Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiBüyükada Plajları ; En İyi 10 Plaj Ve Giriş Ücreti (2022)

Büyükada Plajları ; En İyi 10 Plaj Ve Giriş Ücreti (2022)

-

“Büyükada, İstanbul’un karmaşasından, gürültüsünden ve kalabalığından kaçıp gidebileceğiniz sessiz sakin ve huzurlu bir yerdir diyenlere aldırmayın. Henüz vapurdayken bunalabileceğiniz bir turist kalabalığı sizi bekliyor. Adaya adımınızı attığınız andan itibaren ise bir İstiklal, bir Kadıköy meydanı nasıl kalabalık oluyorsa işte Büyükada da öylesine bir kalabalık ile karşılaşıyorsunuz. Büyükada plajları ise, en az ada merkezi kadar kalabalık ve yoğun bir insan trafiğine sahip.

Büyükada’da denize girilecek en popüler yerler, Nakibey Plajı, Yörükali Plajı ve Prenses Koyu. Bu 3 plaja girişler ücretli. Ayrıca adanın en kalabalık olan plajları. Bu 3 plajın dışında, biraz daha sakin ve sessiz olan plajlar da ada içerisinde bulunabiliyor. Bu plajlara da Büyükada İskelesi’nden ücretsiz olarak hareket eden küçük teknelerle ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Büyükada’da plajlardan sonra güzel bir gezi yapmayı planlıyorsanız da, Büyükada gezilecek yerler adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın. Kahvaltı için de Büyükada kahvaltı mekanları adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

En Güzel Büyükada Plajları

 1. Nakibey Plajı ; Aile Plajı (Damsız Girilmez)
 2. Aya Nikola Halk Plajı ; En dalgasız plaj
 3. Prenses Koyu Plajı ; En Sakin Plaj
 4. Yörükali Plajı ; Çocuklu ailelerin favorisi – Favorimiz
 5. Eskibağ Halik Koyu Plajı ; En Uzun Plaj (Büyükada’nın en iyi plajları arasında ilk sıralarda yer alıyor)
 6. Yada Beach Club ; En Eğlenceli
 7. Büyükada LOC’ADA ; En pahalı ama farkı yok
 8. Kumsal Aile Plajı ; En sessiz aile plajı
 9. Nizam Plajı ; Bol deniz analı ve yosunlu
 10. Blue Beach Büyükada ; En sevilen

Bu 10 plaj arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız ; eğer küçük çocuklarınızla ailece bir plaj deneyimi yaşamak istiyorsanız Nakibey veya Yörükali Plajı’nı, sevgilinizle, eşinizle, dostunuzla gidiyorsanız Prenses koyu ve bu plajları denediyseniz Blue Beach Büyükada’ya göz atma zamanınız gelmiş demektir.

1.Nakibey Plajı

Nakibey Plajı
Büyükada Plajları
Nakibey Plajı

Bir aile işletmesi olan Nakibey Plajı, 1984 yılından beri hizmet veren en eski Büyükada plajları arasında yer alıyor. Denizi sığ ve boy seviyesine kadar kumlu olan bu plajı diğer plajlardan ayıran en önemli özellik, buranın bir aile plajı olması. Yani damsız olarak plaja giremiyorsunuz.

Restoran, büfe ve cankurtaran olanaklarına da sahip olan Nakibey Plajı 2022 giriş ücreti ise hafta içi ve cumartesi günleri 120 TL pazar günü ise 150 TL‘dir. Çocuklar (7-12 yaş) %50 indirimli olarak plaja girebiliyor. 0-7 yaş arası çocuklar ise ücretsiz.

Giriş ücretine şezlong, şemsiye, sehpa, duş, tuvalet ve giyinme kabini dahil. Ada merkezinden tekne servisine gerek kalmadan plaja yürüyerek 20 dakika gibi bir sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Nakibey Plajı, ayrıca konaklama birimleriyle de hizmet veriyor. Eğer Büyükada’da konaklama gibi bir planınız varsa, tertemiz odaları ve olumlu birçok konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesise de göz atabilirsiniz.

 • Adres;Maden, NAKİBEY ÇIKMAZI NO:17
 • Telefon ; (0216) 382 45 01
 • Nakibey Plajı 2022 giriş ücreti ; Hafta içi 120, hafta sonu ise 150

2.Aya Nikola Halk Plajı

Aya Nikola Halk Plajı – foto kaynak ; adalardan.net

Büyükada’nın en dalgasız plajı olmasıyla ünlü Aya Nikola Plajı, yüzmeyi yeni yeni öğrenenler için en ideal plaj. Hem güvenli oluşu hem de tertemiz bir denize sahip oluşu bu plajın öne çıkan özelliklerinden.

Maden tarafında yer alan bu plaja yürüyerek gitmek biraz zor olabiliyor. Bu yüzden Büyükada iskelesinin hemen yanından hareket eden motor seferlerini kullanarak bu plaja ulaşabilirsiniz. Plaja yürüyerek gitmek isterseniz de yolculuk yaklaşık olarak 1 – 1.5 saat sürüyor.

