Ana Sayfaİstanbul Gezi RehberiAğva Gezilecek Yerler - Haritalı Gezi Rotası

Ağva Gezilecek Yerler – Haritalı Gezi Rotası

-

İstanbul’a yakın, doğal güzellikleriyle insanı mest eden bir sahil kasabası olan Ağva, hafta sonu kaçamaklarının en güzel adreslerinden. Kamp yapabileceğiniz mangal yerleri, göl kenarı, nehir kenarı veya orman… Her doğa severe göre huzurlu bir atmosferi, tertemiz havayı veya manzarayı burada bulabiliyorsunuz. Ağva gezilecek yerler, kasabanın çevresine dağılmış doğal noktaları ile öne çıkıyor. Birbirinden güzel ”Trekking” veya köy turları ile Ağva’yı keşfedebileceğiniz gibi şahsi araçlarınızla da kolay bir gezi rotası çıkarılabiliyor.

Hem denize girebileceğiniz küçük bir tatil kasabası, hem de kültür gezisi yapıp, doğanın içinde kaybolabileceğiniz enfes bir yer olan Ağva, İstanbullunun yanı sıra, çevre illerden de çok sayıda tatilcinin popüler kaçış noktalarından biri olarak bilinir. Ağva’da, gezilecek yerlerden yapılacak turistik aktivitelere, plajlara ve köylere kadar dolu dolu bir gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz.

AĞVA GEZİLECEK YERLER

Ağva’da gezip görülecek turistik noktaların büyük bir bölümü civar bölgelerde bulunuyor olsa da, merkezde görülmeye değer çok sayıda doğal güzelliği ve turistik cazibe merkezlerini de bulabiliyorsunuz. İster araçlarınızla ister turlarla veya bisikletler Ağva’da popüler yerlere rahatlıkla ulaşılabilir.

1.Göksu Nehri

Foto kaynak ; agvam.com

Ağva’da yapılacak en güzel şeylerden biri de, kusursuz doğası, tertemiz havası ve leziz balıklarıyla ünlü Göksu Nehri‘nin muhteşem manzarasını görmek ve nehirde güzel bir sandal turuna çıkmaktır. Balık dahi tutabileceğiniz bir imkan sunan sandallar ile Göksu’nun denize karıştığı noktaya ulaşabiliyorsunuz. Sandalın yerine kanolar veya motorlarla da, Göksu’nun diğer yakasına geçmek mümkün.

Özellikle sessizliği ve huzurlu atmosfere sahip olmasıyla sevilen Göksu Nehri’nde sandala binmek, birçok İstanbullu çiftin favori aktivitelerinden. Grup olarak Ağva’yı ziyaret ediyorsanız motor çok daha mantıklı olabilir, ancak o sessizliğin hakim olduğu huzurlu atmosfere sahip bölgede motorlar yerine sandalları ciddi anlamda düşünün derim.

2.Aşıklar Yolu

Foto Kaynak ; tatiliyet.com

Yeşilçay Deresi kıyısına paralel olarak Rıhtım Caddesi boyunca uzanan Aşıklar Yolu, Ağva’nın en sevilen yerlerinden. Oldukça sakin, keyifli ve romantik bir atmosfere sahip olmasından dolayı da daha çok çiftlerin ziyaret ettiği bir yer olarak biliniyor.

Bu gezinti yolu üzerinde balıkçı barınakları, tekne yapım atölyeleri, rengarenk çiçekler ve iskeleler yolculuğunuza eşlik ediyor.

Ayrıca burası, deredeki balıkçılları gözlemlemek için de Ağva’daki en iyi spotlardan biri olarak bilinir. Tabii limana yaklaştıkça balıkçılların yanı sıra, kaz ve yaban ördekleri gibi pek çok hayvan türü de görülebiliyor. Balıkçılığa merakınız varsa yol boyunca göreceğiniz iskelelere oturup balık tutabilirsiniz. Ancak burada balık yakalamak öyle 5-10 dakikada olacak gibi bir şey olmadığından yeteri kadar zaman ayırmanızda da yarar var. 

Aşıklar Yolu’ndan denize doğru bir gezi rotası yapacak olursanız, Ağva’nın merkezine birbirinden güzel ara sokaklardan geçerek ulaşabiliyorsunuz. 

