Heybeliada Kahvaltı Mekanları & En Güzel 13 Yer ve Fiyatları

Prens Adaları arasında muhteşem doğası, sessiz ve sakin plajları, eşsiz manzarası ve gezip görülecek turistik noktalarıyla muhteşem bir hafta sonu deneyimi sunan Heybeliada, ayrıca güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabileceğiniz ünlü mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Heybeliada kahvaltı mekanları, daha çok adanın sahil kısmında, merkeze yakın yerlerde bulunuyor olsa da adanın iç kısımlarında da daha güzel mekanlar bulunabiliyor.

Heybeliada’da kahvaltı dendiğinde akla ilk gelen yerler, şüphesiz Perili Köşk ve Farklı Bi Yer adlı mekan oluyor. Ancak adada bu popüler kahvaltıcıların dışında daha birçok mekandan bahsetmekte mümkün.

Heybeliada’da güzel bir hafta sonu kahvaltısından sonra çevreyi keşfetmeyi planlıyorsanız Heybeliada gezilecek yerler listesi adlı yazımıza göz atarak adanın en turistik noktalarını haritalı gezi rotası ile birlikte bulabilirsiniz. Ayrıca Heybeliada plajları adlı yazımızda, adanın en iyi ve en popüler 5 plajından bahsettik.

Heybeliada Kahvaltı Yerleri ve Fiyatları

Heybeliada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları
Heybeliada gezilecek yerler haritası – Haritayı google maps‘te açmak için tıklayın

Heybeliada kahvaltı fiyatları genel olarak uygun. Yani her bütçeye uygun bir kahvaltıyı adada bulabiliyorsunuz. Bazı kahvaltılar, kahvaltı tabağı olarak servis edilirken, bazı mekanlarda serpme kahvaltı şeklinde daha doyurucu ama biraz daha pahalı kahvaltılar bulunabiliyor. Aşağıdaki 7 mekan, sadece bizim değil birçok İstanbullunun da müdavimi olduğu popüler kahvaltıcılar arasında yer alıyor.

1.Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Alanı)

Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Alanı), Heybeliada
Değirmenburnu Tabiat Parkı

Kendi kahvaltılıklarınızı alıp güzel bir kahvaltı sofrası kurabileceğiniz Değirmenburnu Mesire Alanı, piknik alanlarıyla adanın en sevilen yerlerinden. Ayrıca park içerisinde kahvaltısı ve manzarasıyla sevilen bir cafe de var.

Hem yeme içme hem de plaja girmek için en güzel spotlardan biri olan Değirmenburnu Tabiat Parkı‘nda mangal yakılacak alanlar da bulmak mümkün.

Eğer kahvaltı için parkın cafesini tercih edecek olursanız kahvaltı tabağı + bir fincan çay için 2022 yılı itibariyle 80 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca tabiat parkına girişler de ücretli.

 • Telefon: (0216) 351 98 95
 • Adres ; Heybeliada Denizyolu Sk. No: 20/A Adalar, 34973 İstanbul
 • Çalışma saatleri ; 08:30-23:30

2.Heybeliada Perili Köşk

Heybeliada Perili Köşk
Perili Köşk – foto kaynak ; tripadvisor.com

Heybeliada’da kahvaltı yapılacak yerler arasında en popüler ve en kaliteli mekanlardan biri olan Perili Köşk, kahvaltı tabağı ile hizmet veriyor. Canlı müziği ve manzarasıyla meşhur olan bu mekan, son zamanlarda adanın en popüler kahvaltıcılarından biri olarak biliniyor.

Perili Köşk’ün kahvaltı tabağı fiyatı ise 90 TL. Bu kahvaltı tabağında ise, 3 çeşit peynir, salam, 2 çeşit reçel, bal, tereyağ, domates, salatalık ve yeşillik var. Omlet çeşitleri ise 25 TL’den başlıyor.

Perilik Köşk’te kahvaltı yerine güzel bir öğle veya akşam yemeği yemeyi düşünürseniz de 2 kişilik alkollü bir yemek için en azından 350 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Adadaki turist muamelesi görmeyeceğiniz en kaliteli mekanlardan biri olan Perili Köşk, Heybeliada’da manzarasıyla öne çıkıyor.