Plaj içerisinde şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş imkanları da bulunuyor. Ayrıca plajın hemen yanında bulunan Aya Nikola Butik Hotel‘de yeme içme olanakları da var.

Büyükada’da konaklamayı planlıyorsanız bu küçük otel de, yüksek konuk değerlendirme puanı, olanakları ve fiyatıyla düşünülebilir.

 • Aya Nikola Plajı 2022 giriş ücreti ise ; hafta içi 75 TL ve hafta sonu 100 TL’dir. Ayrıca plajda cankurtaran hizmeti de bulunuyor.
 • Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cad. Ayanikola Mevkii No:156
 • Telefon: (0216) 382 41 43

3.Prenses Koyu Plajı

Büyükada Plajları
Prenses Koyu Plajı – foto kaynak ; kesifperisi.com

Birçok İstanbullunun müdavimi olduğu Büyükada plajları arasında olan Prenses Koyu Plajı, Yörükali Plajı’na da yakın bir konumda bulunuyor. Bu plaja Mavi Marmara iskelesinin hemen yan tarafından hareket eden ücretsiz teknelerle rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kafa dinlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği plajlardan biri olan Prenses Koyu Plajı, sessizliği ve huzurlu atmosferiyle ilgi gören nadir plajlardan biri.

Burası 350 kişilik kapasiteli ve bir otele ait. Otelin hemen önünde yer alan Prenses Koyu Plajı’nın 2022 giriş ücreti ise hafta içi ve cumartesi günleri 120 TL, pazar günleri ise 140 TL’dir. 0-7 yaş arası çocukların ücretsiz olarak girebildiği plaja, 7-12 yaş arası çocuklar %50 indirimli olarak girebiliyor.

Restoran hizmetinin de olduğu bu plajın giriş ücretine, şezlong, şemsiye, emanet dolabı, duş ve tuvalet dahil. Ayrıca plajda cankurtaran hizmeti de bulunuyor.

 • Adres: Kamelya Sok. No:14 Büyükada
 • Telefon : 0216 382 62 25

4.Yörükali Plajı

Yörükali Plajı

Tıpkı Nakibey Plajı gibi köklü bir plaj olan Yörükali Plajı‘nın tarihi 1980 yılına kadar uzanıyor. Büyükada’daki en iyi bilinen plajlardan biri olduğu için de özellikle pazar günleri aşırı kalabalık olabiliyor.

Yörükali Plajı’na Büyükada İskelesi’nin yanından ücretsiz teknelerle 15-20 dakika içinde rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu plajın özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmesinin nedeni, Yörükali’nin hem kumluk bir plaj olması hem de sığ bir denize sahip olması.

Büyükada Beach kültürünü yansıtan bu plajda konaklama olanakları da bulunuyor. Ayrıca Motel müşterileri için giriş ücretsiz. Plajda cankurtaran ve çocuk oyun alanları bulunduğu gibi, kahvaltı hizmeti ve kendin pişir kendin ye olanağı da bulunuyor.

Yörükali Plajı 2022 giriş ücreti ise hafta içi 120 ve hafta sonu ise 150 TL (0-7 yaş arası ücretsiz – 7-12 yaş arası çocuklar ise %50 indirimli). Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş, tuvalet ve sehpa dahil.

Plajda serpme kahvaltı fiyatı ise 2 kişilik 250 TL ve 300 TL’ye de kendin pişir kendin ye hizmetinden yararlanabiliyorsunuz.

 • Adres: Nizam Mh Yörükali Mevkii Yörükali Tesisleri
 • Telefon: (0216) 382 73 41

5.Eskibağ Halik Koyu Plajı

Eskibağ Halik Koyu Plajı – foto kaynak ; eskibagplaji.com

Adadaki diğer plajlara nazaran daha uygun bir giriş ücreti olan Eskibağ Plajı veya diğer adıyla Halik Koyu Plajı, adadaki en uzun plaj olmasıyla öne çıkıyor. Oldukça geniş ve uzun bir plaj olduğundan pazar günleri bile rahatlıkla yer bulunabiliyor. Yine iskele yanından tekneler ile ücretsiz olarak bu plaja ulaşım da mümkün.

Bu plaj çevresinde kamp yapılabilecek alanlar olduğu gibi, piknik yapılacak yerler de bulunabiliyor. Ayrıca plajda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir kır gazinosu ve restoran da var. Bu plajın öne çıkan özelliği ise diğer plajlara göre biraz daha uzak bir konumda bulunması ve bu özelliğiyle adanın en sakin plajı olmasıdır.

Tertemiz denizi ile ünlü Eskibağ Halik Koyu Plajı 2022 giriş ücreti ise hafta içi ve cumartesi günleri 90 TL, pazar günleri ise 120 TL’dir. 7 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz olarak plaja girebilirken, 7 yaş üzeri çocuklardan tam ücret alınıyor. Bu yüzden de çocuk dostu bir plaj diyemiyoruz.