3.Kilimli Koyu

Kilimli Koyu – Foto Kaynak ; tr.pinterest/folkloriktur

Bembeyaz kumuyla tropikal adaları andıran Kilimli Koyu, Ağva’da denize girebileceğiniz en güzel noktalardan.

Karadeniz ve hırçın dalgalar… Sonuç ise bir açık hava galerisine dönüşmüş kalkerli kayalar. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bu kalkerli kayaların arasında tertemiz denizin keyfini çıkarabilir, çevrenizdeki doğal güzelliği seyredebilirsiniz. 

Ağva’nın uslu çocuğu olarak da bilinen Kilimli Koyu’nun denizi sakin, kumları yumuşak ve beyazdır. Ağva’nın merkezine ortalama 20 dakika mesafede olan bu koya ulaşım ise oldukça kolay. Yeşilçay Deresi’nin deniz ile birleştiği noktadan sandallar ile karşıya geçip, kısa bir yürüyüş sonrasında Kilimli Koyu’na ulaşabiliyorsunuz. Yaz aylarında Ağva’yı ziyaret ediyorsanız Kilimli Koyu da Ağva’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı.

Sizi hayattan soyutlayacak muhteşem atmosferiyle hatıralarınıza kazınacak bir deniz deneyimi sunan Kilimli Koyu’na da hazırlıklı gidin. Burası Ağva’da piknik yapabileceğiniz güzide bir yer.

4.Onbir Göller Vadisi

Foto Kaynak ; wineportagvaotel.com

Hacıllı Köyü‘nden çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz konumda bulunan Onbir Göller Vadisi, henüz çok bilinmiyor olsa da, baş döndüren bu doğa harikası her geçen gün Ağva’da popülaritesi artan turistik noktalardan.

Göksu Vadisi’nden Hacıllı Köy’de bulunan değirmeni arkanıza alıp yürüdüğünüzde ilk göle ulaşıyorsunuz. İşte Onbir Göller Vadisi tam olarak buradan başlıyor. Bu yol üzerinde irili ufaklı göller birbirini izliyor. Kolay bir gezi güzergahı olmasa da, diğer gölleri de görmek mümkün.

Çok iyi bilinen bir yer olmadığından dolayı, yeteri kadar bilgi sahibi olmadan gidilmemesi öneriliyor. Kayalardan düşmekten başka bir tehlikesi olmadığından denemeye değer bir gezi güzergahı diyebiliriz. Ağva’da bulunan tur firmalarından da özel bir rehber eşliğinde de gezilebilir.

5.Hacıllı Köyü

Ağva Gezi Rehberi
Hacıllı – foto kaynak ; acquaverde otel

İstanbul’a yakın eşsiz bir doğa içinde kamp deneyimi sunan Hacıllı Köyü, son zamanlarda kampçıların en uğrak gezi güzergahları arasında yer alıyor. Yeşilliğin arasından akan nehri, kolayca ulaşabileceğiniz şelalesi ve mağarasıyla her kampçıya hitap eden bir deneyim sunuyor. 

Hacıllı Köyü, İstanbul’a 100 km uzaklıkta bulunuyor. Ancak Şile‘den sonraki yollar biraz virajlı olduğundan dolayı yolculuk 2 saate kadar uzayabiliyor. Ağva merkezinden de kendi araçlarınız ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu köye maalesef toplu taşıma aracı bulunmuyor. 

Daha çok kampçılar tarafından rağbet gören köyün kamp alanı oldukça güvenli ve temiz. Yeme içme ve diğer ihtiyaçlarınızı da kamp alanına yakın olan köy merkezinden temin edebiliyorsunuz (Restoran yok ama bakkal var). Kamp alanının tam doğanın kalbinde olması, şehir karmaşasından uzaklaşıp doğayla baş başa kalmak isteyenler için muhteşem bir deneyim sunuyor.

