Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiHeybeliada Kahvaltı Mekanları - En Güzel 7 Yer ve Fiyatları

Heybeliada Kahvaltı Mekanları – En Güzel 7 Yer ve Fiyatları

-

Prens Adaları arasında muhteşem doğası, sessiz ve sakin plajları, eşsiz manzara yerleri ve gezip görülecek turistik noktalarıyla muhteşem bir hafta sonu deneyimi sunan Heybeliada, ayrıca güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabileceğiniz ünlü mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Heybeliada kahvaltı mekanları, daha çok adanın sahil kısmında, merkeze yakın yerlerde bulunuyor olsa da adanın iç kısımlarında da daha güzel mekanlar bulunabiliyor.

Heybeliada’da kahvaltı dendiğinde akla ilk gelen yerler, şüphesiz Perili Köşk ve Farklı Bi Yer adlı mekan oluyor. Ancak adada bu popüler kahvaltıcıların dışında daha birçok mekandan bahsetmekte mümkün.

Heybeliada’da güzel bir hafta sonu kahvaltısından sonra çevreyi keşfetmeyi planlıyorsanız Heybeliada gezilecek yerler adlı yazımıza göz atarak adanın en turistik noktalarını haritalı gezi rotası ile birlikte bulabilirsiniz. Ayrıca Heybeliada plajları adlı yazımızda, adanın en iyi ve en popüler olan 5 plajından bahsettik.

Heybeliada Kahvaltı Yerleri ve Fiyatları

Heybeliada kahvaltı fiyatları genel olarak uygun. Yani her bütçeye uygun bir kahvaltıyı adada bulabiliyorsunuz. Bazı kahvaltılar, kahvaltı tabağı olarak servis edilirken, bazı mekanlarda serpme kahvaltı şeklinde daha doyurucu ama biraz daha pahalı kahvaltılar bulunabiliyor. Aşağıdaki 7 mekan, sadece bizim değil birçok İstanbullunun da müdavimi olduğu popüler kahvaltıcılardan.

1.Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Alanı)

Değirmenburnu Tabiat Parkı

Kendi kahvaltılıklarınızı alıp güzel bir kahvaltı sofrası kurabileceğiniz Değirmenburnu Mesire Alanı, piknik alanlarıyla adanın en sevilen yerlerinden. Ayrıca park içerisinde kahvaltısı ve manzarasıyla sevilen bir cafe de var. Hem yeme içme hem de plaja girmek için en güzel spotlardan biri olan Değirburnu Tabiat Parkı‘nda mangal yakılacak alanlar da bulmak mümkün.

Eğer kahvaltı için parkın cafesini tercih edecek olursanız kahvaltı tabağı + bir fincan çay için 2021 yılı itibariyle 40 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca tabiat parkına girişler de ücretli. 

2.Heybeliada Perili Köşk

Perili Köşk – foto kaynak ; tripadvisor.com

Heybeliada’da kahvaltı yapılacak yerler arasında en popüler ve en kaliteli mekanlardan biri olan Perili Köşk, kahvaltı tabağı ile hizmet veriyor. Canlı müziği ve manzarasıyla meşhur olan bu mekan, son zamanlarda adanın en popüler kahvaltıcılarından biri olarak biliniyor.

Perili Köşk’ün kahvaltı tabağı fiyatı ise 40 TL. Bu kahvaltı tabağında ise, 3 çeşit peynir, salam, 2 çeşit reçel, bal, tereyağ, domates, salatalık ve yeşillik var. Omlet çeşitleri ise 15 TL’den başlıyor. 

Perilik Köşk’te kahvaltı yerine güzel bir öğle veya akşam yemeği yemeyi düşünürseniz de 2 kişilik alkollü bir yemek için en azından 160 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Adadaki turist muamelesi görmeyeceğiniz en kaliteli mekanlardan biri olan Perili Köşk, Heybeliada’da manzarasıyla öne çıkıyor.

3.Farklı Bi Yer

Foto Kaynak ; zomato.com

Ye ve Kalk konseptinde hizmet veren mekanlardan biri olan ”Farklı Bi Yer” Heybeliada’da en uygun fiyatlı kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden.

Hızlı Kahvaltı adını verdikleri kahvaltı tabağı zeytin, peynir, domates, salatalık, burgu peyniri ve 2 adet çaydan oluşuyor. Gayet basit bir kahvaltı olsa da, 25 TL gibi bir ücretiyle çok sayıda İstanbullunun tercih ettiği yerlerden. Ayrıca mekanda ”Tam Kahvaltı” adı verilen biraz daha çeşitli kahvaltı tabağı da var. Bunun fiyatı ise 40 TL.