 • Adres; Heybeliada, Yalı, Ayyıldız Cd. No: 3, 34973 Adalar/İstanbul
 • Telefon ; (0216) 351 87 10
 • Çalışma saatleri ; 24 saat açık (Kahvaltılar 07:30’dan sonra)

3.Farklı Bi Yer (MUNİS)

Farklı Bi Yer (MUNİS), Heybeliada
Foto Kaynak ; zomato.com

Ye ve Kalk konseptinde hizmet veren mekanlardan biri olan ”Farklı Bi Yer” Heybeliada’daki en uygun fiyatlı kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden.

Hızlı Kahvaltı adını verdikleri kahvaltı tabağı zeytin, peynir, domates, salatalık, burgu peyniri ve 2 adet çaydan oluşuyor. Gayet basit bir kahvaltı olsa da, 75 TL gibi bir ücretiyle çok sayıda İstanbullunun tercih ettiği yerlerden. Ayrıca mekanda ”Tam Kahvaltı” adı verilen biraz daha çeşitli kahvaltı tabağı da var. Bunun fiyatı ise 90 TL.

Kahvaltının yanında Heybeliada’da yeme içme için en uygun fiyatlı mekanlardan olan Farklı Bi Yer, fast food yemekleriyle de oldukça popüler.

 • Adres ; Heybeliada, 5. Sk. No:2, 34973 Adalar/İstanbul
 • Telefon ; (0216) 351 15 52
 • Çalışma saatleri ; 08:30-23:30

4.Heyamola

Heyamola, Heybeliada
Heyamola – Foto Kaynak ; tripadvisor.com

Heybeliada’da serpme kahvaltısı olan birkaç mekandan biri. Menemenden patates tavaya ve sigara böreğine, acukadan reçel ve peynir çeşitlerine kadar oldukça doyurucu bir kahvaltısı olan Heyamola, kahvaltıda sınırsız çay keyfi yapabileceğiniz mekanlardan. Heyamola’nın serpme kahvaltı fiyatı ise tek kişilik 110 TL.

Heyamola rakı-balık için de Heybeliada’da tercih edilebilecek en popüler mekanlardan. Mezeleriyle ünlü bu restoranda 2 kişilik alkollü bir akşam yemeği için de en azından 350 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Heyamola deniz kenarında güzel bir manzaraya sahip bir konumda bulunur.

 • Adres ; Heybeliada, MAVİ MARMARA İSKELE KARŞISI, Ayyıldız Cd. NO:25/A, 34973 Adalar/İstanbul
 • Telefon ; (0216) 351 11 11
 • Çalışma saatleri ; 08:30-01:00

5.Cafe Gencay

Cafe Gencay, Heybeliada
Cafe Gencay – Foto Kaynak ; adalarturizm.org

Heybeliada’nın en sevilen kahvaltı mekanlarından bir diğeri de samimi atmosferi ve kaliteli servisi ile ön plana çıkan Cafe Gencay‘dır. Restaurant & Cafe olarak hizmet veren bu mekan da 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 190 TL, kahvaltı tabağı ise 70 TL’dir.

Serpme kahvaltısında sucuklu yumurtadan sigara böreğine ve menemene, patates kızartmasından peynir ve reçel çeşitlerine kadar bir kahvaltıda olması gereken hemen her şey var.

Cafe Gencay’da tost fiyatları ise 35 TL’den başlıyor. 2 kişilik alkolsüz güzel bir öğle veya akşam yemeği için de 500 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

 • Adres ; Heybeliada, Ayyıldız Cd. No: 58, 34973 Adalar/İstanbul
 • Telefon ; 0 (216) 351 15 51
 • Çalışma saatleri ; 09:00-22:30

6.Mimosa Cafe

Heybeliada Kahvaltı, Mimosa Cafe
Mimosa Cafe

Heybeliada’nın en bilindik cafelerinden biri olan Mimosa Cafe, ”Ye ve Kalk” konsepti ile hizmet veren oldukça küçük bir mekan.

Hem yemekleri hem de kahvaltısıyla meşhur olan bu mekan, iskeleye çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Restoran bölümü de bulunan bu alkolsüz mekanda 2 kişilik bir yemek için de ortalama 350 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mimosa Cafe’de 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 215 TL. Doyurucu ve zengin bir kahvaltıya sahip olmasıyla sevilen bu mekan da, Heybeliada’da hafta sonu kahvaltısı için düşünülebilecek mekanlardan.