Kamp alanında su, wc ve elektrik imkanlarının olmadığını unutmayın. Ayrıca telefonlarınız da bu bölgede çok iyi bir şekilde çekmiyor (Yada hiç çekmiyor). Köyde kamp yapmayı planlıyorsanız da mutlaka muhtarlığa bildirin. Kimse bildirmiyor, bildirmezseniz de bir şey olmuyor, ancak koca bir ”Muhtarlığa Bildirin” tabelasını koyduklarına göre, bir bildikleri vardır. Ayrıca bölgede çakalların olduğunu ve köy halkına göre de bu çakalların tamamen zararsız olduğunu da unutmayın.

6.Hacıllı Şelalesi (Kurudere Şelalesi)

Foto Kaynak ; kampbros.com

Hacıllı Şelalesi’nin bulunduğu yer de, Ağva’da kamp yapabileceğiniz güzel ve popüler spotlardan. Köy merkezinden yürüyerek ulaşabileceğiniz şelalenin bulunduğu yerde hamaklar da var. Yaz aylarında şelale kuruma noktasına kadar geldiğinden dolayı da, ziyaret için en ideal zaman ilkbahar veya kış aylarıdır. 

Hacıllı Camii’nin hemen yanından aşağı doğru inen yolu takip edecek olursanız, yaklaşık 3 km kadar yürüdükten sonra şelaleyi görebiliyorsunuz. Aracınız ile biraz dikkatlice nehir kenarındaki ahşap köprünün yanına kadar gelebiliyorsunuz. Daha sonra araçtan inerek köprüyü geçmeniz ve buradan yürümeye devam etmeniz gerekiyor. Ulaşımı biraz meşakkatli olsa da, gördüğünüz manzaraya kesinlikle değecektir. Ayrıca yaz aylarında şelalenin pek gür olmadığı söylenir. Bu yüzden şelalenin muhteşem akustiğini duymak ve çoşkulu akıntısını görebilmek adına şelaleyi bahar aylarında ziyaret edin.

7.Gürlek Mağarası

Foto Kaynak ; seyahatdefterim.blogspot.com

Hacıllı Köyü’ne doğru geldiğinizde veya Ağva’ya adınızı attığınız andan itibaren en çok duyacağınız yerlerden biri de Gürlek Mağarası olacaktır. Vadinin sarıya ve yeşile boyanmış muhteşem bir patikasından yürüyüp, dere kenarlarındaki kıvrak manevralar ile sıçraya sıçraya ulaşabileceğiniz Gürlek Mağarası, sırf göreceğiniz yol için bile tercih edilebilir. Yol üzerinde birbirinden güzel göletler ise, yolculuğuna eşlik edecek doğa harikalarından sadece bazıları.

1985 yılında köy öğretmenlerinden birinin keşfettiği Gürlek Mağarası, İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden gelen Arkeologların yaptığı çalışmalara göre, ilk Hristiyanlık döneminde bir hapishane olarak kullanılmış. Kemiklerin ve kapların bulunduğu 241 metre uzunluğundaki bu mağara, turlarla da keşfedilebiliyor. Derinliklerine inilmesinin de oldukça tehlikeli olduğunu da unutmayın.

8.Gelin Kayası

Foto Kaynak ; advenport.com

Kayanın duvaklı bir geline benzemesinden dolayı bu ismi almış olan Gelin Kayası, Ağva’nın simge yapılarından biri. Çok sayıda efsaneye konu olmuş bu kaya da, hem çevresindeki güzel manzara hem de Ağva’yla özdeşleşmiş bir yapı olduğundan gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz popüler bir yer.

Ağlayan Kaya olarak da anılan Gelin Kayası’nı görmek için Ağva Feneri’nden Kerpe yönüne doğru gitmeniz yeterli. 

9.Yeşilçay Deresi

Foto kaynak ; www.viracreekhouse.com

Ağva gezilecek yerler arasında doğal güzelliğiyle öne çıkan Yeşilçay Deresi, yaz aylarında tatilcilerin uğrak noktalarından. Fotoğraf tutkunlarının da vazgeçilmez adreslerinden biri olan Yeşilçay Deresi, sunduğu sessiz ve huzurlu atmosferinin yanı sıra nehir kenarlarına kurulmuş birbirinden güzel mekanlarıyla da seviliyor.

