Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiAğva'da Ne Yenir & Nerede Yenir? Yemek ve Kahvaltı Mekanları

Ağva’da Ne Yenir & Nerede Yenir? Yemek ve Kahvaltı Mekanları

Ağva'da ne yenir & nerede yenir ? ; Doğal manzaraya karşı kahvaltı yapabileceğiniz ve en romantik akşam yemekleri için tercih edilen popüler 7 mekanı ve bu mekanlar hakkında bilgileri ve fiyatları yazının devamında bulabilirsiniz...

-

Doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferiyle İstanbul‘a yakın hafta sonu kaçış noktalarından biri olan Ağva, koyları, mağaraları, şelaleleri ve muhteşem manzarasının yanı sıra, Karadeniz’e ve yöreye özgü yemekleriyle de ünlü. Birbirinden kaliteli restoranlara ev sahipliği yapan bu tatil kasabasında köy kahvaltısı ise birçok İstanbullunun favorilerinden. Ağva’da ne yenir ? sorusuna cevap olarak balıklardan kebaplara, ızgara tavuklardan yöreye özgü lezzetlere kadar her damak zevkine hitap eden yemeklerden bahsetmek mümkün.

Taze balıkları ve mezeleriyle, Ağva’da rakı-balık mekanları oldukça ünlü. Bunun yanı sıra, nehir kenarında yer alan manzaralı mekanlar ve köylerde bulunan ev yemekleri sunan küçük restoranlar da Ağva’da yeme içme için rağbet görüyor.

Ağva’da Ne Yenir & Nerede Yenir ? Ağva’da Yemek Yenecek En Güzel Yerler

Greenline Guesthouse Restaurant – foto kaynak ; kucukoteller.com

Tam bir balık cenneti olan Ağva’da, balıklarınızı kendiniz tutup yiyebileceğiniz gibi günlük taze olarak yöre balıkçıları tarafından tutulan, sazan, turna, alabalık, torik, lakerda, sardalye, lüfer ve istavriti deneyebilirsiniz.

Göl kenarındaki mekanlar, tatilcilerin Ağva’da yeme içme için en çok tercih ettiği yerler olsa da, merkez dışında da birbirinden ünlü balık restoranları bulunabiliyor. Ayrıca Ağva’daki otellerin büyük bir bölümü, Restaurant&Cafe olarak da hizmet veriyor. Ağva’nın merkezinde yeme içme için güzel bir mekan arıyorsanız, otellere de göz atabilirsiniz.

1.Manzaraya Karşı Kahvaltı Sevenlere ; Keyf-i Tıkır

Keyf-i Tıkır – Foto ; zomato.com
Keyf-i Tıkır – Foto ; zomato.com

Huzur dolu atmosferi, manzarası, gözlemeleri ve serpme kahvaltısıyla ünlü olan Keyf-i Tıkır, sobada ekmeklerinizi ısıtıp servis eden bir mekan. 08:30-19:00 saatleri arasında hizmet veren bu mekanda, kahvaltının yanı sıra günün her saati atıştırmalık yemekleri deneyebileceğiniz gibi, manzaraya karşı bol köpüklü güzel bir Türk kahvesi de içebilirsiniz.

Mekanda balık, et veya ızgara gibi yemekler bulunmuyor. Keyf-i Tıkır daha çok kahvaltı veya manzara eşliğinde bir şeyler içmek için tercih edebileceğiniz mekanlardan.

Sadece bizim değil, çok sayıda İstanbullunun müdavimi olduğu mekanlardan biri olan Keyf-i Tıkır, Ağva merkezinde Yakuplu Caddesi’nde kolay bir şekilde bulabileceğiniz bir konumda bulunuyor. Tek kişilik serpme kahvaltı fiyatı 2021 yılı itibariyle 55 TL. Omlet çeşitleri 14 TL’den ve gözleme çeşitleri ise 18 TL’den başlıyor.