 • Adres ; Heybeliada, Ayyıldız Cd. No:40, 34970 Adalar/İstanbul

7.Çat Kapı Köfte & Mantı

Heybeliada Kahvaltı - Çat Kapı Köfte & Mantı
Çat Kapı Köfte & Mantı

Daha çok mantısı ve köftesiyle ünlü olan bu mekan da, ”Ye ve Kalk” konsepti ile hizmet veriyor. İskeleye yakın bir konumda, çarşı içerisinde yer alan mekanın kahvaltı tabağı ise 85 TL. Oldukça zengin bir kahvaltı tabağı olsa da, biraz pahalı. Zaten mekan ye ve kalk olduğundan dolayı da sınırsız çayın pek bir anlamı da yok gibi.

Pazar günleri kalabalık olan mekanlardan. Özellikle yemek için çok sayıda İstanbullunun müdavimi olduğu bir yer. Kahvaltısı çok çok iyi olmasa da, yemekleri için düşünülebilecek bir yer diyebiliriz.

 • Adres ; Heybeliada, Ayyıldız Cd. 47/A, 34973 Adalar/İstanbul

8.Adaturka Cafe

Heybeliada Kahvaltıcıları, Adaturka Cafe
Adaturka Cafe – foto kaynak ; zomato.com

Kahvaltı tabağı, omlet çeşitleri, sucuklu yumurta ve gözlemeleriyle Heybeliada’nın en sevilen mekanlarından biri olan Adaturka Cafe, hızlı servisi ve güler yüzlü personeliyle iyi bir hafta sonu kahvaltısı için Heybeliada’da gidilecek mekanlardan biri.

Kahvaltının yanı sıra, fast food yemekleriyle de öne çıkan bu mekanda, adanın en iyi limonatasını da içebilirsiniz.

Ada sahilinde yer alan Adaturka Cafe’de kahvaltı tabağı 75 TL, menemen 55 TL,  sigara böreği ve gözlemeler ise 45 TL. Heybeliadaki diğer kahvaltıcılara nazaran biraz daha uygun fiyatlı diyebilirim.

 • Adres ; Heybeliada Mahallesi, Yalı Rıhtım Caddesi, No 34, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +902163519428 (Pazar günü gitmiyorsanız, diğer günler için rezervasyon yaptırmanıza gerek olmayabilir)
 • Çalışma saatleri ; 08:00-23:30
 • Kahvaltı fiyatı ; 2022 yılı itibariyle kahvaltı tabağı 75 TL

9.Torpi Cafe

Torpi Cafe, Heybeliada
Torpi Cafe – kaynak ; zomato.com

Daha çok kahveleriyle adından söz ettiren, Heybeliada kahvaltı mekanları arasında oldukça popüler olan Torpi Cafe, küçük bir mekan olmasına rağmen adanın en iyi kahvaltıcıları arasında yer alıyor.

Samimi atmosferi ve hızlı servisiyle Torpi Cafe’nin Anneanne kahvaltısı da oldukça meşhur. Hem uygun fiyatı hem de bol çeşitiyle sevilen bu kahvaltının fiyatı ise 2022 yılı itibariyle 190 TL (2 Kişilik hazırlanır). Ayrıca kahvaltı tabağı 75 TL, tost çeşitleri ve omlet çeşitleri de 38 TL’den başlıyor.

Kahvaltı tabağında 3 çeşit peynir, bal, reçel, tereyağı, salam, domates, salatalık, yeşil zeytin, siyah zeytin, ceviz, kuru kayısı, haşlanmış yumurta ve 2 adet çay bulunuyor.

 • Adres ; Heybeliada Mahallesi, Ayyıldız Caddesi, No 48, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +905559741689
 • Çalışma saatleri ; 08:30-00:00

10.Paprika

Heybeliada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları, Paprika

Heybeliada’nın en sevilen kahvaltıcılarından biri olan Paprika Cafe‘de kahvaltının yanı sıra, et ve balık yemeklerinin de en çeşitlisini bulabilirsiniz.

Küçük bir mekan olduğundan çok çabuk dolabiliyor, bu yüzden pazar günleri için rezervasyon yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Paprika’da kahvaltı tabağı fiyatı ise 85 TL. Tost fiyatları 35 TL, sucuk yumurta 55 TL, menemen 45 TL ve sigara böreği ise 50 TL.