Nehre karşı bol köpüklü güzel bir Türk kahvesi içebileceğiniz çay bahçelerine sahip olan Yeşilçay Deresi, taptaze balıklarıyla da ünlü. Buradaki restoranların hepsinde taze taze yöre balıkçıları tarafından tutulmuş çeşitli balıkların tadına bakabilir, balık tutmaya merakınız varsa burada kendiniz de balık tutabilirsiniz. Hatta yöre balıkçılarıyla balık turuna bile çıkabilirsiniz.

Ağva’nın iki nehrinden biri olan Yeşilçay Deresi çevresinde konaklama için de birkaç yer bulabiliyorsunuz. Dilerseniz burada konaklayarak Ağva’yı keşfedebilir, doğanın verdiği huzur içinde muhteşem bir hafta sonu deneyimi yaşayabilirsiniz.

10.Kadırga Koyu

Ağva Gezilecek Yerler
Foto Kaynak ; www.viracreekhouse.com

Ağva’da denize girebileceğiniz koylardan bir diğeri olan Kadırga Koyu, muhteşem manzarasıyla daha çok ilgi görüyor. Ağva merkezinin 7 km doğusunda yer alan bu koy, Kilimli koyundan sonra gelen koydur. Karadeniz’in hırçın dalgalarının vurduğu koydaki kaya oluşumları ve falezler ise görülmeye değer. 

Çevresindeki kaya oluşumları sayesinde dalgalardan korunan 60 metre genişliğinde olan bu koyun en güzel yanı ise, sakin bir denize sahip oluşu. Bu yüzden de özellikle çocuklu ailelerin Ağva’da deniz keyfi için tercih ettiği koylardan biri.

Kadırga Koyu’na ulaşmanın en güzel ve en keyifli yolu ise, Büyükbucaklı Köyü‘nden yapılan 1 km’lik ”Trekking” deneyimidir. Eşsiz bir manzaranın yolculuğunuza eşlik edeceği bu yol, Ağva’da trekking yapmak isteyenlerin de özellikle tercih ettiği bir yer. Ayrıca koy yakınlarında mangal yakmadan piknik yapabileceğiniz küçük alanlar da bulunabiliyor. İster deniz veya piknik isterseniz de eşsiz bir doğal manzara için Kadırga Koyu listenizde olması gereken en özel yerlerden.

11.Çataklı Köyü

Çataklı Köyü – Foto kaynak ; www.sileagvakoyleri.com

Ağva’nın gezilecek yerleri arasında olan Çataklı Köyü, Ağva merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor. Yüzlerce yıllık tarihin işlenmiş olduğu, Osmanlı Devleti’nin ilk zamanlarında yerleştirdiği Türkmen aşiretlerinin köylerinden biri olan Çataklı Köyü, günümüzde tarihi dokusunu koruyor.

İsaköy Barajı’ndan dolayı bir su havzasında kalan köy, beldedeki en güzel orman köylerinden biri olmasının yanında tarihi ahşap evleriyle de farklı bir deneyim sunuyor. 

12.Kalemköy

Tarih dolu bir Ağva Turu için en güzel gezi güzergahlarından biri olan Kalemköy, Hititler’den Osmanlı’ya kadar birçok medeniyeti ağırlamış, hala geçmişten izler taşıyan bir köy. Romalılar döneminden kalma kiliselere ve mezarlara sahip olan köy Ağva’nın tarihine tanıklık etmek isteyen gezginlere eşsiz bir deneyim sunuyor. 

13.Saklı Göl

Karamendere Saklı Göl Sosyal Tesisleri – foto kaynak ; zomato.com

Yapay bir baraj gölü olan Saklı Göl, teknik olarak Şile’de bulunuyor olsa da, Ağva’dan da rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda bulunduğundan gezip görülecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir yer.

Kamandere Köyü sınırları içinde yer alan Saklı Göl, daha çok hemen yanındaki tesisiyle öne çıkıyor. Burada göl manzarasına karşı güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabileceğiniz gibi, eşsiz bir öğle veya akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Tesisin hemen yanında ”Kendin pişir kendin ye” konsepti ile hizmet veren, mangal yakabileceğiniz bir yer de bulunuyor. Özellikle ailecek hafta sonu gezileri için tercih edilen bu tesiste, masalar için de belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

14.Ağva Plajı

Ağva Gezi Rehberi

Ağva merkezine yakın bir konumda bulunan Ağva Plajı, deniz, kumsal ve güneşin keyfini çıkarmak için İstanbul’a yakın en güzel ve en popüler plajlardan biri.