 • Adres; Ağva Merkez Mahallesi, Yakuplu Caddesi
 • Telefon ; +905428253136

2.Hem Otel Hem Restaurant ; Greenline Guesthouse

Greenline Guesthouse – Foto ; etstur.com
Greenline Guesthouse – Foto Kaynak ; kucukoteller.com

Greenline Guesthouse, aslında Ağva’da konaklama için tercih edilebilecek en kaliteli ve en popüler yetişkin oteli. Ancak otelin restaurant & cafe bölümü var ve en az otel kadar popüler ve kaliteli.

Eğer çift olarak Ağva’yı ziyaret ediyor ve romantik bir atmosfere sahip olan şık, kaliteli ve manzaralı bir yer arıyorsanız, sanıyoruz Greenline bunun için en ideal yerlerden.

Çocuklu aileler için pek uygun olmasa da, çift veya yalnız olarak Ağva’yı ziyaret edenlerin güzel bir kahvaltı veya öğle/akşam yemeği için yada sadece huzurlu bir manzara eşliğinde Türk kahvesi içmek için tercih edilebilecek bir yer.

Ağva da Yeme İçme
Greenline Guesthouse Restaurant

Greenline’da ”Ev Kahvaltısı” adını verdikleri serpme kahvaltı fiyatı tek kişilik 70 TL (2021). Ağva’da diğer mekanlara nazaran biraz pahalı, ancak oldukça doyurucu ve çeşitli bir kahvaltıya sahip ve manzarası da birçok mekandan daha iyi olduğundan düşünülebilecek seçeneklerden.

Salataların 25 TL’den hamburger çeşitlerinin 40 TL’den, makarna çeşitlerinin 30 TL’den, ızgara çeşitlerinin 45 TL’den ve biraların (33cl) 30 TL’den başladığı bu mekanda 2 kişilik alkollü bir yemek için de en azından 220 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Otel, restaurant & cafe olarak 09:00-24:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 • Adres ; Ağva Merkez Mahallesi, Yakuplu Caddesi No 264
 • Telefon ; +902167218491

3.Lüks Severlere; Park Mandalin Hotel Restaurant

Park Mandalin Hotel Restaurant
Foto Kaynak ; etstur.com

Ağva’nın en şık ve en modern konaklama birimlerinden biri olan Park Mandalin Hotel, bir restoran olarak da faaliyet gösteriyor. Nehir kenarındaki eşsiz manzarası ile sevilen otel restoranında yemekler ve kahvaltı fiyatları biraz pahalı. Fakat kaliteli ve güzel bir manzaraya sahip mekan arıyorsanız Park Mandalin tercih edilebilir.

Otelin iskelesine kurulmuş restoranında ister güzel bir hafta sonu kahvaltısı, ister balık, köfte, tavuk ızgara seçenekleriyle güzel ve romantik bir akşam yemeğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

09:00-21:00 saatleri arasında hizmet veren otel restoranında 2 kişilik alkollü bir yemek için ortalama 220-250 TL arası bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Park Mandalin’de serpme kahvaltı fiyatı ise 2 kişilik 140 TL (2021).

 • Adres ; Mandalin Motel, Ağva Merkez Mahallesi, Yakuplu Caddesi, No 246
 • Telefon ; +902167218205

4.Çiftlere Özel; Wineport Lodge Restaurant

Ağva da ne Yenir
Wineport Lodge Restaurant – Foto ; etstur.com
Ağva Yeme İçme Rehberi
Wineport Lodge Restaurant – Foto kaynak ; etstur.com

Birçok müdavimi olan mekanlardan biri olan Wineport Lodge Restaurant, kışın şömineli restoran bölümünde yazın Göksu Nehri kıyısında doğanın keyfine, farklı lezzetler ile değer katmak isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Hemen hemen her gece canlı müzik eşliğinde Babil Şarap Evi’nde farklı bir şarap deneyimi sunan bu restoran da bir otel işletmesine ait.

Ağva merkezinde 09:30-22:30 saatleri arasında hizmet veren restoranda kahvaltı hizmeti de bulunuyor. Doyurucu ve çok çeşitli serpme kahvaltı fiyatı ise tek kişilik 65 TL. Yemek fiyatları ise Ağva’daki birçok mekana nazaran daha pahalı. 2 kişilik alkollü bir yemek için ortalama 260-300 TL arasında bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz.