6.Yada Beach Club – KAPANDI

Yada Beach Club

Büyükada’da Beach Club hizmeti veren ve bu hizmeti de fazlasıyla yerine getiren plajlardan biri olan Yada Beach Club, adanın en sevilen ve en çok tercih edilen plajları arasında geliyor. Sushi’si ile de ünlü olan bu plaj, hem sunduğu olanaklar ve atmosferi hem de müşterileriyle bir tık daha kaliteli bir plaj denebilir.

Adanın eğlenceli ve hareketli plajlarından biri olduğu için de daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Adadaki birçok plajda olduğu gibi bu plajada ada iskelesinin yanından hareket eden tekneler ile ulaşabiliyorsunuz.

Yada Beach Club’un en güzel özelliği ise hafta sonu canlı performans partilerine ev sahipliği yapıyor olması. Sıkılmadan tüm gününüzü geçirebileceğiniz bu plaj, yeme içme konusunda da oldukça geniş menüye sahip.

NOT : Yada Beach Club kalıcı olarak kapanmıştır.

7.Büyükada LOC’ADA

Büyükada LOC’ADA

Büyükada LOC’ADA daha çok rakı-meze mekanlarından biri olarak ünlü olan bir tesis. Ancak plajıyla da son zamanlarda adından çokça söz ettirmektedir. Plaj alanı biraz küçük. Bu yüzden de pazar günleri yer bulmak pek kolay olmuyor. LOC’ADA giriş ücreti ise 150 TL. Bu giriş ücretine bir alkolsüz içecek, şezlong ve şemsiyeler de dahil.

Büyükada’daki en pahalı giriş ücretine sahip olmasından dolayı da çok tercih edilen bir plaj değil. Zaten ödediğiniz fazladan ücretin, bariz bir karşılığını da alamıyorsunuz.

 • Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cd. No:175
 • Telefon: 0531 525 12 32

8.Kumsal Aile Plajı

Kumsal mevkiinde güzel bir konumda yer alan Kumsal Aile Plajı da, çocuklu ailelerin Büyükada’da plaj keyfi yapmak için en çok tercih ettiği yerlerden. Sakin ve huzurlu atmosferiyle sevilen bu plaja giriş ücreti ise hafta içi ve cumartesi günleri 100 TL, pazar günleri ise 120 TL. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş ve tuvalet de dahil.

9.Nizam Plajı

Büyükada’daki en güzel plajlar arasında olan, iskeleden teknelerle rahatlıkla ulaşabileceğiniz Nizam Plajı, biraz küçük ve daha az tercih edildiğinden adanın en sakin plajlarından biri olarak biliniyor.

2022 yılı itibariyle Nizam Plajı’na giriş ücreti hafta içi 90 TL ve hafta sonu ise 110 TL. Giriş ücretine şezlong, şemsiye, duş ve tuvalet de dahil. Ayrıca yeme içme için güzel bir yere sahip.

10.Blue Beach Büyükada

Büyükada Plajları
Blue Beach Büyükada

Bize göre Büyükada’nın en güzel plajı. Kalabalık bir plaj deneyimi sunan bu plaj, daha çok gençler tarafından tercih ediliyor olsa da, ailece de tercih edilebilecek bir plaj. Restoran, cafe ve cankurtaran olanaklarına da sahip olan bu plaj 24 saat açık olmasıyla da dikkat çekiyor.

Hafta sonları canlı performans partilerine de ev sahipliği yapan Blue Beach Büyükada 2022 giriş ücreti ise hafta içi 90 TL, hafta sonu ise 110 TL’dir.

Plajda sık sık plaj partileri de yapılıyor. Bu partilere katılmak istiyorsanız da, ayrıca bir ücret ödemeniz gerekiyor. Yani plaja giriş ücreti ile bu partilere katılamıyorsunuz.

Adanın en yeni plajlarından biri olan Blue Beach, Büyükada’ya beach club deneyimi getiren en özel ve en iyi plajlardan. Son zamanlarda hızla popülaritesi artan bir plaj olduğundan dolayı da pazar günleri aşırı yoğun olabiliyor. Plajın haritadaki konumu için tıklayın.

BENZER İÇERİKLER

Büyükada Plajları Hakkında Birkaç İpucu

Adadaki plajların hepsine Büyükada iskelesinin yanından hareket tekneler ve motorlarla ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz.

Plajların büyük bir bölümü en geç 10:00’da açılmaktadır ve hemen hemen hepsinde cankurtaran hizmeti bulunuyor.

Adada parti için tercih edilebilecek 2 plaj vardı, Ancak Yada Beach Club’un tamamen kapatılmasından dolayı artık sadece Blue Beach var.

Büyükada’daki plajların hepsine giriş ücretli. Yani havlunuzu alıp gidebileceğiniz, şezlong ve şemsiye kiralamadan bir plaj deneyimi yaşayabileceğiniz yer maalesef yok.

Ada içindeki plajların hepsinde yeme içme konusunda olanaklar da var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

0
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan “Anadolu Kavağı”, her noktasında denizi hissedebileceğiniz, tarihi, doğası ve birbirinden ünlü mekanlarıyla eşsiz bir balıkçı kasabası. İstanbullunun popüler...
error: Content is protected !!