Ağva Plajı, çevresindeki bakir koylar ve adacıklar ile, sadece İstanbullunun değil, yerli ve yabancı turistleri de büyülüyor. Ağva Plajı’nın dışında, daha birçok koy ve plajı da kasabada bulabiliyorsunuz. Özellikle fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden olan bu plajlar, temmuz ve ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşıyor.

Ağva Plajı, bir halk plajı olarak çamlık mevkii ve mendirek yanı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yaklaşık 3 km uzunluğunda olan plajda, yaz aylarında şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler de var. Ayrıca plaja girişler ücretsiz.

15.Göller Parkı

Ağva Merkezde gezilecek yerler arasında olan Göller Parkı, hem sunduğu eşsiz manzarası ve merkezi konumu, hem de denize girilecek yerleriyle göz atabileceğiniz çekim merkezlerinden biri.

16.Ağva Feneri

Ağva da gidilecek yerler

Ağva’da fotoğraf çekilecek yerler arasında olan Ağva Feneri, gün batımı manzarasıyla öne çıkıyor. Fenerin yakınında nehrin denize döküldüğü yerde yeşil ve mavi eşliğinde çay/kahve içebileceğiniz mekanları da bulabilirsiniz. Yada fenerin bulunduğu yerdeki kayalıkların üzerine oturup, sessiz ve sakin atmosferin keyfini çıkarabilir, deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

Fener, özellikle akşam saatlerinde Ağva da gidilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir çekim merkezi.

Ağva’da Yapılacak Şeyler

Ağva gezilecek yerler listenize az çok karar verir gibi olduysanız, Ağvada yapılacak turistik aktivitelere ve yapılmadan dönülmemesi gerekenlere de kısaca bir göz atmanızda yarar var.

Güne Kahvaltı İle Başlayın

 

Ağva, doğa içinde sessiz ve huzurlu bir atmosferde kahvaltı yapmak isteyen İstanbullu için de popüler gezi güzergahlarından. Birbirinden kaliteli kahvaltıcıları ve cafeleriyle eşsiz bir hafta sonu kahvaltı deneyimi sunan bu tatil kasabasında, dilerseniz termosunuzu ve kahvaltılıklarınızı evden getirip doğanın içinde piknik yapabileceğiniz yerlerde de güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ağva’da böyle bir niyetiniz varsa, erken saatlerde yola çıktığınızdan emin olun. İstanbul’a 100 km uzaklıkta olan Ağva’ya Ümraniye-Şile yolunu takip ederek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, Üsküdar ve Ümraniye’den düzenli olarak hareket eden otobüslerle de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Aracınız yoksa, yaz aylarında düzenlenen çok sayıda turlardan birine de katılabilirsiniz. Doğa turları adı altında kahvaltı ile başlayabileceğiniz bu gezi turları da oldukça rağbet görüyor.

Ağva’da kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda yer var. Ancak tercih edeceğiniz mekanın Göksu Nehri manzaralı olduğundan emin olun. Eğer çok geç saatlere kalmadıysanız, kahvaltı mekanlarının çoğunda yer bulabiliyorsunuz. Ağva’nın taptaze köy kahvaltısı oldukça meşhur olduğu gibi doyurucudur. 

Denize Girin

Ağva gezilecek yerler listenize sahil kasabasındaki plajlardan birini de mutlaka ekleyin. Özellikle yaz aylarında Ağva’yı ziyaret ediyorsanız, birbirinden kaliteli birkaç plajı beldede bulabileceğinizi unutmayın. Kilimli ve Kadırga koyları güzel bir deniz keyfi için düşünebilir. Zaten Ağva’da denize girilecek en popüler yerler de bu koylardır. 

Yaz aylarında bu iki koy, özellikle İstanbullular tarafından yoğun ilgi görüyor. Kalabalık plajlardan hoşlanmıyorsanız Ağva’da denize girilebilecek başka koyların olduğunu da unutmayın. Biraz engebeli ve ulaşması zor olan koylar olsa da, sessiz ve huzurlu bir plaj deneyimi için diğer koylar da düşünülebilir.