 • Adres ; Dolmabahçe Caddesi No 48, Ağva
 • Telefon ; +902167257525

5.Sadece Manzara; Kilimli Restaurant

Kilimli Restoranın manzarası

Ağva’da ne yenir & nerede yenir ? sorusuna en popüler cevaplardan biri de manzarasıyla ünlü Kilimli Restaurant‘tır. Fakat daha çok manzara arayanların, lezzet ve hizmet konusunda beklentisi düşük olanların tercih edebileceği bir mekan. Yemekler ve servis konusunda her ne kadar çok olumlu düşünmüyor olsak da, zomato ve tripadvisor gibi sitelerde lezzetli yemeklerin ve iyi servisin olduğunu söyleyenler de var.

Manzaraya karşı bir şeyler içmek için ideal bir mekan olsa da yemek için Kilimli Restoranı tercih etmeden önce, müşteri yorumlarına da mutlaka göz atın deriz. Bu mekanda kahvaltı hizmeti yok. Rakı-meze, rakı-balık veya şarap ve mezeler için tercih edilebilecek bir mekan. 2 kişilik alkollü bir yemek için de ortalama 220 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 • Adres ; Dikbucaklı Köyü, Kilimli Koyu
 • Telefon ; +902167218400

6.Ucuz Kahvaltı Severim Diyenlere; Mola Gözleme Evi

Daha çok uygun fiyatı ve lezzetli gözlemeleriyle sevilen Mola Gözleme Evi, Şile-Ağva tarafına giderken yol üstündeki popüler lezzet duraklarından. Kıymalı, patatesli, kaşarlı ve ıspanaklı böreklerinin yanı sıra, börekleriyle de adından söz ettiren Mola Gözleme Evi, Ağva’da güzel bir hafta sonu kahvaltısı için tercih edilebilecek mekanlardan.

Gözlemenin dışında kahvaltı tabağı da bu mekanda bulunabiliyor. 07:00-23:00 saatleri arasında hizmet veren bu mekanı günün her öğünü için düşünebilirsiniz. Gözleme çeşitleri 12 TL, börek çeşitleri ise 13 TL’den başlıyor.

 • Adres ; Üvezli Köyü, Şile Yolu Gözlemeciler Sitesi No:4
 • Telefon ; +905352400391

7.Gizli Bahçe Restoran

Gizli Bahçe Restoran – Foto kaynak ; zomato.com

Ağva’da ne yenir ? sorusuna çok farklı menü ile cevap bulabileceğiniz mekanlardan biri olan Gizli Bahçe Restoran, sessiz ve huzurlu atmosferiyle Ağva’nın en popüler mekanlarından. Göksu Deresi üzerinde yer alan bu mekanın açık ve kapalı alanı bulunuyor.

Mezelerin en iyisini ve balığın en tazesini bulabileceğiniz bu mekan da, Ağva merkezinde kolayca ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor.

Kahvaltı servisi de olan Gizli Bahçe Restoranın sucukları da kendi yapımı. Bu yüzden de oldukça taze ve farklı bir lezzete sahip. 2 kişilik alkollü bir yemek için ortalama 220-250 TL ücret ödeyebileceğiniz bu mekanda tek kişilik serpme kahvaltı fiyatı ise 60 TL.

 • Adres; Sazgeyin Mevki, Göksu Deresi Yanı, No 1
 • Telefon; +902167217223
Ağva da Ne Yenir ?
Ağva Kahvaltı Mekanları

Ağva’da ne yenir ? sorunuza cevap olabilecek bu mekanlara göz attıktan sonra, eşsiz bir Ağva turu için Ağva gezilecek yerler adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın. Hafta sonu kaçamaklarının güzel adresi olan Ağva’da gezip görülecek yerleri ve yapılacak birçok turistik aktiviteyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Alman Çeşmesi İstanbul

Alman Çeşmesi Tarihi, Mimari Özellikleri, Ulaşım ve Bilgiler

0
Bizanslıların Hipodrom, Osmanlıların ise At Meydanı dediği meydanda yer alan Alman Çeşmesi, Almanya'da yapılmış olup parçalara ayrıldıktan sonra gemiler ile İstanbul'a getirilmiş. 27 ocak...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!