve daireleri de bu bölgede bulmak mümkün. Bu bölgedeki otelleri incelemek için tıklayın

Singapur’da konaklama için tercih edilebilecek diğer bölgeler ise ; alışveriş odaklı bir konaklama için Orchard Road, çocuklu ailelerle seyahat edenler için en ideal bölge Sentosa ve Singapur gezilecek yerler listesindeki popüler çekim merkezlerine kolay ulaşım için de Bugis bölgesinde konaklamayı düşünebilirsiniz.

BENZER YAZILAR


Booking.com

POPÜLER YAZILAR