 • Adres ; Heybeliada Mahallesi, Kışla Ardı Sokak, No 2/B, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +902163511100
 • Çalışma saatleri ; 08:30-23:30

11.Ezop

Heybeliada Kahvaltı Mekanları, Ezop

Heybeliada’da nerede kahvaltı yapılır ? sorusuna en popüler cevaplardan bir tanesi olan Ezop Cafe, adadaki alışılmışın dışında olan kahvaltıcılardan biri. Samimi atmosferi ve ambiyansıyla öne çıkan mekanın süslemeleri de oldukça güzel.

Heybeliada gezilecek yerler listesinin en popüler çekim merkezlerinden biri olan İşgüzar Sokak’ta bir konak içerisinde hizmet veren Ezop Cafe, iskeleden yürüyerek ulaşabileceğiniz kolay bir konumda bulunuyor.

Ezop Cafe, daha çok tatlılarıyla adından söz ettiren bir mekan olsa da, son zamanlarda kahvaltısıyla ön plana çıkan mekanlar arasında yer alıyor.

Ezop Cafe’de kahvaltı sadece cuma, cumartesi ve pazar günleri servis ediliyor. Omlet çeşitlerinin 45 TL’den başladığı mekanda sucuklu yumurta ve sandviçler de 55 TL.

Mekanın 70 TL’ye Fit kahvaltı adı verilen bir menüsü de var. Sadece yoğurt, süt ve pirinç gevreğinden oluşan bu menü de oldukça popüler. Ayrıca kahvaltı tabağı seçeneği de mevcut. Kişi başı kahvaltı tabağı ise 95 TL.

 • Adres ; Heybeliada Mahallesi, İşgüzar Sokak, No: 32, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +905432976722
 • Çalışma saatleri (Hafta sonu) ; 10:00-22:00

12.Nazlıgül Börek

Nazlıgül Börek, Heybeliada
Nazlıgül Börek – kaynak ; zomato.com

Nazlıgül Pasta & Börek adlı mekan, daha çok börekleriyle ünlü olsa da, kahvaltılarıyla da İstanbullunun müdavimi olduğu mekanlardan biri. Adadaki birçok kahvaltıcı gibi salaş bir mekan olan Nazlıgül Cafe’de, börek, poğaça veya simitlerle doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca mekanın kahvaltı tabağı seçeneği de bulunuyor.

Nazlıgül Börek’te kahvaltı fiyatları ise 85 TL’den (Kahvaltı tabağı) başlıyor.

 • Adres ; Heybeliada Mahallesi, Ayyıldız Caddesi, No 54, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +902163519764
 • Çalışma saatleri ; 06:00-23:00

13.Candan Cafe

Candan Cafe, Heybeliada

Daha çok ızgara yemekleriyle ünlü olan Candan Cafe, Heybeliada kahvaltı mekanları arasındaki en büyük mekanlardan biri. Geniş menüsü ve doyurucu kahvaltısıyla da adından söz ettiren bu mekanda tek kişilik kahvaltı tabağı ise 75 TL. Ayrıca sucuk yumurta ve menemen 55 TL ve tost çeşitleri ise 35 TL’den başlıyor.

Candan Cafe’nin serpme kahvaltı seçenekleri de bulunuyor. Eğer 3-4 kişi gidiyorsanız kahvaltınızı 1 kişi eksik söyleyebilirsiniz, çünkü bu mekanın serpme kahvaltıları oldukça doyurucu ve bol malzemeli. Serpme kahvaltı fiyatı ise kişi başı 95 TL.

 • Adres; Heybeliada Mahallesi, Ayyıldız Caddesi, No 52/D, Adalar, İstanbul
 • Telefon ; +902163511515
 • Çalışma saatleri ; 08:30-23:00

Heybeliada kahvaltı fiyatları genel olarak Büyükada ve Burgazada’ya nazaran biraz daha uygun. Listedeki mekanlar da daha çok İstanbullunun tercih ettiği mekanlar arasında. Bizim favorimiz Perili Köşk ve Farklı Bi Yer adlı mekan. Sadece bizim değil, tripadvisor ve zomato’ya göre de birçok İstanbullunun favori mekanları arasında yer alır. Bu yüzden ilk olarak bu iki mekana göz atın deriz. Heybeliada Kahvaltı Mekanları arasında yer alan bu 13 mekanın fiyatları 2022 yılı sonunda güncellenmiştir. Fiyatlar mekanlara göre gideceğiniz tarihlerde daha pahalı olabilir.

BENZER YAZILAR

İLGİLİ YAZILAR