Kahvaltının yanında Heybeliada’da yeme içme için en uygun fiyatlı mekanlardan olan Farklı Bi Yer, fast food yemekleriyle de oldukça popüler.

4.Heyamola

Heyamola – Foto Kaynak ; tripadvisor.com

Heybeliada’da serpme kahvaltısı olan birkaç mekandan biri. Menemenden patates tavaya ve sigara böreğine, acukadan reçel ve peynir çeşitlerine kadar oldukça doyurucu bir kahvaltısı olan Heyamola, kahvaltıda sınırsız çay keyfi yapabileceğiniz mekanlardan. Heyamola’nın serpme kahvaltı fiyatı ise tek kişilik 40 TL. 

Heyamola rakı-balık için de Heybeliada’da tercih edilebilecek en popüler mekanlardan. Mezeleriyle ünlü bu restoranda 2 kişilik alkollü bir akşam yemeği için de en azından 220 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Heyemola deniz kenarında güzel bir manzaraya sahip bir konumda bulunur.

5.Cafe Gencay

Cafe Gencay – Foto Kaynak ; adalarturizm.org

Heybeliada’nın en sevilen kahvaltı mekanlarından bir diğeri de samimi atmosferi ve kaliteli servisi ile ön plana çıkan Cafe Gencay‘dır. Restaurant & Cafe olarak hizmet veren bu mekan da 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 90 TL, kahvaltı tabağı ise 24 TL’dir. 

Serpme kahvaltısında sucukluk yumurtadan sigara böreğine ve menemene, patates kızartmasından peynir ve reçel çeşitlerine kadar bir kahvaltıda olması gereken hemen her şey var.

Cafe Gencay’da tost fiyatları ise 14 TL’den başlıyor. 2 kişilik alkolsüz güzel bir öğle veya akşam yemeği için de 120 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

6.Mimosa Cafe

Heybeliada Kahvaltı
Mimosa Cafe

Heybeliada’nın en bilindik cafelerinden biri olan Mimosa Cafe, ”Ye ve Kalk” konsepti ile hizmet veren oldukça küçük bir mekan.

Hem yemekleri hem de kahvaltısıyla meşhur olan bu mekan, iskeleye çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Restoran bölümü de bulunan bu alkolsüz mekanda 2 kişilik bir yemek için de ortalama 100 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mimosa Cafe’de 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 85 TL. Doyurucu ve zengin bir kahvaltıya sahip olmasıyla sevilen bu mekan da, Heybeliada’da hafta sonu kahvaltısı için düşünülebilecek mekanlardan.

7.Çat Kapı Köfte & Mantı

Heybeliada Kahvaltı - Çat Kapı Köfte & Mantı
Çat Kapı Köfte & Mantı

Daha çok mantısı ve köftesiyle ünlü olan bu mekan da, ”Ye ve Kalk” konsepti ile hizmet veriyor. İskeleye yakın bir konumda, çarşı içerisinde yer alan mekanın kahvaltı tabağı ise 35 TL. Oldukça zengin bir kahvaltı tabağı olsa da, biraz pahalı. Zaten mekan ye ve kalk olduğundan dolayı da sınırsız çayın pek bir anlamı da yok gibi. 

Pazar günleri kalabalık olan mekanlardan. Özellikle yemek için çok sayıda İstanbullunun müdavimi olduğu bir yer. Kahvaltısı çok çok iyi olmasa da, yemekleri için düşünülebilecek bir yer diyebiliriz.

Heybeliada kahvaltı fiyatları genel olarak Büyükada ve Burgazada’ya nazaran biraz daha uygun. Listedeki mekanlar da daha çok İstanbullunun tercih ettiği mekanlar arasında. Bizim favorimiz Perili Köşk ve Farklı Bi Yer adlı mekan. Sadece bizim değil, tripadvisor ve zomato’ya göre de birçok İstanbullunun favori mekanları arasında yer alır. Bu yüzden ilk olarak bu iki mekana göz atın deriz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Ahi Çelebi Camii

Ahi Çelebi Camii Hakkında Bilgi & Ulaşım, Tarihi, Hikayesi

0
Tarihi Yarımada sınırları içerisinde, Eminönü'nde Haliç sahil şeridinde yer alan, tarihi 1500 yıllara kadar uzanan Ahi Çelebi Camii, daha çok su baskınları ile gündeme...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!