Göz At ; İstanbul gezilecek yerler listesi

Diğer Yapılacak Şeyler Listesi

  • Ağva’yı bisikletler ile keşfedin ; Açıkçası beldenin çoğu bölümünü bisikletler ile keşfetmek biraz zor olabiliyor. Ancak merkez ve yakın civarları bisikletler ile keşfe çıkmak beldede yapılacak popüler aktivitelerden.
  • Göksu Nehri üzerinde romantik bir sandal gezisi ve tekne turu yapmayı unutmayın.
  • Balık tutma deneyimi yaşayın. Ağva’nın birçok noktasında kendi başınıza balık tutabileceğiniz yerler bulunuyor. Ancak bunu profesyoneller ile bir tur kapsamında da yapabiliyorsunuz.
  • Ağva, ailecek piknik yapılacak koylara da sahip. Bu yüzden turistik yerleri görmek için bile Ağva’yı ziyaret ediyorsanız, piknik yapmayı unutmayın.

Ağva’da Ne Yenir ? Yeme İçme Rehberi

Şile Gezilecek Yerler
Ağva

Ağva, yeme içme konusunda en az Şile kadar çeşitli imkanlara sahip. Göksu Nehri manzaralı birbirinden ünlü mekanları bulabileceğiniz gibi, iç kesimlerden birçok rakı-balık mekanını bulabilirsiniz.

Ağva’da rakı-balık veya şarap eşliğinde güzel ve romantik bir akşam yemeği planı yapıyorsanız, Göksu Nehri kenarında yer alan mekanlara ve otellere göz atabilirsiniz. Buradaki otellerin restoranlarına girmek için o otelin müşterisi olmanıza da gerek yok. Hatta bazı otellerin restoranları, Ağva’da gidilecek en popüler yerler arasındadır.

Ağva’da ne yenir ? adlı yazımızda, beldedeki en popüler kahvaltıcılardan en iyi rakı-balık mekanlarına kadar, yeme içme konusunda detaylı bir rehber hazırladık, mutlaka göz atın deriz.

Ağva’da Nerede Kalınır ?

Ağva Gezilecek Yerler blog
Park Mandalin Otel

Ağva’da gezilip görülecek yerler listesine göre bir konaklama birimi arıyorsanız, Ağva merkezde yer alan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atarak başlayabilirsiniz. Zaten Ağva’daki tesislerin büyük bir bölümü merkez çevresinde toplanıyor.

Ayrıca Göksu Nehri kenarında yer alan konaklama birimleri de romantik bir tatil deneyimi için düşünülebilir. Nehir manzaralı otellerin büyük bir bölümünde restoran&cafe de var. Bu yüzden yeme içme konusunu da bu şekilde halledebilirsiniz.

Otel önerisi olarak da ;

Greenline Guesthouse

Ağvada gidilecek yerler
Greenline House

Ağva’da romantik bir tatil planı yapıyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz tesistir. Otel, Göksu Nehri kenarındaki muhteşem konumuyla öne çıkıyor. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren otel, Ağva’da görülecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerine de kolay bir ulaşım ağı sunuyor.

Park Mandalin Otel

Park Mandalin Otel

Kasabanın en güzel bölgesi olan Göksu Nehri kenarında yer alıyor. Greenline kadar popüler ve güzel bir manzaraya ev sahipliği yapan otel, Ağva’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal tesislerden biri.

Ağva gezilecek yerler listesine eklenebilecek birkaç doğal güzellikten, köylerden ve diğer cazibe merkezlerinden bahsetmek mümkün. Ancak Ağva’da 1 gününüz varsa listedeki turistik noktalar arasından zevkinize göre güzel bir gezi rotası oluşturabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Ahi Çelebi Camii

Ahi Çelebi Camii Hakkında Bilgi & Ulaşım, Tarihi, Hikayesi

0
Tarihi Yarımada sınırları içerisinde, Eminönü'nde Haliç sahil şeridinde yer alan, tarihi 1500 yıllara kadar uzanan Ahi Çelebi Camii, daha çok su baskınları ile gündeme...
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı

error: Content is protected !!